مشاوره با متخصص
تماس تلفنی با ما تماس تلفنی با ما
ویزیت در منزل نوبت درمان آنلاین
ویزیت در منزل ویزیت در منزل

علایم سرطان حنجره

 

مقدمه

حنجره یا جعبه صوتی قسمتی از بدن است که در تنفس و صحبت کردن نقش بسیار مهمی دارد. وجود سرطان در این ناحیه عملکرد افراد را در زمینه های مختلف مختل می کند. این نوع سرطان که نوعی از سرطان های سر و گردن می باشد، در افراد بالای ۶۰ سال رایج است و در مردان ۴ برابر بیشتر از زنان دیده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به «سرطان حنجره» مراجعه فرمایید. در این قسمت می خواهیم علایم سرطان حنجره را بهتر بشناسیم و بیشتر با این نوع سرطان آشنا شویم. البته نباید با مشاهده چند مورد از این علایم نگران شد، ولی اگر احساس خطر می کنید می توانید به پزشک مراجعه فرمایید.

علائم سرطان حنجره

علائم سرطان حنجره

احساس تغییر در صدا

ممکن است احساس کنید صدایتان گرفته و کمی خشن شده. تغییر صدا می تواند به علت تغییر ساختار تارهای صوتی ایجاد شود. تارهای صوتی کمی سفت می شوند و انعطاف خود را از دست می دهند. در این صورت صدا ممکن است گرفته شود و با خشونت همراه شود. اگر تغییر صدایتان بیش از دو هفته طول کشید حتما به پزشک مراجعه فرمایید. در بیشتر موارد که شروع سرطان از تارهای صوتی است، این علامت جزو علایم اولیه است. ولی در سایر موارد که سرطان حنجره از قسمت های دیگر حنجره و گردن شروع می شود، تغییر صدا هنگامی مشاهده می شود که سرطان به تارهای صوتی برسد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که تغییرات صدا الزاما به معنای وجود سرطان حنجره نمی باشد. برای مثال فردی که حین صحبت کردن به حنجره خود فشار می آورد نیز دچار گرفتگی و خشونت صدا می شوند. تفاوت بیشتر در علت ایجاد این علامت است. یعنی مثلا اگر کسی سیگار بکشد و الکل مصرف کند، در مقایسه با کسی که دائم داد می زند، احتمال بیشتری دارد که به سرطان گلو و حنجره مبتلا شود؛ در حالیکه که صدای هر دو گرفته و خشن است.

مشکل بلع در سرطان حنجره

مشکلات بلع

ممکن است هنگام قورت دادن غذا، در ناحیه گلو احساس درد داشته باشید. یا نتوانید غذا را به راحتی قورت دهید. وجود توده سرطانی و تغییر ساختاری و بافتی تارهای صوتی موجب ایجاد مشکلات بلع می گردند. همچنین ممکن است حتی در قورت دادن آب هم دچار مشکل شوید.

احساس ورم و گرفتگی در گلو

ممکن است احساس کنید که جسمی در گلویتان گیر کرده که حتی با سرفه کردن و محکم قورت دادن از بین نمی رود. یا ممکن است احساس کنید گلویتان ورم کرده و وجود این ورم شما را اذیت می کند. در واقع توده سلول های سرطانی ساختار آناتومیکی حنجره شما را از حالت طبیعی خارج کرده اند و شما احساس می کنید که یک جسم خارجی در گلویتان وجود دارد.

علامت سرطان حنجره

وجود سرفه های طولانی

شایع ترین علت ایجاد سرطان حنجره، کشیدن سیگار است. افراد به دلیل مصرف سیگار سرفه های طولانی و مزمن دارند. همچنین تغییر شکل تارهای صوتی سرفه های پی در پی را به دنبال خواهد داشت. گاهی هم احساس سرفه به شما دست می دهد. یعنی شما می خواهید سرفه کنید تا جسمی که احساس می کنید در گلویتان گیر کرده خارج شود.

وجود گوش درد و گلودرد مزمن

سرطان حنجره می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه گلو شود. گاهی درد گلو ممکن است در گوش نیز حس شود. به این نوع درد، «درد ارجاعی» گویند. البته دردی که از ناحیه گلو به ناحیه گوش کشیده شده است، خیلی رایج و شایع نیست.

ناتوانی در تنفس

در موارد شدید که توده سرطانی رشد کرده است، فرد نمی تواند به خوبی نفس بکشد. توده سرطانی در راه جریان هوا قرار گرفته و تنفس را مختل می کند. همچنین ممکن است تنفس فرد همراه با ایجاد صدا باشد، یعنی هوا حین عبور به توده سرطانی برخورد کرده و ایجاد صدا کند. گاهی هم مشاهده می شود که فرد احساس خفگی می کند.

کاهش وزن نتیجه سرطان حنجره

کاهش وزن قابل توجه

کاهش وزن می تواند به دلیل سرطان در افراد مشاهده گردد. کاهش قابل توجه وزن به کاهش بیش از ۵% وزن بدن در طی ۶ الی ۱۲ ماه اطلاق می گردد که اگر این شرایط را دارید حتما باید به پزشک مراجعه فرمایید. از سایر علایم کاهش خطرناک وزن می توان به خستگی، کاهش اشتها، افزایش ابتلا به بیماری و عفونت ها (ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن)، و تغییراتی در کمیت و کیفیت رفتن به دستشویی اشاره نمود.

سایر علایم

ویدئو فوق تصویربرداری استروبوسکوپی از سرطان حنجره می باشد. استروبوسکوپی کمک می کند تا متخصص بتواند فضای حنجره را مشاهده و ارزیابی کند.

این علایم ممکن است در کنار دیگر علایم سرطان حنجره مشاهده گردد که نسبت به موارد قبلی کلی ترند. این علایم عبارتند از تب، خستگی و بی حالی، تغییرات پوستی (قرمز شدن پوست، تیره شدن پوست، خارش)، درد در ناحیه سینه، نفس بدبو، تغییر اندازه غده های لنفاوی و بزرگ تر شدن آن ها، و تولید خلط به طور دایم.

اگر این نشانه ها را بیش از دو هفته در خود مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. البته وجود این علایم به معنای وجود قطعی سرطان نیست، چرا که این علایم در سایر بیماری ها مانند عفونت گلو و حتی سرماخوردگی نیز مشاهده می گردد. پس اگر این علایم را داشتید بهتر است با مراجعه زود هنگام به پزشک، از علت ایجاد این علایم مطلع شوید. اگر نیاز بود، پزشک شما را به متخصص ارجاع خواهد داد تا علت اصلی و نوع بیماری مشخص گردد.

علامت های سرطان حنجره

پس از تشخیص، نوبت درمان است. سرطان حنجره پس از درمان، عوارضی را برجای خواهد گذاشت. یکی از این عوارض تغییر صدای فرد است که گفتاردرمانگر می تواند در این زمینه به فرد کمک کند. همچنین در حیطه مشکلات بلع نیز می تواند مداخله داشته باشد. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به گفتاردرمانی در سرطان حنجره مراجعه فرمایید.

در این متن به معرفی علایم سرطان حنجره پرداختیم. به طور کلی سرطان های حنجره (تومور) در مراحل اولیه تشخیص داده می شوند و این بدین معناست که احتمال بهبودی در آن ها در مقایسه با سایر سرطان ها وجود دارد. حدود ۷۰ درصد از افراد دارای سرطان حنجره حداقل به مدت ۵ سال پس از تشخیص زنده می مانند و حدود ۶۰ درصد از این افراد پس از تشخیص، میتوانند حداقل تا ۱۰ سال دیگر زندگی کنند. پس اگر سیگار می کشید، بهترین پیشگیری ترک سیگار است.

آیا علائم فوق را تجربه و یا در اطرافیان مشاهده کرده اید؟ نظر خود را در بخش زیر با دیگران به اشتراک بگذارید! همچنین می توانید جهت دریافتمشاوره رایگان با متخصصین توان درمان ارتباط برقرار کنید.

علایم سرطان حنجره
 • سرطان حنجره
 • آشنایی با علایم سرطان حنجره
 • راهنمایی مناسب در صورت داشتن علائم سرطان حنجره
Sending
۱
۵
نظر شما:
مجموع امتیازها: ۳.۰۷ ( تعداد نظرات: ۲۵۰)
شما می توانید نظرات خود را در رابطه با این مطلب در این قسمت درج نمایید.

توجه! در این بخش سوالات تخصصی شما توسط متخصصین پاسخ داده نخواهد شد. برای دریافت مشاوره تخصصی می توانید وارد سامانه مشاوره توانءء درمانءءء شوید.

451 دیدگاه

  • سلام من چند ماه پیش پدرمو ازدست دادم وخیلی اذیت شدم ورنج کشیدم از فوت پدرم تاالان حس میکنم چیزی توگلوم گیره واخلات ترشح میکنه وعصبی میشم یااب میخورم بیشتر میشه واب یاهرچی میخورم حس میکنم ازکجا به کجای بدنم میره وگیرمیکنه وصدام بعضی وقتا یکم تغییر میکنه وخیلی عصبی شدم وهمش داد میزنم یهوییبعضی وقتاهم حس میکنم دارم خفه میشم وموقع غذا خوردن نمیتونم غذامو قورت بدم وافزایش وزن پیداکردم بااینکه خوراکی ندارم
   • باسلام. در مغز محلی مربوط به ناراحتی است و محلی مربوط به کنترل عضلات حنجره است، در نزدیکی یکدیگر قرار دارند. گاهی اوقات ناراحتی شدید احساس گرفتگی و بغض در گلو ایجاد می کند که می توان با این قضیه مرتبط دانست. ولی باتوجه به اینکه تغییر صدا دارید، شرایط شما باید بیشتر بررسی شود. برای مشاوره بیشتر لطفا به سامانه مشاوره سایت مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی
   • سلام بر شما ببخشید منکم تر از یک ساله سیگار میکشم زیادم نمیکشم بعد به دلایلی یک متن طولانی رو مجبور بودم بخوانم با صدای بلند و از همون جا گلوم تیر کشید یعنی یهو درد بگیره ولی من همین جور به خواندن ادامه دادم الان حس میکنم صدام عوض شده  و وقتی حرف میزنم حس میکنم گلوم میلرزه  و گلوم هم میخاره 
    • باسلام. مصرف سیگار حتی اگر کم هم باشد تاثیرات منفی روی تارهای صوتی میگذارد. استفاده نامناسب از صدا نیز به حنجره فشار مضاعفی وارد می کند که در صورت درمان نشدن، ممکن است آسیب های بیشتری به حنجره وارد شود. برای اینکه بتوانیم مشاوره دقیق تری داشته باشیم، میتوانید از بخش مشاوره رایگان در سایت استفاده کنید. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام ببخشید من می چند روز وقتی صحبت می کنم یعضی وقت ها حنجر درد می گیردمن گوش درد هم دارم و دکتر رفتم گفت گلو چریکی راست حقیقت دارو هاش نخوردم
   • باسلام. اگر پزشک تشخیص عفونت گلو گذاشته است، حتما باید داروها را مصرف کنید. دارو بهترین راه مقابله با عفونت است. نکته حائز اهمیت مصرف کامل داروهاست. دوره ی درمانی داروها حتما باید تکمیل شود. درد گوش با درد گلو مرتبط است، زیرا گلو و گوش توسط شیپور استاش با هم ارتباط دارند. پس از مصرف دارو ها اگر بازهم درد حنجره یا تغییر صدا در خود مشاهده کردید، حتما به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید تا مشکل شما بیشتر بررسی شود. با آرزوی بهبودی
    • من آب میخورم هرچی میکنم یک چیزی داخل گلوم است و از اونجا خالی نمیشه
    • باسلام، این مشکل حتما باید توسط متخصص گوش و حلق و بینی بررسی شود. همچنین می توانید با استفاده از گزینه درخواست مشاوره رایگان در سایت و توضیح دقیق و کامل مشکل خود، اطلاعات دقیق تری بدست آورید. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام من ۱۷ سالمه و یه یک هفته ای میشه گلوم سوزش میکنه هر کاری می کنم خوب نمیشه حتی یه بسته انتی هستامین خوردم ولی فقط انگار چرکای گلوم از دهم میومد بیرون رفتم یه پیلی سیرین هم زدم ولی زیاد خوب نشدم الان وقتی خمیازه میکشم انگار دارن از تو حلقم چنگ میگیرن خیلی میسوزه انگار جهنمه دکتر نرفتم نمیدونم چی کار کنم امکان داره سرطان گرفته باشم
   • باسلام. نگران نباشید. سرطان حنجره معمولا با مصرف طولانی مدت سیگار و الکل ارتباط دارد و معمولا در سنین بالا ایجاد می شود. مصرف دارو و تزریق واکسن بدون تجویز پزشک را هیچوقت انجام ندهید. سوزش گلو می تواند علت های مختلفی داشته باشد و علایمی که فرمودید برای یافتن علت آن کافی نیست. لطفا به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید تا مشاوره دقیق تری صورت گیرد. با آرزوی سلامتی و بهبودی
  • سلام علیکم و رحمه الله وبرکاته یک سوال داشتم خدمتتون یک دختر دارم ۴سالش هست حین داددزدن گلوش قصمت چپ باد میکنه ولی ن زیاز ولی باد میکنه ودردیرهم احساس نمیکنه انگار یک چیز عادی هست واسش اگه میشه یهدراهنمایی بکنید ممنون میشم
   • باسلام. تغییرات فیزیکی که در حنجره حین صحبت مشاهده می شود، نیاز به بررسی دقیق تر و معاینه از نزدیک دارند. شما حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با احترام
  • سلام خسته نباشیدببخشید توضیح من شاید کمی طولانی باشه ولی ممنون میشم کمکم کنید دارم کلافه میشممن تقریبا ۱ سال پیش متوجه شدم به خاطر سایش دندان ها مشکل فک پیدا کردمداروی متوکاربامول با ایندومتاسین برام نوشتندقیقا ۱ هفته بعد از اون حس کردم چیزی تو گلوم گیر کردهالان نزدیک ۵ ماه ازش میگذره این حس بدتر شدهفقط موقع خوردن غذا یا آب این از بین می‌رهتو سایر اوقات کاملا حس میشهشب ها به اوج خودش میرسهچند دفعه گوش و حلق و بینی رفتم گفتن ممکنه از رفلاکس باشهیه مدت پنتوپرازول خوردم ولی فرقی نکردهالان دیگه به بدترین حالت رسیده طوری که وقتی که عضله های حنجره رو فشار میدم حس میکنم یه چیزای تیغ تیغی به گلوم فشار میارهحس میکنم وقتی استرس میگیرم خیلی بدتر میشه.در کل خیلی استرس میگیرم.هم درد فکم و هم احساس گلوم بیشتر میشهمیخواستم ببینم این مشکل حنجره می‌تونه از مشکل فکم(tmj) باشه؟یا چیز دیگهممنون میشم راهنمایی کنید
   • باسلام. احتمال اینکه مشکل شما ناشی از مشکل فک شما باشد کم است. اگر تشخیص رفلاکس گرفته اید، باید به درمان آن بپردازید. رفلاکس می تواند روی حنجره تاثیر بگذارد و باعث التهاب شود. همچنین رفلاکس با استرس تشدید می شود. برای اینکه اطلاعات دقیق تری از مشکل شما در اختیار متخصصین سایت قرار گیرد و مشاوره دقیق تری ارائه گردد، لطفا به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید. با احترام و آرزوی سلامتی
  • با سلام.یک مرد ۴۰ ساله هستم که حدود دوسال روزانه ۵ نخ سیگار میکشیدم و الان ۱ ماهه ترک کردم.یک هفته ای هست که احساس میکنم صدام خشن شده و خلط روی تارهای صوتیم ایجاد میشه.خلط سفید شفاف.که با صاف کردن گلو اوضاع صدا هم بهتر میشه.این گرفتگی وقتی که سرکه و ترشی میخورم بیشتر میشه.احساس فشردگی در گلو هم دارم.مثل اینکه کسی مدام با دست گلوم رو فشار میده.از طرفی دو سه روزی هم هست موقع جویدن غذا فک من بسمت گوش چپم درد میگیره.مثل اینکه مثلا دارم یه چیز سفت رو میجوم به فک و گوشم فشار میاد.البته سالها پیش رفتم دکتر و گفت من به آلرژی به ادویه جات و فلفل و ترشی جات دچار هستم.کلی پنی سیلین زدم و بعد بهتر شدم.اما با این نشونه هایی که الان خوندم نگران شدم سرطان نباشه.راستی موقع خوردن غذا و نوشیدنی هم گلوم باد میگیره و مجبورم آروغ بزنم هر از گاهی.و اینکه بخاطر ریفلاکس معده هم قرصهای ضد اسید معده زیاد مصرف میکنم .لطفا راهنمایی کنید
   • باسلام. مصرف سیگار و رفلاکس معده هر دو به تارهای صوتی شما آسیب می زنند. تارهای صوتی شما نیاز به بررسی دارند که متخصص گوش و حلق و بینی می تواند وضعیت حنجره شما را بررسی کند. علایم فوق برای تشخیص کافی نیست، با مراجعه به سامانه مشاوره سایت اطلاعات بیشتری در اختیار متخصصین سایت قرار دهید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.
  • با سلام و خسته نباشید من نزدیک 1 سال هست که احساس میکنم یه چیزی مانند چرک یا ببخشید خلت در گلویم گیر کرده الان نزدیک 20 روز هست که خیلی شدید تر شده با فشار زیاد موفق میشم یه مقدار بیارم بیرون ولی بلافاصله دوباره انگار به وجود میاد مخصوصا وقتی که چیزی میخورم اگرم چیز چرب بخورم که دیگه خیلی بدجور میشه ، الان من خیلی نگرانم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم وقتی هم بیرون میاد بی رنگه مثل ݫل مو تغریبا ، میشه کمکم کنید ؟
   • باسلام. باتوجه به اینکه یکسال از شاریط شما می گذرد، نیاز به اطلاعات بیشتری برای مشاوره به شما هستیم. لطفا برای پیگیری از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید. بااحترام
  • با سلام من یه ۱۰ روزی هست که سرماخوردگی شدید گرفتم و خوب شدم ولی بعدش سینوس هام عفونت کردن و لوزه هام ورم کردن پیش دکتر متخصص رفتم بهم ۵ تا آمپول سفازولین داد و گفت بعدش قرص سفکسیم بخور و محلول شستشو هم داد الان عفونت سینوس هام خوب شدن ولی لوزه هام یه زره ورم دارن و گلوم و زبانم خشکه چیکار باید بکنم.ممنون
   • سلام. بیماری هایی که به طور ناگهانی شروع می شوند و سریعا اوج می گیرند، جزو بیماری های حاد هستند که مدت زیادی به طول نمی انجامند و با دارو بهبود می یابند. بعضی از این بیماری ها عوارضی دارند که کمی بیشتر طول می کشند ولی با مراقبت و استراحت بهبود پیدا می کنند. ورم لوزه ها و خشکی گلو و زبان هم به مرور بهبود پیدا می کند و جای نگرانی نیست. ولی اگر بیش از حد هستند و زندگی روزمره شما را مختل کرده اند، می توانید به پزشک مراجعه فرمایید. اگر هرگونه تغییری در صدا احساس می کنید، یا حس می کنید که خشکی گلو هنگام صحبت کردن باعث فشار روی حنجره می گردد، حتما باید مشکل را بیشتر پیگیری کنید تا از آسیب به تارهای صوتی جلوگیری کنید. میتوانید برای پیگیری از سیستم مشاوره رایگان سایت استفاده کنید. با آرزوی بهبودی و سلامتی
  • سلام خسته نباشید.من هیچ دردی ندارم در گلو در حالت عادی اما وقتی هنگام نوشیدن و قورت دادن بزاغ دهان دچار درد در سمت راست گلو میشم تا ساعاتی و بعدش خوب میشه این مشکل دو هفته گریبان گیره من شده میشه راهنمایی کنید.
   • باسلام. با اطلاعاتی که فرمودید نمی توان تشخیص گذاری کرد. برای پیگیری مشاوره لطفا از سیستم مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید.
  • با عرض سلام و خسته نباشید. من سابقه ی خیلی طولانی در سرفه های خشک دارم.بیشتر از ۱۳ ساله چندین دکتر هم رفتم اسپری و دارو میدادن اما فایده نداشت گاهی ب حدی شدید میشد ک بالا می اوردم. الان هم هر زمان سرفه ام میگیره سریعا میخوام بالا بیارم و باید سریع خودم رو ب دستشویی برسونم. مشکل دیگه ام اینه که زیاد غذا توی گلوم میپره بعدش سرفه های شدید و باز بالا اوردن.قبلا پیش می اومد ک گلوم درد بگیره ولی نه درد شدید .چند روزی درد میگرفت باز خوب میشد اما الان هم چند روزی هست ک گلوم سمت راستش بشدت درد میکنه احساس وجود جسم خارجی تو گلوم نمیکنم اما موقع صحبت کردن قورت دادن آب دهانم یا غذا ب سختی صورت میگیره.حتی در حالت عادی هم درد میکنه. دکتر رفتم برام دیفن هیدرامین نوشت هیچ علائم سرماخوردگی دیگه ای ندارم. ینی ممکنه بیماری بدی باشه!?
   • باسلام. سرفه های شدید می تواند ضایعاتی را در اثر فشار به تارهای صوتی شما ایجاد کند. شرایط شما نیاز به بررسی بیشتری دارد و فقط با این علایم نمی توان تشخیص گذاری کرد. لطفا از سیستم مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید. با آرزوی سلامتی
  • سلاممن 22 سالمه و دخانیات استفاده نمی کنمتقریبا دو هفته میشه که گلو، فک و گوشم ( سمت چپ) درد گرفته و احساس می کنم که صدام هم مقداری بم تر شدهالبته این درد بیشتر زمان جویدن غذا(به طور جزئی در بلع) و خمیازه کشیدن احساس میشهکه البته احساس می کنم چند روزی هست که درد در حال کاهش دلیلش چه چیزی میتونه باشه؟با تشکر
   • سلام. دردی که در این ناحیه وجود دارد می تواند علت های متفاوتی داشته باشد. با این اطلاعات قادر به مشاوره به شما نیستیم و نیازمند اطلاعات بیشتری درباره شرایط شما هستیم. برای پیگیری از سامانه مشاوره سایت استفاده فرمایید.
  • سلاممن چند روز یه که وقتی صبح از خواب بلند میشم از ناحیه گلو احساس سوزش میکنم که کاملا با سوزش سرماخوردگی یا گیر کردن چیزی در گلو متفاوته بعد چند دقیقه بهتر میشه اما موقع غذا خوردن دوباره همون درد رو حس میکنم در ضمن صبحها از ناحیه قفسه سینه هم بعضی وقتها دچار درد میشم دلیلش چی میتونه باشه
   • باسلام. علایمی که فرمودید می تواند هم نشان دهنده آسیب در حنجره باشد و هم ممکن است زنگ خطری باشد برای مشکلات معده. با مراجعه به سامانه مشاوره سایت، اطلاعات بیشتری در اختیار متخصصین قرار می گیرد و ما می توانیم مشاوره دقیق تری به شما ارائه دهیم.
  • با سلاممدت یک هفته است که سمت راست گلو کنار حنجره ام درد شدید دارم درد در یک نقطه است که وقتی فشارش میدهم پخش میشود و  سمت گوش و گردنم هم درد میگیردظاهرا هیچ تغییری نیست نه تورم و نه التهاب 
   • باسلام. بهتر است به محل درد دست نزنید. اطلاعات فوق برای تشخیص کافی نیست. برای پیگیری بیشتر می توانید از سامانه مشاوره سایت استفاده کنید.
  • سلاممادر بنده استفراغ خشک داشت در اثر این استفراغ گلوش یا حنجرش دچار مشکل شده و صداش اصلا در نمیاد‌.مشکل بلع غذا هم پیدا کرده و استفراغ هم داره.حتی آب به زور پایین میره. سابقه تومور و جراحی روده داره‌ و شیمی درمانی‌. نفسش هم بد بو شده‌.ممنون میشم راهنمایی کتید
   • با سلام. ابتدا باید با مراجعه به متخصص گوارش مشکل استفراغ بهبود یابد. برای اینکه صدا و دلیل بی صدایی بیشتر بررسی شود، اطلاعات بیشتری نیاز است. برای پیگیری مشاوره می توانید از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده کنید. با آرزوی سلامتی و بهبودی
  • سلام د خسته نباشید یه ماه پیش مشکل التهاب زبان کوچک داشتم رفتم دکتر بهم قرص کوآموکسی کلاو ۶۲۵ داد بعد مصرف هر ۸ ساعت بمدت ۴ روز معده دردم شرو کرده هرچی میخوردم احساس میکردم چیزی مونده پشت قفسه سینم،رفتم دکتر قرص پنتوپرازول داد الان قفسه سینم درد نمیکنه ولی حس میکنم چیزی گیر کرده گلوم نه اینطرف میاد نه اونطرف کلافم کرده
   • با سلام. علایمی که فرمودید بیشتر مربوط به رفلاکس معده است. دارویی که تجویز شده در راستای درمان همین مشکل است. در رفلاکس معده، اسید معده به سمت بالا می آید و به بافت های موجود در مسیر آسیب می زند. ممکن است حنجره شما نیز تحت تاثیر قرار گرفته باشد. اطلاعاتی که فرمودید برای تشخیص کافی نیست. برای پیگیری مشاوره لطفا به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام من حدودا سه روزه ک احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده ،مشکل تو غذا خوردن ندارم، زیاد باد گلو دارم،درد تو ناحیه گردن و کتف  و گوش دارم و تو پشت سرم احساس درد میکنم و شب احساس گرفتگی گلوم بیشتر میشه ،این علائم ها مربوط ب چه بیماری میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنید 
   • باسلام. احساس وجود جسم خارجی در گلو علت های متفاوتی دارد. ممکن است ضایعه ای روی تارهای صوتی شما ایجاد شده باشد. یا حتی مشکلات معده باعث ایجاد این احساس و درد شده باشد. ولی به همین سادگی نمیتوان قضاوت تشخیصی انجام داد. لطفا جهت پیگیری به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام خسته نباشید .دختر ۲۱ ساله هستم که چند روزه حس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده و هی وول میخوره .وقتی غذا میخورم تا یکی دو دیقه خوبه و بعد باز انگار غذام همونجا گیر کرده .دیگه کلافه شدم و میترسم .تو اینترنت خوندم جیزایی راجب بغض گلو گفته بود‌.آیا با معاینه معلوم میشه چیه ؟خیلی بهم فشار اورده .
   • با سلام. نگران نباشید. دلایل مختلفی هستند که می تواند این احساس را در فرد ایجاد کند. مانند ضایعات روی تارهای صوتی، مشکلات معده، استرس و اضطراب و ... با علایمی که فرمودید نمی توان به راحتی تشخیص گذاشت. برای پیگیری بیشتر می توانید به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید. با آرزوی بهبودی برای شما.
  • با سلام. علایمی که فرمودید نیاز به بررسی دارند و می توانند نشان دهنده آسیب در حنجره باشند. حتما به این علایم توجه کنید و به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. با این علایم و بدون معاینه نمی توان تشخیصی گذاشت. متخصص معاینات را از نزدیک انجام می دهد و پس از تشخیص گذاری درمان مناسب را ارائه می دهد. برای تغییرات صدا حتما با گفتاردرمانگر مشورت نمایید. برای مشاوره بیشتر می توانید به سیستم مشاوره سایت مراجعه فرمایید و با متخصصین در ارتباط باشید.
  • کی گفته افراد مبتلا به سرطان حنجره ۵ و نهایتا ۱۰ سال عمر میکنن؟؟؟؟ اصلا همچین ادعایی کاملا غلطه. چرند نگین لطفا
   • با سلام و احترام. متن نگارش شده در مقاله: "حدود ۷۰ درصد از افراد دارای سرطان حنجره حداقل به مدت ۵ سال پس از تشخیص زنده می مانند و حدود ۶۰ درصد از این افراد پس از تشخیص، میتوانند حداقل تا ۱۰ سال دیگر زندگی کنند." این متن به معنی "عمر 5 و نهایتا 10" سال نیست! برطبق آمار جهانی، 70درصد از افراد دارای سرطان حنجره(حداقل 5 سال) و همینطور 60درصد از افراد دارای سرطان حنجره (حداقل 10 سال) پس از تشخیص زندگی می کنند. لذا معنی حداقل=نهایتا نیست! لطفا در هنگام مطالعه ی موارد فوق دقیق باشید! با تشکر
  • با سلامبنده تقریبا به مدت یک سالی است که نمیتونم مثل سابق مثلا هنگام آواز خوندن صدامو ببرم بالا یعنی قدرت صدام کم شده. تو جاهایی که نیاز به تن صدای زیرتر هست کم میارم. لطفا راهنماییم کنید. 
   • با سلام. تارهای صوتی بسیار حساس هستند و باید به درستی از آن ها استفاده کرد. درصورت استفاده نادرست از آن ها مشکلاتی مانند التهاب حنجره یا ندول تارصوتی می تواند ایجاد شود. شما حتما باید تحت نظر گفتاردرمانگر باشید تا شرایط شما بیشتر بررسی شود. لطفا با مراجعه به قسمت مشاوره سایت با ما در ارتباط باشید تا پیگیری های بیشتر صورت بگیرد.
  • سلام من چند وقتی بود حس میکردم چیزی تو گلوم گیر کرده برای همین سونو دادم ولی گفت مشکلی نیست ولی بعد از چند وقت یه دردی تو قفسه سینه ام شروع شد که الان به گلوم زده شبیه به سرماخوردگی نیست دردش مثل سنگینی می مونه که الان تنفس رو برام مشکل کرده خیلی فکرم درگیرش شده 
   • باسلام. علایم شما بیشتر شبیه رفلاکس معده است. در رفلاکس معده، اسید معده به سمت بالا می آید و به مری و تارهای صوتی آسیب می زند. ولی شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر و معاینه از نزدیک دارد تا تشخیص قطعی صورت بگیرد. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام خسته نباشید. بنده ۳۴ سالم هست و تا حالا سیگار ، الکل ... مصرف نکردم. مدتی پیش دچار سوزش در ناحیه گلو و گوش شدم با مراجعه به متخصص گوش حلق بینی گفتن که عفونتی ندارد تا اینکه گوشم کیپ و شروع به صدا دادن کرد. شبها هنگام خواب احساس خفگی و خروپف بهم دست میده. ام ار ای ، سی تی اسکن هم دادم هیو مشکل سینوسی نشان نداده ولی همیشه صبح ها خلط های مختلف تو گلوم هست. بعضی اوقات هم گردنم سفت میشه و هنگام غذا خوردن گوشم کیپتر میشه. چه راهکاری برای مشکل من سراغ دارید؟ ایا متخصص غدد لازم دارم؟ ایا ازمایشی هست که مستقیم از ناحیه گلو و حلق بشه کامل مشاهده کرد؟ازمایش خون هم دادم مشکلی نداشتم. هنگام عطسه کردن هم صدای گوشم بیشتر میشه
   • با سلام. باتوجه به اینکه قبل از تشدید مشکلات گوش به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرده اید، پیشنهاد میکنم بار دیگر هم مراجعه فرمایید تا گوش و در صورت نیاز گلو شما را بررسی کند. با استروبوسکوپی می توان ناحیه گلو را به طور کامل مشاهده کرد. و پزشک در صورت نیاز آن را برای شما انجام خواهد داد. مشکل معده ندارید؟ مشکلات معده هم می توانند دلیل خلط پشت گلو باشند. با مراجعه به پزشک تشخیص قطعی صورت می گیرد و درمان مناسب ارائه می گردد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من ۲۱ سال سن دارم و بیماری های رفلاکس معده،فتق مری و زخم و التهاب معده رو دارم؛ و حدودا سه ماه هست که از تشخیص این بیماری ها میگذره ولی اخیرا دچار احساس تنگی نفس،دشواری در بلع،سوزش و خشکی و احساس داغی گلو دارم و گاهی احساس داغ شدن پوست دست چپم در یک نقطه رو دارم و لازم به ذکر که بیشتر اوقات اسید معدم تا بالا میاد و مری رو هم درگیر میکنه و آیا امکان وجود سرطان هست؟و برای تشخیص باید چیکار کنم؟
   • با سلام. رفلاکس معده می تواند روی تارهای صوتی تاثیر بگذارد و به آن ها آسیب برساند. می تواند باعث التهاب حنجره، و یا حتی ندول تارصوتی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشکلات حنجره ای به مقالات سایت مراجعه فرمایید. حتما باید مشکلات معده را درمان کنید. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا شرایط حنجره شما ارزیابی شود. اگر مشکلی در حنجره بود، به درمان آن اقدام فرمایید تا مشکلات بعدی پیش نیاید. با توجه به اطلاعات فوق نمی توان سرطان را تشخیص داد. نگران نباشید و به پزشک مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید.
  • با سلام بنده مدت ۲ ماه است که در گلویم درد احساس می کنم درد به ‌صورت تیر کشیدن و درد سمت چپ خودش را نشان می دهید  هیچگونه تورمی در گردنم دیده نمی شود و در بلع هم هیچ مشکلی ندارماین درد به صورت موجی و تیر کشیدن در روز سه الی چهار مرتبه تکرار می شود
   • با سلام. علایمی که فرمودید می تواند نشان دهنده برخی مشکلات در حنجره باشد. ولی نمی توان قضاوت تشخیصی را به این سادگی انجام داد. برای معاینه بیشتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. باید از نزدیک معاینات صورت بگیرد. باآرزوی سلامتی برای شما
    • با سلام و تشکر از راهنما یی شما جواب سونوگرافی هر دو لبه چپ و راست تیروئید با بالجینگ قدامی به ابعاد 20*15*38بزرگتر از سایز نرمال رویت شد ضایعه فوکال سالید و کیستیک در تیروئید مشاهده نشد .ایسم تیروئید نرمال است .در قدام گردن لنفادنوپاتی مشاهده نگردید .غدد بزاقی ساب مندیبولار در دوطرف سایزو اکوی نرمال دارد معاینه ENT توصیه می شود.بنده همچنان درد دارم واحساس میکنم بیشتر میشود. توصیه شما چیست
    • شما حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. پس از مراجعه و دریافت تشخیص می توانید در سامانه مشاوره سایت با ما در ارتباط باشید. با آرزوی بهبودی
  • سلام خسته نباشیدمن ۲۲سالمه و ۳ ساله که سیگار میکشم نزدیک ۲ هفتس وقتی نفس میکشم گلوم صدا میده و همینطور سرفه طولانی حدوده ۲۰ روزه که دارم میشه بگید مشکلم چیه
   • با سلام. برای تشخیص نوع مشکل در حنجره باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. ولی برای وجود صدا در گلو باید با گفتاردرمانگر مشورت فرمایید. اطلاعات فوق برای تشخیص کافی نیست. می توانید از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید و با تشکیل پرونده، متخصصان سایت به شما کمک کنند. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام من حدود۱۰ روزه که سرفه میکنم الانم وقتی میخام بخابم فرقی نمیکنه شب یا روز بعد ار ۱ ساعت با خفگی همرا با خر خر کردن شدید که اصلا نمیتونم نفس بکشم و حس میکنم خفه میشم و میمیرم بیدار میشم و ۱۵ دقه طول میکشه بعدش آروغ های شدیدی میزنم و میتونم نفس بکشم .کمکم کنین خیلی عذاب میکشم ازاینکه بازم خفه بشم نمیخوابم.
   • با سلام. احتمالا شما دچار آپنه در خواب یا وقفه تنفسی در خواب شده اید. در این اختلال نفس کشیدن برای مدت کوتاهی در خواب متوقف می شود و این شرایط چندین بار در حین خواب رخ می دهد. نگران نباشید و به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینه دقیق از نزدیک صورت بگیرد و درمان مناسب ارائه گردد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من سمت چپ گلوم یعنی پایین گردنم هنگام غذا خوردن و آب خوردن درد میکنه خواهشا بگین چکار کنم؟ پناه بر خدا
   • با سلام. درد در ناحیه گلو می تواند علت های مختلفی داشته باشد. مشکلات تیروییدی، ایجاد ضایعاتی روی تارهای صوتی و... می توانند این گونه دردها را ایجاد کنند. شما حتما باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق صورت گیرد.
  • سلام من احساس درد شدیدی در یک طرف گلوم و گردنم دارم ...لب هام خشک میشهالان حدود ۱۰ روزه این مشکلو دارم گردنم ورم کرده ...لوزهام قرمز و متورمه البته فقط در سمت راست ...امروز هم احساس بدن درد دارم...میشه راهنمایی کنید ...قبلا هم اینجوری شدم ولی این سری با هیچ قرص و دارویی خوب نمیشپ
   • با سلام. درد در ناحیه گلو می تواند به علت های مختلفی ایجاد شود. با توجه به اینگه لوزه های شما ورم کرده، احتمال وجود یک عامل عفونی در بدن شما بیشتر است. علایم شما باید بیشتر بررسی شوند و با معاینه دقیق می توان تشخیص گذاشت. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام من ۱۷سالمه از بچگی گلو درد مضمن داشتم اگه کمی باد کولر یا پنکه بهم میخورد گلو درد میگرفتم تا یکی دوسال پیش گوش درد هم گرفتم اما الان چند ماهی میشه که دائم گلو درد و خلت توی گلو و مشکل بلع دارم الان این مطلب رو ک خوندم نگران شدم مبتلا به سرطان حنجره هستم؟
   • با سلام. نگران نباشید. سرطان جنجره معمولا با مصرف زیاد و طولانی مدت سیگار در ارتباط است. با توجه به سن شما و علایمی که فرمودید، احتمال التهاب در گلو و مشکلات سینوزیتی در شما بیشتر است. البته به راحتی نمی توان این تشخیص را گذاشت. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام اقای دکتر من ۲۹ سالمه اهل کردستان هستم حدود ۷ ماه پیش پدرم مریض بود من خیلی استرس ناراحتی داشتم احساس این میکردم که چیزی در سمت چپ گلوم هست و قورت دادن اب داهانممم پاک نمیشد چیزی مانند حساسیت سه بار به متخصص حلق بینی مراجعه کردم نطرشون این بود که رفلاکس معده هست و دارو دادن یکم خوب میشدم ولی بازم مثله قبل میشدم تا دو هفته پیش که احساس کردم رگ گردنم همان قسمت یکم التهاب پیدا کرده بازم رفت پیش یه دکتر دیگر که با انجام معاینه گفت چیزی نیست و برای اطمینان برام سونو نوشت انجام دادم بازم نشونش دادم که گفت چیزی نیست شاید این التهاب اثریه سرماخوردگی ویروسی باشه گوش چپم هم گفت باید شستشو بدی دارو داد من خودم یکم نگرانم الان نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
   • با سلام. نگران نباشید. استرس و ناراحتی خود می تواند باعث احساس گرفتگی در گلو شود. زیرا در مغز قسمت مربوط به ناراحتی نزدیک قسمت مربوط به عضلات حنجره است. اگر فردی برای مدتی احساس ناراحتی داشته باشد، احساس بغض در گلو به او دست می دهد. استرس خود را کنترل نمایید. برای این کار می توانید از روانشناس و مشاور کمک بگیرید. رفلاکس معده هم می تواند آسیب هایی در حنجرا ایجاد کند، پس حتما داروهای خود را مصرف نمایید و در صورت عدم بهبود باز به پزشک مراجعه فرمایید تا درباره رفلاکس نظر بدهند. هنچنین نگرانی و استرس خود می تواند رفلاکس معده را تشدید نماید. پس با کنترل استرس مشکلات شما می توانند بهبود یابند. نگران التهاب رگ گردن هم نباشید، اگر پس از گذشت یک ماه هیچ تغییری حس نکردید به پزشک مراجعه فرمایید. اگر هرگونه تغییر صدایی مانند گرفتگی صدا مشاهده کردید، با گفتاردرمانگر مشورت کنید. متخصصین سایت در سامانه مشاوره رایگان می توانند به شما کمک کنند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام من ۳۸ سالمه و دخترم به یک گلو درد به نام استرپتوکوکی دچار شد و الان درمان شده و من هم این ویروس رو از اون گرفتم با این تفاوت که قبقبه ی من به شکل چشم گیری ورم کرده و گوشم به شدت درد میکنه و بیشتر  اما هر روز به جای بهبود بدتر میشود به طوری که نمیتوانم دهانم را بیشتر از اندازه خاصی باز کنم و چند روزی است که غذا نخورده ام با تشکر از اطلاعات خودتون میشه منو راهنمایی کنید
   • با سلام. بیماری های حاد که عامل آن ها ویروس است، علایم شدیدی را در مدتی کوتاه ایجاد می کنند که این علایم مدت زیادی به طول نمی انجامند. مگر اینکه ویروس خاص یا بیماری خاصی باشد. اگر عامل ایجاد بیماری شما ویروس باشد، به پزشک مراجعه فرمایید تا بعد از معاینه، داروی مناسب را تجویز کند. با آرزوی بهبودی شما
  • سلام،حدود هفت ماهی هست که ته گلوم یسری دانه های نارنجی زده،هرچند وقت یکبار گلو درد شدید میگیرم،الان هم نزدیک دو هفتست گلو درد شدید دارم،چند باری هم همراه گلو درد تب و لرز شدید گرفتم،دکتر هم رفتم داروها اثری نداشت، چرک خشک کن هم استفاده کردم ولی تغییری ایجاد نشد
   • باسلام. داروها حتما باید به طور کامل مصرف شوند و خودسرانه قطع نشوند. به متخصص گوش و حلق وبینی مراجعه کنید تا اگر مشکل خاصی بود تشخیص گذاری صورت گیرد. با آرزوی بهبودی و سلامتی
  • سلام خسته نباشیدمادرم چند وقتیه مشکل تنفسی داره به شکلی ک بوی گل و گیاه و هرچی هست بهش اثر میزاره و باعث سرفش میشه،دکتر بردیمش گفت مشکل حنجره داره و سرفش بخاطر حنجرشه،وقتی بوی گل و گیاه میخوره سرفه میکنه وقتی بویی نباشه حالش بهتره،میتونه چیز مهمی باشه و دکترشونو عوض کنم یاخیر؟لطفا جواب بدید ممنون
   • با سلام. احتمال آلرژی توسط پزشک رد شده است؟ اگر مشکل حنجره ای وجود داشته باشد، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. ممکن است نیاز به انجام استروبوسکوپی باشد. (می توانید به مقاله استروبوسکوپی سایت مراجعه فرمایید. ) اگر مشکلی ئر حنجره بود درمان مناسب ارائه می گردد. با آرزوی سلامتی برای ایشان
  • باعرض سلام من ۲۵سالمه من سه سال سیگار میکشم مصرف الکل من درکل میانگین سه ماه دوبار میباشد اما من سیگار زیاد میکشم حقیقت من تاالان در طول دوسال اخیر دچار سه بار خلط خونی درناحیه گلو شده ام مطما هستم خون از گلوم بوده شکی ندارم کاهش وزن داشتم اما دلیل کاهش وزن من تغزیه من هستش ازاین موضوع اطمینان دارم مصرف مواد مخدر هیچ نوعش رو تا حالا نداشتم حتی در حد یک بارتجربه ضمنا پوست بدنم شدیدن خارشت داره البته خیلی هم شدیدمیباشد دوش میگیرم کمی ارام میشه پوستم اما به محض خواب شروع میشه البته این مشکلاتم مکرر نبوده مثلا خارشتم ۲ماه یکباره خون گلوم طی دوسال ۳بار اتفاق افتاده پوست پشتمم پارگی داره مربیان میگی بخاطر بدنسازی پوستت  پاره شده اخه من مقام های زیادی تو فیتنس وفیگور بخاطر علاقم به این ورزش دارم  یا بخاطره قدم هست که بلند میباشد باتشکر راهنمایی کنین مر۳۰
   • سلام. ترک سیگار و الکل تاثیر مثبتی در بهبود شرایط شما خواهد داشت. مصرف سیگار و الکل سطح مخاط حنجره را خشک می کند و به آن آسیب می زند. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینه دقیق از حنجره شما صورت بگیرد تا اگر مشکلی بود درمان مناسب ارائه شود. پزشک با بررسی علایم شما از نزدیک می تواند تشخیص دهد که آیا مشکلات پوستی شما با ورزش در ارتباط است یا خیر. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من مامانم فقر اهن شدید داره و اهنش ۶ هست مدتی زبونش زخم بود متخصص خون براش قرص اهن و امپول ب ۱۲ نوشت استفاده کرد به طرز شگفت انگیزی سریع خوب شد اما همچنان باید از قرص های اهن که فروفورت دئودنال واسیدفولیک هست استفاده میکنه بعد از استفاده از اینا دچاره خارش میشه بدنش دقیقا از وقتی ازاینا استفاده میکنه  و بعلاوه مامانم تیروئید داره و قرص متی مازول استفاده میکنه هرچند توامازیشی که اخیرا داره تیروئیدش کاملا نرمال بوده گویا اما جدیدا زیر چونش  یه کم باد کرده که خیلی نگرانم میخوام بدونم میتونه مربوط به تیروئید باشه یا خیر!؟ببخشید که طولانی شد ممنون میشم پاسختون رو بدونم
   • سلام. مادر شما حتما باید تحت نظر پزشک باشند و علایم به طور دقیق بررسی شوند. با علایم فوق نمی توان تشخیص قطعی گذاشت. حتما به پزشک مراجعه فرمایید تا در صورت نیاز دارو ها تغییر کنند. با آرزوی سلامتی برای ایشان
  • سلام من ۲۸ سالمه ، سیگار میکشم ، چند ماهی هست که ترشحات خیلی زیادی از گلوم دارم و احساس پری زیر گوش هام ، ته حلقم احساس میکنم چیزی هستش با سرم شست و شو که میشورم مثل براده های آهن قهوه ای رنگ با خلط بیرون میان ، دکتر رفتم سیتی اسکن سر و گردن ، حفره سینوسیم در از چرک بود دو دوره مترونیدازول مصرف کردم به موقع و کامل اما خوب نشد دوباره رفتم بهم سفکسیم داد بازم خوب نشد ، اگر سرم شست و شو رو بذارک کنار ترشحاتم چرکی میشه ، دائم در حال خالی کردن خلط گلوم هستم خسته شدم واقعا ، گاهی از راه بینی که سرم وارد میکنم فشار میاد بهم و محتویات معدم برمیگرده ... سوزش سر دل ندارم استرس برای کار و زندگی دارم تروخدا جواب بدین که این قهوه ای های شبیه به براده چیه از ته حلقم میاد بیرونو تمومی نداره چیکار کنم خوب شم 
   • با سلام. سیگار می تواند تاثیر منفی روی حنجره شما داشته باشد. با علایم فوق نمی توان تشخیص گذاری کرد. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق صورت گیرد. با آرزوی سلامتی
  • سلام.چند روزه انگار گلوم ورم کرده .مثله اینکه موقع خوردن چیزی توی گلو گیر کرده باشه و اطرلف قفسه سینم میسوزه . امکان داره از سرطان باشه؟
   • با سلام. علایمی که فرمودید می تواند هم به دلیل آسیب حنجره باشد هم به دلیل آسیب معده. می توانید به سامانه مشاوره رایگان سایت مراجعه فرمایید تا علایم شما بیشتر بررسی شود و تشخیص دقیق تری انجام شود. با آرزوی سلامتی و بهبودی
  • سلام1 هفته ای هست در طول روز بعضی مواقع احساس میکنم گلوم چیزی گیر کرده  موقعی که آب دهن قورت میدم یا مایعات میخورم متوجه آن میشم در موقع غذا خوردن احساس نمیکنم خلط دایم دارم  و تا گوشم احساس خارش  جزئی بیشتر اول صبح،زبونم یه حالت سفید شده جزئی گرفتگی صدا ندارم سرفه خیلی کمکار پر استرس و روزانه 11 ساعت کار میکنم کارم به مرکب و چاپ مربوط میشهلطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون 
   • سلام. علایم شما بیشتر شبیه مشکلات معده ای است. مشکلات معده ای خود توسط استرس تشدید می شوند. علایم شما باید بیشتر بررسی شود. برای پیگیری از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده کنید.
  • سلام‌ وقتتون بخیر ، مدتی هست که شب موقع خواب و صبحا که از خواب بیدار میشم گلو درد دارم، و در قسمت سمت راستم هست،ولی در طول روز هیچ مشکلی ندارم، به پزشک مراجعه کرده بودم و گفتن علت سینوزیت هست، آنتی بیوتیک مصرف میکنم ولی بهتر نشدم. مشکل معده دارم، و شبا حالت رفلاکس معده دارم.. ممنون میشم راهنماییم بکنین 
   • سلام. رفلاکس معده حتما باید درمان شود، زیرا عدم درمان باعث آسیب به حنجره می شود. آنتی بیوتیک را حتما به طور کامل مصرف نمایید. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. اگر نیازی بود برای رفلاکس دارو تجویز می شود. اگر تغییر در صدا مشاهده کردید مانند گرفتگی صدا، با گفتاردرمانگر مشورت نمایید. متخصصین در سامانه مشاوره رایگان سایت می توانند به شما کمک کنند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام..۲۵ سالمهممنون میشن جواب منم بدیدتقریبا از ده روز پیش یک دفه شروع کردم به سرفه کردنسرما هم نخوردمسرفه هام چهار پنج روز طول کشید خشک بودولی قطع شدالان چهار پنج روزه گلوم درد میکنه و احساس میکنم موقع قورت دادن اب دهنم چیزی گیر کردهمشکلم چیه؟
   • سلام. احتمالا شما دچار التهاب در گلو شده اید. می توانید مقاله ای با این نام در سایت را مطالعه فرمایید. علایم شما نیاز به بررسی بیشتر برای تشخیص دقیق دارد. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام .من ۱۰روزه که گلودردی دارم که دائم نیست مثلا شبها موقع خواب اصلا نیست وروزهذ هم گاهی پیش میادمن رفلاکس معده دارم وشدیدا استرسی هستم شدید طوری که همش احساس بیماری دارم.۱۰روزپیش ناشتا شیرینی خوردم ومشکلم شروع شد شدیدا اسید معدم برگشت .قرص انتی بیوتیک مترو وداکسی استفاده میکردم واسبدمعدم زیاد شده طوری که پنتو استفاده میکنم .گوش درد وگلودرد گرفتم مثل حالت سرماخوردگی رفتم دکتر گوشم ومعاینه کرد گفت مشکلی نداره ریه هم اکی .گردن وغدد لنفاوی هم معاینه کرد .فقط گفت گلو یه کوچولو ملتهب وترشخ داری.البته من سابقه سینوزیت وحساسبت ذارم . سیتریزین ودمپریدون نوشتن .زبانم هم حساس شده وبار داره .وگفتن تمام مشکلت ازاسترس .نمیدونم چه کنم .هنوز گاها درد دارم ودرد به فک وصورت هم می نه بایه تب خیلی خیلی خفیف .گرفتگی صدا گاهی دارم .سوزش گاهی دارم .سرفه خیلی کم .مشکل بلع ندارم .
   • باسلام. رفلاکس معده می تواند به تارهای صوتی آسیب بزند. رفلاکس با استرس ارتباط دارد و استرس و اضطراب رفلاکس را تشدید می کند. اگر رفلاکس درمان نشود، می تواند به تارهای صوتی اسیب جدی بزند. برای پیگیری مشاوره می توانید از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید.
  • با سلام خانمی هستم ۲۸ ساله. تقریبا یک سال غدد های لنفاوی متورم داشتم که نمونه برداری کردم و دکتر گفتن باید پیش انکولوژ برم. درد در ناحیه گلوم دارم که اصلا هیچ ارتباطی به سرما خوردگی نداره. نه عفونت و نه ابریزش بینی ولی احساس میکنم گاهی چیزی تو کلوم گیر کرده و بزاق دهانی زیادی ترشح میشه. بارها این گلو درد بی علت به سراغم اومده شب ها بی نهایت تعریق داشتم که روزها هم بهش اضافه شده. ضعف و بیحالی و گرفتگی گوشرو هم البته بدون عفونت دارم. از دیروز احساس گرفتگی گوشم شدید شده و گلو دردم همراه با زخم هایی داخل دهان و روی زبان و لوزه و سقفدهان هست. تیرویید هم دارم. البته غدد لنفاوی در تمام بدنم در حال بزرگ شدن و رشد هست همچنان. نمیدونم باید کجا مراجعه کنم. از بسطی ۷ ماه گذشته زیر دست انواع دکتر ها دست به دست شدم خسته شدم. ممنون میشم هم برای مشکل و هم برای شخص دکتر متبحر کمکم کنید. همواره شاد و سلامت باشین ایرانیان و جهانیان?
   • با سلام. مشکل شما نیاز به بررسی و معاینه دقیق دارد و صرفا از روی علایم نمی توان تشخیص گذاشت. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا مشکلی که در گوش و گلو دارید بیشتر بررسی شود. با ما در ارتباط باشید.
  • با سلام وخسته نباشید بنده اکثر وقتها هنگام بیدار شدن از خواب شبانه احساس درد والتهاب در ریه وگلو دارم اگر نفس عمیق بکشم درد بیشتر می شود  بعد از نیم ساعت بهتر می شود درضمن سیگار هم می کشم .دلیلش چه می تواند باشد .درضمن من 51 ساله هستم واحتمالا به گاز خردل درجنگ نیز الوده هستم.لطفا مر راهنمایی کنید.متشکرم
   • باسلام. علایمی که فرمودید برای تشخیص گذاری کافی نیست. شرایط شما نیاز به بررسی بیشتری دارد. لطفا برای پیگیری از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید.
  • سلام الان یک ماهی هس جواب نظرات و سئوالات نمیدید منتظریم برگردید
   • با سلام. با توجه به راه اندازی سامانه ی مشاوره به جهت بهبود روند ارزیابی، تشخیص و... کلیه ی مشاورات در سامانه انجام می گیرد و در بخش دیدگاه ها بررسی تخصصی نخواهیم داشت. ما همواره در جهت بهبود سلامت و آگاهی جامعه درتلاش هستیم و دیدگاه شما نیز مورد توجه ما بوده است. با تشکر
  • سلام... مادرم حدودا 55 سالشه و از خیلی وقت که گهگاهی احساس خفگی بهش دست میده و انگار چیزی داخل گلوش باشه و مدام برای چند دقیقه با شدت سرفه میکنه حتی توان نفس کشیدن نداره تا اینکه از گلوش خون میاد و به بعد خوب میشه.. ممنون میشم راهنمایی کنین که این به چه علت و درمانی اصلا دارد؟ 
   • سلام. این اتفاق می تواند با بیماری یا مشکلی که مادر شما قبلا داشته اند در ارتباط باشد. لذا این اطلاعات برای مشوره کافی نیست. برای پیگیری مشاوره می توانید به سامانه مشاوره سایت مراجعه بفرمایید.
  • با سلام،من مدت ۳ ماه احساس گرفتگی در یا احساس جیزی در گلو دارم،،آندوسکپی و سونوگرافی هم رفتم چیزی نشون نداده،،زمان صحبت کردن این احساس بیشتر میشه،،تغیرصدا نداشتم ولی هنگام صحبت احساس سختی  و گرفتگی تو گلو گاهی دارم،،
   • باسلام. علایمی که فرمودید برای تشخیص گذاری کافی نیست. برای پیگیری مشاوره لطفا از سامانه مشاوره رایگان سایت استفاده فرمایید که اطلاعات بیشتری در اختیار متخصصین قرار گیرد. با تشکر
  • سلاممن ۲۲ سالمه گاهی وقتا احساس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده یا گلوم باد کرده ولی علاعم دیگری ندارم ممنون میشم بگید مشکل چیزه؟؟؟
   • با سلام. از کی این شرایط ایجاد شده است؟ در چه مواقعی بیشتر این احساس را دارید؟ در مواقع استرس بیشتر می شود؟ احساس سوزش سر دل هم دارید؟ پیشنهاد میکنم به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق از نزدیک انجام شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با عرض سلام و ارادت 35 سالمه طی مدت 3 ماهه که نواحی پایین گلو و فک و گونه التهاب و درد خفیفی دارم بعضی وقتها درد به پشت گردن هم می زنه گردن رو پایین و چپ و راست می کنم بیشتر میشه سابقه سینوزیت و عمل پولیپ و سردردهای سینوزینی هم دارم مدت چند ساله که بویی احساس نمی کنم صبح ها عطسه دارم با خارش گلو و درد گلو با خوردن چایی آ ب کم میشه در ظاهر تورم غدد لنفاوی ندارم ازمایش تیرویید دادم مشکلی نبوده الان استرس دارم از این مشکل تشکر از شما
   • با سلام. در ابتدا تلاش کنید استرس خود را کنترل کنید. استرس در برخی موارد باعث تشدید مشکل می شود. باتوجه به اینکه قبلا هم مشکلاتی در این ناحیه داشته اید، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. شرایط و علایم شما به گونه ایست که باید از نزدیک معاینه شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام. من وقتی کشک  و آش دوغ میخورم گلوم شروع به سوزش میکنه و معمولا تا شب میسوزه یجور سوزش خفیف داره اما اذیتم میکنه. میخوام بدونم دلیلش چی میتونه باشه گلوم مشکل داره یا به اینا حساسیت دارم و برای اینکه نسوزه چکار کنم بعدش؟ من گلومم یه کیستایی داشت چن وقت یکبار با سرفه یا آب پریدن گلوم تخلیه میشد که رفتم دکتر گفت مشکلی نیست تکه غذاس جمع میشه توی دو طرف گلوت میخوام بدونم نکنه ازون باشه؟    
   • با سلام. به احتمال زیاد نوعی حساسیت به این مواد غذایی دارید. کشک منبع خوبی برای کلسیم است، می توانید مواد دارای کلسیم دیگری را جایگزین کنید. آیا تجمع مواد غذایی در گلو ایجاد عفونت نمی کند؟ یا بوی بد دهان؟ چند وقت قبل به پزشک مراجعه کرده اید برای این مشکل؟ آن موقع هم سوزش گلو داشتید یا بعد آن ایجاد شده؟ احتمال اینکه این دو موضوع به هم ربط داشته باشند زیاد نیست، ولی برای معاینه بیشتر پیشنهاد میکنم به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام و ادب من یکماه و نیم پیش سرما خوردم دقیقا اسفند 97 و با علائم تنگی نفس و سرفه های خشک مراجعه کردم به دکتر و ایشون برایم پنی سیلین در تاریخ 27 اسفند تزریق کردند بعد از پنج روز محل تست و تزریق مثل کهیر قرمز و متورم شد و دوباره 15 فروردین به همون دکتر مراجعه کردم و ایشون تشخیص حساسیت دادند و قرص تجویز کردند که باز هم خوب نشدم دوباره دکترم رو عوض کردم و اینبار دو تا آمپول بتامتازون تزریق کردند و شربت های گیاهی برای برطرف شدن سرفه و قرص جوشان و کلی آنتی بیوتیک با این حال باز هم سرفه و تنگی نفس خوب نشد مجددا مراجعه کردم به دکتر اینبار نیز چند تا شربت اضافه کردند و با نتیجه نگرفتن از روند درمان دکترم رو عوض کردم اینبار دکتر با تزریق زیرجلدی کورتون و دادن قرص نیزوپرد و سفالکسین سرفه ها رو تا حدودی درمان کردند اما مسئله مهم که از ابتدای بیماری عذابم می ده گرفتگی شدید صدا هست تا جایی که گاهی اوقات صدام درنمیاد می خوام ببینم علت چیه و چیکار می تونم بکنم لازم به ذکر است که هر روز به دفعات مکرر هم از بخور اکالیپتوس و جوشانده پونه کوهی و چهار تخم و عناب و ... استفاده می کنم ولی موثر نبوده تا کنون
   • با سلام. تمامی دارو هایی که تجویز شده به طور کامل مصرف کرده اید؟ مصرف آنتی بیوتیک ها به هیچ وجه نباید قطع شود. قبلا پنی سیلین استفاده کرده بودید؟ یا استثنا این دفعه حساسیت داده اید؟ باتوجه به علایمی که فرمودید و داروهایی که تجویز شده، در گلوی شما التهاب وجود دارد و گرفتگی صدا در این شرایط طبیعی ست. گرفتگی صدا کاملا با سرماخوردگی شما مرتبط است. در چه شرایطی گرفتگی صدا تشدید می شود؟ اگر در شرایط عصبانیت یا استرس تشدید شود، ممکن است جنبه روانی هم داشته باشد. در غیر اینصورت با سرماخوردگی مرتبط است. من پیشنهاد می کنم تحت نظر پزشک باشید و تمامی تغییرات را گزارش دهید. با آرزوی سلامتی برای شما
    • سلام بله کاملا همه داروها رو استفاده کردم تاکنون سابقه حساسیت به پنی سیلین نداشتم و فقط اینبار حساسیت داشتم سوزش در ناحیه ریه هم دارم و تنگی نفس که واقعا آزار دهنده است
    • شما حتما باید به پزشک مراجعه فرمایید. این علایم می تواند علت های مختلفی داشته باشد با توجه به شرایط شما. حتی ممکن است حساسیت باشد. تحت نظر پزشک باشید. با آرزوی بهبودی برای شما
  • با سلام. ممنون میشم پاسخ سوالات منو بدید.من تیروید دارم و عدد آزمایش تیرویدم روی 59 است. اسفند 97 حدودا 3 بار خلط با کمی خون (یک الی دو قطره خون) داشتم که اون موقع فکر میکردم چون معمولا بینی من خون میاد این خلط از خون بینی است البته دیگه هم تکرار نشد. من سه ساله موقع غذا خوردن غذا تو گلوم میموند البته میدونم خلیل هول و نجویده غذا میخورم اما این موضوع دو ماهه اخیر خیلی شدید شده به طوری که چند دونه انار هم تو گلوم میمونه و باید آب بخورم بعدش. 15 روز پیش سرماخوردگی و گلودرد شدید گرفتم که از اون تاریخ تا حالا هم مشکل پریدن و موندن غذا تو گلوم زیاد شده و هم احساس تورم دو طرف گلو یا لوزهام را دارم و آب دهنم را کمی سخت قورت میدم.احساس سوزش سر معده هم معمعولا زیاد ندارم. وقتی ترشی میخورم یا کیک و چای میخورم یا کشکش بادمجان یا پرتقال این احساس را دارم اینطور نیست که خیلی درگیرش باشم.در خصوص درد قفسه سینه الان 5 روزه است صبح از ساعت 7 الی 8 درد شدید قفسه سینه دارم بعد این درد کامل تموم میشه و مجدد فردا صبح تکرار میشه. مجموع ای اتفاقات خیلی نگرانم کرده. تو محیط کارم خیلی با صدای بلند یا زیاد حرف نمیزنم اما سطح استرسم وحشتناک بالاست. گرفتگی صدا و کاهش وزن هم نداشتم.
   • با سلام. این میزان از استرس و اضطراب که فرمودید قطعا بی تاثیر نیست. باید حتما استرس خود را کنترل کنید. می توانید برای این کار از روانشناس کمک بگیرید. این استرس با مشکل غذاخوردن شما مرتبط است؟ مثلا اگر از زمانی که مشکل قورت دادن غذا بیشتر شده، استرس شما هم بیشتر شده، این دو ممکن است با هم مرتبط باشند. اگر هیج ارتباطی به هم نداشته باشند، ممکن است کمی عضلات دخیل در بلع ضعیف باشند. که اگر احساس می کنید این مشکل در زندگی شما اختلال ایجاد کرده است، می توانید به گفتاردرمانی مراجعه کنید تا معاینه شوید. در صورت نیاز درمان مناسب ارائه خواهد شد. برای درد قفسه سینه نیز حتما به پزشک مراجعه فرمایید. شرایط شما نیاز به ارزیابی و معاینه بیشتر دارد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام و وقت بخیرمن 22 سالمه و از بهمن ماه احساس گرفتگی در ناحیه گلوم دارم( دائم هم نیست مثلا یک روز درد ندارم فرداش انگار یه توپ کوچیک وسط گلوم گیر کرده باشه)، گاهی حالت تیر کشیدن میزنه به گوشم و گاهی هم صدام میگیره ولی در غذا خوردن مشکلی ندارم به طوری که اصلا هیچ چیزی حس نمیکنم ... وقتی به دکتر مراجعه کردم بعد از سونو گرافی گفتن یه کیست تو گلوته (ممکن چرکی باشه) پیش یه متخصص رفتم گفت نمونه برداری انجام بشه که بفهمیم از کی اون کیست اونجاست وقتی برای نمونه برداری رفتم دکتر گفت چنین چیزی نیاز نداره به نمونه برداری ... من الان واقعا نمیدونم به کجا باید مراجعه کنم،ممنون میشم راهنماییم کنید
   • با سلام. کیست هایی که در گلو ایجاد می شوند می توانند کاملا بی خطر باشند یا بسیار خطرناک باشند. تنها با معاینه و در صورت نیاز نمونه برداری ماهیت آن تعیین می گردد. شما به پزشکی که دستور نمونه برداری داده است مراجعه کنید و بگویید که پزشم دیگری نمونه برداری را لازم ندانسته. اگر دوباره نیازی به نمونه برداری بود، بهتر است انجام بدهید. تا اگر مشکلی وجود داشت، سریعا برای درمان اقدام شود. حتما تحت نظر پزشک باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با  سلام ،۴،۵ماهی هست احساس خلط شدید تو گلوم دارم هر چقدم چرک خشک کن خوردم درست نشد جدیدا چند روزه ک حتی با قورت دادن اب گلومم درد بدی تو گلوم ایجاد میشه‌ حس میکنم ی حلقه با لبه های تیز تو گلومه ،صبح ک بیدار میشم این درد تشدید میشه،ب غذای خاصیم حساسیت ندارم سیگاریم نیستم،مشکل معده هم ندارم ،صدامم گاهی گرفته و خش دار میشه ،خسته شدم از این حالت چن ماهه اینجور شدم توروخدا بگین چیکار کنم اصلا علتش چیه؟ ?
   • با سلام. آیا داروهای چرک خشک کن را پزشک تجویز کرده بود؟ لطفا هیچ وقت داروهای آنتی بیوتیک را خودسرانه مصرف نکنید. مصرف خودسرانه این نوع داروها بسیار به بدن آسیب می زند. احساس سوزش سر دل دارید؟ شغلی دارید که بیش از حد از صدای خود استفاده می کنید؟ یا مجبورید بلند و زیاد صحبت کنید؟ با توجه به اینکه چند ماه از مشکل شما می گذرد، حتما باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا شرایط شما از نزدیک معاینه شود و تشخیص دقیق گذاشته شود. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام و خسته نباشید...من حدودا 10 روز پیش 4 نخ سیگار پشت سر هم کشیدم و از همون موقع به بعد سرفه خشک میزنم و دو بار هم دکتر رفتم.پزشک اولی برام کپسول آنتی بیوتیک نوشت مصرف کردم  اما نتیجه نگرفتم تا سه روز پیش که دوباره دکتر رفتم و تا الان سه تا پنی سیلین زدم اما هنوز سرفه میکنم ولی دیگه سرفه خشک نمیزنم (با خلط) از امروز هم احساس وجود توده توی گلوم میکنم.. آیا ممکنه به خاطر دود سیگار بوده باشه این علایم؟؟؟؟چون تا حالا اینطوری سیگار نکشیده بودم.
   • با سلام. شما کلا سیگار مصرف می کنید یا فقط 10 روز پیش برای اولین بار سیگار مصرف کردید؟ اگر فقط یک بار سیگار مصرف کرده اید، احتمالا سرفه ها به دلیل واکنش دفاعی بدن است. ولی اگر کلا سیگار مصرف می کنید و آن روز استثنا تعداد زیادی سیگار مصرف کرده اید، سرفه ها علامت خطر هستند. هنگامی که به پزشک مراجعه کردید، مصرف سیگار را گفته اید؟ سایر علایم سرماخوردگی را هم دارید؟ بهتر است به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا حنجره شما را از نزدیک معاینه کند و در صورت نیاز درمان مناسب را ارائه دهد. حتما به متخصص میزان و مدت مصرف سیگار را بگویید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من از ۱۲سالگی یه ضایعه اندازه نخود زیر گلو سمت چپ داشتم دکتر گفتن اگه درد گرفت حتما مراجعه کنم الان ۲۷سالمه و دردش شروع شده کمی بلعیدن غذا برام سخته و کمی هم درد میکنه سونوگرافی که انجام دادم گفتن به غده تیرویید وصل نیست و هر وقت بخوام عملش میکنن و اورژانسی نیست الانم بهم چرک خشک کن دادن و گفتن بعد عمل باید ازش نمونه برداری بشه که مطمعن شن بدخیم نیست میشه راهنماییم کنید که چقدر احتمال وجود سرطان هست خیلی نگرانم  
   • با سلام. توده های مختلفی در ناحیه گلو ایجاد می شوند که می توانند ماهیت های مختلفی داشته باشند. سرطان های این ناحیه معمولا با مصرف طولانی مدت سیگار در ارتباطند. آرامش خود را حفظ کنید و حتما تحت نظر پزشک باشید. حتما نمونه برداری انجام دهید. با نمونه برداری ماهیت این توده تعیین می گردد. اگر نیاز به جراحی بود، این توده به کلی برداشته می شود و مشکلی پیش نمی آید. ترجیحا به توده دست نزنید و تحت نظر پزشک باشید. با آرزوی سلامتی و بهبودی برای شما
  • با عرض سلام. خانمی هستم ۲۹ ساله متاهل که مدت ۱۱ ماه غدد لنفاوی گردنم دچار تورم شده بود. ۷ روز پیش نمونه برداری کردم و هنوز جوابش حاضر نیست. و سیگار هم میکشم اما گلو دردهایی دارم که ارتباطی با سرما خوردگی ندارد. نه ابریزش بیتی نه بدن درد نه چرک داخل گلو اما گلو درد ها گاهی تا یک هفته و بیشتر طول میکشه. جوری که نمیتونم اب دهنم رو قورت بدم انار داخل گلوم تیغ ماهی گیر کرده. جدیدا گوش هامم درد داره همرله با گلو درد. تقریبا تمام غدد لنفاوی بدنم تغییر سایز داده. ولی حس میکنم چیزی تو گلوم گیر کرده. اما ام ار ای انجام دادم نتیجه اش عادی بود. ایا اگر چیزی بود ام ار ای نشون میداد یا حتما باید معاینه و نمونه برداری ه. جواب لنف هر نوع سرطانی اگر در بدن موجود باشه رو نشون میده یا فقط مربوط به همون قسمت رو؟ بی نهایت استرس دارم و انقدر درگیر مریضی های متعدد هستم در حال حاضر که اصلا از دکتر فراری شدم. چند روز پیش بعد از نزدیکی خونریزی بی علتی داشتم که فقط یه سونو گرافی رفتم و دارو گرفتم و با امپول خونریزی شدید من بند اومد اما منبع مشخص نشد.  سردردهای ادامه داری دارن حدود ۶ ماه که به مسکن پاسخ نمیده و ادامه داره و این علایم کاملا من رو نگران کرده. ممنون میشم پاسخ بدین 
   • با سلام. چند وقت است که سیگار مصرف می کنید؟ نمونه برداری از غدد لنفاوی معمولا نشان می دهد که آیا سرطان در بدن وجود دارد یا خیر. مصرف سیگار خود علت ایجاد سرطان در بدن است. در مرحله اول باید مصرف سیگار را به طور کامل ترک کنید. ام آر آی کافی نیست و حتما باید نمونه برداری صورت بگیرد. در این شرایط شما نیاز دارید که حتما تحت نظر پزشک باشید. چون تنها پزشک است که می تواند با معاینه، تشخیص بگذارد و درمان مناسب را ارائه کند. فراری بودن از پزشک می تواند درمان را به تاخیر بیندازد. حتما تحت نظر پزشک باشید. کوچکترین تغییر را به او گزارش دهید. خونریزی شما باید بیشتر بررسی شود تا علت آن مشخص شود. متخصص زنان در این زمینه می تواند بیشتر به شما کمک کند. احتمالا سردرد ها هم با مشکلات شما مرتبط است. بیش از حد مسکن مصرف نکنید، باتوجه به اینکه درد را هم کاهش نمی دهد. حتما تحت نظر پزشک باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام. من در سمت چپ گلوم احساس درد و یکم ورم میکنم. و نزدیکه یه ساله که به سختی نفس میکشم ولی فک میکردم به خاطر استرس کنکوره. هر وقت نفس میکشم به زور پایین میره انگار چیزی راهشو سد کرده. به نظرتون چی میتونه باشه ؟ 
   • با سلام. استرس و اضطراب می تواند عامل ایجاد چنین مشکلاتی باشد. با کاهش استرس این مشکل کمتر می شود؟ یا تغییری نمی کند؟ در چه شرایطی مشکل تشدید می شود؟ آیا شدت مشکل متغیر است یا ثابت؟ با توجه به اینکه یک سال این مشکل را داشتید، حتما به متخصص گوش وحلق و بینی مراجعه فرمایید. شرایط شما نیاز به معاینه از نزدیک دارد. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام،وقت بخير و خسته نباشيدمدت ٣ سال هست كه من بين گلو و ريه احساس ناراحتي و التهاب شديد دارم ،دردش جوريه كه خيلي ناگهاني شروع ميشه همراه با سوزش و دورگه شدن صدا،و چندروز تا چند هفته طول ميكشه و وقتي اين مشكلم شروع ميشه انرژيم به حد صفر ميرسه و حتي توان حرف زدن ندارم،از زماني كه اين مشكل برام بوجود اومده ضربان قلبم شديدا نامنظم شده و بعضي اوقات احساس ميكنم قلبم داره وايميسته، زمان كه دردم شروع ميشه مشكل قلبم شديد ميشه ،اول فكر كرم مشكل ريه دارم و به دكتر مراجعه كردم اما بعد از اسپيرومتري گفتن مشكلي نداري،نميدونم واقعا بايد چيكار كنم اگه ممكنه راهنمايي كنيد 
   • با سلام. شروع این شرایط با استرس در ارتباط است؟ در چه مواقعی آغاز می شود؟ این دردها چند وقت یکبار ایجاد می شوند؟ این درد مانند احساس سوزش سردل است؟ دلایل این مشکل می تواند مختلف باشد. با معاینه دقیق می توان تشخیص گذاشت. با توجه به علایمی که فرمودید، یا مشکل عصبی است، یا مشکلی در معده و گلو است. اگر مشکلی در گلو و معده باشد، متخصص گوش و حلق و بینی می تواند به شما کمک کند و در صورت نیاز شما را به متخصص گوارش ارجاع دهد. اگر مشکل عصبی باشد، متخصص مغز و اعصاب می تواند به شما کمک کند. پیشنهاد می کنم هم به متخصص گوش و حلق و بینی و هم به متخصص مغز و اعصاب مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام و خسته نباشید توضیحاتم طولانیه و بابته صبری که به خرج میدین و مطلبمُ میخونین سپاسگزارم از طرفای آبان یا آذر 97 معمولاً بصورت ماهی یک بار تو خِلطم رگه های خونی وجود داشت بطوریکه با 4،5 بار آب دهنمو بیرون انداختن مشکل حل میشد. اسفند 97 2بار رفتم دکتر گوش، حلق و بینی و هر بار میگفتن مشکلی نیست، شاید واسه اینکه گَلوتو صاف کردی مویرگی از گلوت پاره شده باشه که الان این مشکلُ داری و جای نگرانی نیست و واسم شربت دیفن و سرم شستشو تجویز کردن و قرص سیتریزین که بازم مشکل حل نشد. تا اینکه تو عید 98 بطور میانگین 4،5 روزی بک بار توو خِلطم رگه های خونی بود ولی یه سرما خوردم بعدش همه چی خوب شد و جوریکه داشت خیالم راحت میشد از اینکه خوب شدم. ولی مجدداً سرما خوردم و اینبار گلومُ بشدت تحریک کرد و یه شب رفتم آپول بتا تزیق کردم و تب خیلی وحشتناکیم داشتم و روز بعد و کلاً تبم خوب شد. ولی شب بعدش گلوم در حدی متورم شد که خیلی خون توو خلطم بود و گلو درد شدید داشتم. همین روند ادامه داشت و گلوم بشدت درد میکرد بطوریکه الان حدود یه هفته و خورده ای میشه احساس درد شدید توو گلوُ دارم و وقتی بهش فشار میاد خون میاد از گلوم. ترسیدم که از ریه‌ام باشه رفتم پیش فوق تخصص ریه. واسم سی.تی اسکن ریه و سینوزیت و آزمایش کشتِ خلط داد که گفت فقط آلرژی داشتی و داری اونم از بچگیت بوده که همراته و سینوریتم کاملاً تمیزه و مشکلی نیست قرص داده ولی تآثیری توو درد گلوم نداشته و وقتی فشار میاد خون از گلوم میاد و درد موقع قورت دادنِ آب دهنمو دارم و وقتیم خمازه میکشم بازم این درد هستش ولی وقتی توو حمومم با بخور میگیرم و مایعات گرم میخورم گلوم نرم میشه به مدته 15 دقیقه همه چی خوبه ولی باز درد میگیره و اوج دردش شبا و صبحه اونم فقط با قورت دادن آب دهن و اینکه بوی بدی از گلوم حس میکنم. دیروز بازم رفتم دکتر گوش، حلق و بینی که با معاینه حلق و بینی‌م گفت که انحراف بینی و آلرژی داری. اینم اضافه کنم از این آخرین سرما هنوز سرفه که خلطِ سبزرنگ همراشه دارم و اینکه سیگار یا مواد مخدرم اصلاً استفاده نکردم و سنمم 29 هستش و مشکل اسید معده دارم که با خوردن قرص نولپازا دیگه اسید معده ترشح نمیکنم. خیلی استرس دارم بابتش و چندبار که درموردش سرچ کردم بیشتر سایتا از روو نشونه‌هایی که داشتم همش نوشته بود سرطان گلو و سرطان حنجره که بیشتر وحشت کردم. ازتون میخوام که راهنماییم کنین چیکار کنم حداقل این درد گلومُ برطرف کنم و آیا دارویی داره و اصلاً آیا امکانش هست عضله های گلوم سَچِفت شده باشه؟ بازم بابت طولانی بودنش معذرت میخوام و خسته نباشید میگم بهتون
   • با سلام. ممنون که توضیحات کاملی را ارائه کردید. احتمالا گلوی شما بیش از حد حساس شده و آلرژی هم که وجود دارد مشکل را بدتر کرده. در زمان هایی که استرس دارید مشکل شما تشدید می شود؟ اگر اینگونه باشد، ممکن است مشکل شما منشا روانی هم داشته باشد. سفت شدن عضلات حنجره معمولا در اثر صحبت زیاد و فشار آوردن به حنجره ایجاد می شود. آیا شغلی دارید که زیاد صحبت می کنید و به حنجره خود فشار می آورید؟ احتمال سرطان در شما پایین است. نگران نباشید. استرس و نگرانی می تواند مشکل را بدتر کند. من پیشنهاد می کنم حتما تحت نظر متخصص گوش و حلق و بینی باشید تا شرایط شما را به صورت دوره ای بررسی کند و تشخیص و بگذارد و درمان مناسب را ارائه دهد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خسته نباشینمن پشت کنکوریم و خیلی استرس دارم الان چند ماهه احساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیره کرده یا بهتر بگم احساس میکنم گلوم ورم کرده،ولی این حالت بیشتر وقتی هست که میخوابم،گاهی وقتا هم معدم درد میگیره ولی در حد یکی دو دقیقهولی مدت زیادی بود که درس میخوندم با صدای بلند الانم وقتی میخوام درس بخونم احساس میکنم یه ذره صدام میگیرهولی در حالت عادی هرچقدرم حرف بزنم صدام نمیگیرهلطفا بهم کمک کنیدانگار یه جورایی دچار توهم شدم هر روز فکر میکنم به یه بیماری مبتلا شدم و میرم دکتر ولی برای این موضوع هنوز اقدام نکردم????
   • با سلام. استرس خود می تواند این افکار را در شما به وجود بیاورد که شما بیمار هستید. علایمی که فرمودید می توانند علت های مختلفی داشته باشند. سوزش سر دل هم دارید؟ اگر سوزش سر معده دارید و احساس می کنید که محتویات معده شما به سمت بالا می آیند، احتمالا دچار ریفلاکس معده شده اید. ریفلاکس معده با استرس تشدید می شود. خود ریفلاکس در طولانی مدت می تواند روی صدای شما تاثیر بگذارد. اگر جنین علایمی را مشاهده می کنید، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. ریفلاکس با دارو کاملا قابل درمان است. در مورد گرفتگی صدا؛ آیا هروقت بلند صحبت می کنید این احساس در شما ایجاد می شود؟ اگر گرفتگی صدا شدید است، باید به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. بلند صحبت کردن و فشار آوردن به حنجره باعث می شود به تارصوتی آسیب وارد شود و در دراز مدت زوائدی روی تارصوتی ایجاد می شود. گفتاردمانگر می تواند به شما طرز صحیح صحبت کردن، به گونه ای که به حنجره شما فشار وارد نشود را آموزش دهد. تا از ایجاد عوارض بعدی جلوگیری شود. ولی به نظر من، تمامی این موارد با کنترل استرس بهبود می یابند. باری کنترل استرس از مشاور یا روانشناس کمک بگیرید. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام و خسته نباشید من در طی روز خوبم اما به محض اینکه دراز می کشم چرک پشت حلقم جمع می شه و بینیم کیپ می شه و سرم رو به هر طرف که می چرخونم یکی از سوراخهای بینیم کیپ می شه و تا ساعت 4 صبح از شدت سرفه های چرکی از خواب بیدار می شم. در حالی که اغلب صبح ها سردرد هم دارم.  بعد از چند ساعت تا ظهر حالم عادی می شه و حتی گلومم خشک می شه فقط گاهی نشونه های حساسیت رو دارم . الان شش ماهه همین وضع منه دیگه نمی دونم چیکار کنم. دکتر هم رفتم و فایده ای نداشت. به نظرتون راه این مشکل چیه و اصلا چه بیماری هست؟
   • با سلام. به ماده خاصی حساسیت دارید؟ در زمانی که استرس دارید این مشکلات بیشتر می شود؟ شدت آن ها ثابت است یا در شرایطی تغییر می کند؟ علایمیکه فرمودید می تواند علت های مختلفی داشته باشد. ممکن است حتی مشکل سینوزیت باشد. شما حتما باید به پزشک مراجعه فرمایید تا علت وجود این حجم از ترشحات تعیین گردد. حتما به نتخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام و وقت بخیر مادرم مدت ۸روزاست که سرفه های طولانی می‌کندو تغییر زیادی در صدایش رخ داده و گرفتگی حنجره دارد و فکر میکند که خلط چسبیده به دیواره های صوتی ایشان و خلط پشت گلو دارد  مشکل چیست؟؟؟؟؟لطفاااا. جواب بدین
   • با سلام. گرفتگی صدا همراه با خلط در گلو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. احساس سوزش سر معده هم دارند؟ علایم سرماخوردگی دارند؟ در هوای آلوده حضور داشته اند؟ با توجه به اینکه در سرفه ها بیشتر از یک هفته طول کشیده اند، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. گلو باید از نزدیک و به طور دقیق معاینه شود. با آرزوی سلامتی برای مادر شما
   • با سلام. آیا به ماده غذایی خاصی حساسیت دارند؟ آیا در محیط با هوای آلوده قرار گرفته اند؟ این مشکل به صورت ناگهانی شروع شده یا قبلا هم گرفتگی صدا داشتند؟ حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایند. پس از انجام معاینات دقیق، درمان مناسب ارائه می گردد. با آرزوی سلامتی برای مادر شما
  • سلام و خسته نباشید من ۸ سال بود سیگار می کشیدم الان دو ماهه ترک کردم خوب پیش میرفت بعد سرما خوردگی الان دو هفته هست گلو درد دارم احساس میکنم یه چیز گیر کرده بیشتر علایم بالا رو دارم بنظرتون سرطان هست؟
   • با سلام. خیلی عالیه که سیگار را ترک کرده اید. حتما به این روند ادامه دهید. مصرف سیگار آسیب زیادی به حنجره و ریه های شما وارد می کند. سایر علایم سرماخوردگی کاملا ازبین رفته است؟ هنگام صحبت به حنجره خود فشار می آورید؟ بلند و با فشار صحبت می کنید؟ بهتر است به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق تر از نزدیک صورت گیرد. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خسته نباشین .ببخشید من ۲۵ سالمه و حدود ۳ الی ۴ سال هست که مشکل در گلویم دارم و احساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده است و بیشتر سمت راست این احساس را دارم .بیش از ۳ بار توسط دکتر متخصص گوش و حلق و بینی ویزیت شدم اما هر ۳ بار گفتم چیزی نیست و به علت رفلاکس شدید معده هست که ناحیه گلو را زخم کرده و این احساس را دارین، داروهای مربوطه به مشکل معده را خوردم اما تغییر فاحشی اتفاق نیافتد.بعد از این ویزیت ها و نتیجه نگرفتن به من پیشنهاد شد که پیش تل گیر برم حدود ۶ تا ۷ بار رفتم در بازه های مختلف و هر بار یک جیز جدید از گلوی من بیرون میاوردند.البته یک متخصص گوش و حلق و بینی هم نظر روی حساسیت شدید داشتند که البته این موضوع را هم ارث داریم.الان چند روزی است که به شدت سمت چپ گلو من درد میکند حتی با قورت دادن اب دهان و اینکه در بلع کلا مشکلی ندارم.ببخشید طولانی شد ممنون میشم راهنمایی کنین
   • با سلام. ریفلاکس معده شما درمان شده است؟ ابتدا با مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی ریفلاکس معده خود را درمان کنید. چون روی تارهای صوتی شما به دلیل ریفلاکس زخم ایجاد شده، شما درد احساس می کنید. می توانید به گفتاردرمانی مراجعه کنید تا نحوه صحیح صحبت به گونه ای که به حنجره شما فشار وارد نشود را آموزش دهد. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام من شوهرم نزدیک یکسال گلو درد شدید میشه گاهی اوقات. دکتر هم رفتیم میگه مشکلی نیس ولی الان دو روز هست که دردش شروع شده میگه احساس خفگی ودرد شدید دارم .تابستان گذشته غده لنفاوی گردنش برداشته ولی آزمایش هاش انجام داده نمونه اش هم مشکلی نداشته حتی پیش فوق تخصص خون وسرطان شناسی بردیم گفت مشکل نداره ولی اگه درد داره پیش متخصص گوش وحلق بینی برو پیش سه تا متخصص گوش وحلق وبینی رفتیم هیچ کدوم متوجه نشدن هر کدوم دار و خشک کننده دادن اصلا علایم سرماخوردگی نداره.مشکلش چیه پیش کدوم دکتر باید رفت خیلی اذیت میشه
   • با سلام. سرطان حنجره رابطه مستقیمی با مصرف طولانی مدت سیگار و مواد مخدر دارد. نگران نباشید. این گلو درد در چه شرایطی ایجاد می شود؟ با استرس، حضور در محیطی که هوای آلوده دارد، یا موارد دیگر تشدید می شود؟ حساسیت نسبت به ماده غذایی خاصی وجود دارد؟ هنگام غذا خوردن و صحبت کردن درد تشدید می شود؟ شرایط همسر شما باید دقیق از نزدیک معاینه شود تا تشخیص مناسب گذاشته شود. متخصصی که می تواند به شما کمک کند همان متخصص گوش و حلق و بینی است. دوباره به متخصصی مراجعه کنید و دقت کنید که گلودرد در چه شرایطی تشدید می شود. یافتن همین مورد می تواند به شما در یافتن علت کمک کند. با آرزوی سلامتی برای همسر شما
  • سلام خانمی ۵۱ ساله هستم به علت درد شدید مری اندوسکوپی شدم که مشکل خاصی نبود دکتر اسکن قفسه سینه نوشته خیلی نگرانم نیاز به کمک دارم سپاس از شما
   • سلام. نگران نباشید. ممکن است مشکل شما با استرس تشدید شود پس در قدم اول استرس خود را کنترل کنید. اسکن در بسیاری از شرایط صورت می گیرد و به تشخیص کمک می کند. حتما با پزشک خود در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام . ببخشید من یک  هفتس در انتهای گلوم احساس یک توده کف مانند میکنم . احساس میکنم مثل یه حباب هم توی گلومه ... این کف تا وسط گلوم میاد به صورت ارادی و دوباره بر میگرده انتهای گلوم . 
   • سلام. احساس سوزش سر دل هم دارید؟ احساس بالا آمدن محتویات معده هم دارید؟ احساس درد در گلو یا مشکل در صحبت کردن و غذا خوردن دارید؟ صدای شما چه تغییری کرده؟ دچار گرفتگی صدا هم شده اید؟ ممکن است اسید معده بنابر دلایلی به سمت بالا بیاید و شما احساس حباب یا کف در گلو داشته باشید. ولی برای تشخیص دفیق تر حتما باید به پزشک مراجعه فرمایید تا بعد از معاینه، درمان مناسب را ارائه کند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با عرض ادب و احترام خدمت شما بزرگوارالان مدت ۲ هفته ای هست که گلو درد شدید دارم،۵تا سفازولین تزریق کردم، قرص آموکسی کلاو هم مصرف کردم اما تغییری نکرده، شبا هم تو خواب سرفه های خشک و وحشتناکی میکنم طوری که حتما باید شربت ضد سرفه بخورم تا قطع بشه، صبح ها و حتی بعضی عصر ها که می‌خوابم بعد بیدار شدن خیلی درد وحشتناکی دارم، بلعیدن غذا حتی آب دهن هم برام سخته انگار که چاقو دارم قورت میدم، دهنمم بوی بدی گرفته، دردمم یک طرف نیست بعضی وقتا سمت چپه بعضی وقتا سمت راست بعضی وقتا هم بالای گلوم.اگر علت اینارو بهم بگید ممنون میشم
   • با سلام. در طی این دو هفته چه تغییری احساس کرده اید؟ پزشک داروها را تجویز کرده؟ با توجه به اینکه درد حیلی شدید است، پیشنهاد می کنم هرچه سریع تر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. سایر علایم سرماخوردگی را هم دارید؟ نگران نباشید، ولی حتما باید به متخصص مراجعه کنید تا معاینه دقیق از نزدیک صورت بگیرد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من 53 سالمه و الان به مدت یک هفته حس میکنم تو گلوم یه چیزی گیر کرده و هر چی که می خورم حتی مایعات همراه با درد است. و طی یک ماه 4 کیلو کاهش وزن داشتم ناخواسته. و کمی هم گلوم ورم کرده و قرمز رنگ شده.و چندین وچندساله است که سیگار می کشم. آیا میتونه اینها نشانه سرطان حنجره باشه? ممنونم از سایت خوب و اموزندتون زنده و پایدار باشید. یا علی.
   • با سلام. مصرف طولانی مدت سیگار روی بافت حنجره تاثیرات مخربی می گذارد و به بافت آن آسیب می زند. سرطان حنجره رابطه تنگاتنگی با مصرف سیگار به مدت طولانی دارد. شما هرچه سریعتر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. تا معاینات دقیق صورت گیرد و اگر تغییرات بافتی در حنجره وجود داشت، درمان مناسب ارائه گردد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام ببخشید من ۳ الی ۴ روزه که گلوم به شدت دردمیاد دکترم رفتم بهم چرک خشک کن ندادفقط یه سرم داد به علاوه ۴ تا امپول گفت نیازی به چرک خشک کن نیست اما دردگلوم شدید شده به طوری که موقع غذا خوردن و آب خوردن و موقع قورت دادن اب گلو به شدت دردمیگره و باعث میشه گوشمم میسوزه بعد به علاوه اینکه ته زبونم مثل جوش مانند زده ریز ریر چند تا کنارهم به نظر شما این میتونه افت تو گلو باشه یا عفونته؟خیلی ممنون اگر پاسخ بدید 
   • با سلام. پزشک تخیص می دهد که چه زمانی نیاز به مصرف چرک خشک کن است. آنتی بیوتیک ها معمولا در عفونت های باکتریایی تجویز می شوند. سایر علایم سرماخوردگی را هم دارید؟ به ماده غذایی خاصی حساسیت داده اید؟ نگران نباشید و به چزشک مراجعه فرمایید تا معاینات از ضایعات جوش مانند ایجاد شده از نزدیک صورت بگیرد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام و خسته نباشیدحدود سه تا چهار روزه درد شدیدی سمت چپ گلویم هنگام بلع احساس میکنم که الان هر دو طرف گلویم درد میکنددانه های سفید در روی لوزه راست مشاهده کردم و هرچه میگزرد درد بیشتر میشودخواهشمندم کمک کنید با تشکر
   • با سلام. ممکن است لوزه های شما دچار مشکل شده باشد. هنگام صحبت کردن هم درد احساس می کنیذ؟ سابقه مشکلات لوزه ای داشته اید؟ نگران نباشید. شرایط شما نیاز به معاینه دقیق از نزدیک توسط پزشک دارد. حتما به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام وقت بخیرمن25سالمه تقریبا یه دوسه ماهی میشه که احساس میکنم چیزی تو گلوم گیرکرده بیشترم صبح وقتی مسواک میزنم احساس میشه الان دوهفته هم میشه که سرفه های خلط دار دارم وقتی ام حرف میزنم نفس کم میارم برا حرف زدن سمت چپ گلومم دردمیکنه ممنون میشم راهنماییم کنید??
   • با سلام. نگران نباشید. این مشکل شما می تواند براساس علت های متفاوتی ایجاد شود. احساس سوزش سردل هم دارید؟ گرفتگی صدا هم دارید؟ موقع غذاخوردن مشکل دارید؟ حتما به پزشک مراجعه فرمایید تا علایم شما را ازنزدیک به طور دقیق معاینه کند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام من 22 سال سن دارم مدتی هست گلو درد شدید دارم و مدام حس میکنم چیزی در گلوم گیر کرده به تشخیص پزشک عمومی داروی سرماخوردگی مصرف کردم اما تغییری بوجود نیامد. مدتی قبل هم بوسیله تل گیر دو استخوان کوچک از گلوم دراومد اما باز هم احساس میکنم چیزی در گلوم گیر کرده و در ناحیه گلو و گوش احساس درد زیادی دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید
   • با سلام. ممکن است بافت حنجره شما در طی گیر کردن استخوان ها آسیب دیده باشد. درد هم دارید؟ چه موقعی درد بیشتر می شود؟ حین خوردن غذا و صحبت کردن درد بیشتر می شود یا تغییری نمی کند؟ حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق تر صورت گیرد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من 16سالمه مدت طولانی هست که دهانم بوی بد میده اوایل پیش دکتر که رفتم فقط داروهای عادی برای گلودرد داد اما تغییری نکردمشکل بلع ندارم اما از قبل هم گلوم حساس بود درضمن کمی احساس تورم توی گلوم دارمبعد خوردن هروعده حس تورم و بو خیلی کم میشه
   • با سلام. بوی بد دهان علل مختلفی می تواند داشته باشد. حتی می تواند علت آن پوسیدگی دندان باشد. شما ابتدا باید علت ایجاد این بوی بد را بیابید. سپس آن مشکل را برطرف کنید. چون تورم در ناحیه گلو هم وجود دارد، متخصص گوش و حلق و بینی می تواند به شما در یافتن علت با معاینه کمک کند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من از دی سمت راست گلوم باد کرد ودرد شدید گرفت به نحوی که به دندونمم زده بود ابتدا فکر کردم دندونمه ولی طی سونو گردن گفتن گره ترویید داروپردنیزولون 50 وبعد 5 دادن وخوب شدم 10روز بعد مجددا دردم درسمت چپ شروع شد .نه تروییدم پر کار بود نه کم کار دلیلشو می فرمایید 
   • با سلام. مشکل شما بری اولین بار کی شروع شد؟ الان درد در قسمت چپ به چه شکلی هست؟ آیا آزمایش مشخص کرده که این دفعه هم مشکل تیرویید نیست؟ در غدا خوردن مشکلی دارید؟ در صحبت کردن دچار درد در ناحیه گلو می شوید؟ شرایط شما نیاز به معاینه و ارزیابی توسط پزشک دارد. حتما به پزشک مراجعه فرمایید تا دقیق معاینه کند. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام و خسته نباشيدمن الان مدت ٥ ماهه كه ميخوام حرف بزنم صدام تغيير ميكنه و نميتونم راحت صحبت كنم.وقتي استرس دارم اين حالت بيشتر ميشه.تازن مهاجرت كردن والان طوري شدم جديدا كه موقع حرف زدن خيلي صحبت كردنم سخته و فشار مياد جوري كه نفسم هم كم مياد و با استرس بيشتر ميشه،ازمايش تيروئيد هم دادم كه گفتم مشكلي نيست،ممكنه راهنمايي بفرماييد.ممنونم
   • با سلام. این تغییر صدا در شما احتمالا به دلیل تغییرات محیطی و استرس است. استرس در شما باید کنترل شود و تطابق با محیط جدید به مرور صورت می گیرد. در طی این 5 ماه چه تغییری احساس کرده اید؟ بهتر یا بدتر شده یا تغییری نبوده؟ تغییر صدا به چه شکلی است؟ حالت های کشیده گفتن صداها و کلمات را هم دارید؟ یا تکرارا کلمات؟ اخیرا ترومای احساسی را تجربه کرده اید؟ نگران نباشید. می توانید به گفتاردرمانی مراجعه کنید تا شما را بیشتر ارزیابی کند و درمان مناسب را انجام دهد. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
    • سلامبعد مهاحرت بدتر شدماحساس اينو دارم كه انگار يه چيزي توي گلوم هستو موقع حرف زدن با فشار حرف ميزنم و گاهي نفس كم ميارمدقيقا  با بيشتر شدن استرس بدتر ميشمولي اروم ميشم بهترم
    • پس استرس می تواند در ایجاد این مشکل نقش مهمی داشته باشد که ممکن است ایجاد استرس با تغییر محیط زندگی شما در ارتباط باشد. روانشناس برای کنترل استرس و گفتاردرمانگر برای بهبود کیفیت گفتارشما می توانند به شما کمک کنند.
  • سلام ممنون ازوقتی که میزاریدبرای پاسخگویی.من۲۲ سالمه و چندماهی هست که هرروزصبح که ازخواب بیدارمیشم گلودردشدیددارم که فکرمیکنم سرماخوردگیه ولی تا نوشیدنی داغ وگرم میخورم گلوم نرم میشه ودردکمترمیشه.گاهی هم چندساعتی بااین گلودرددرگیرم ولی فرداصبح اثری ازش نیست.حتی توی پاییزوزمستان یکبارم سرماخوردگی طولانی نداشتم همش دراین حدبوده.دلیلش چی میتونه باشه؟من ازبچگی غددلنفاوی گلوم ورم داشته ک متخصص گفتن هیچ خطری نداره.ممکنه بخاطرغددلنفاوی باشه؟همیشه هم فقط یک سمت گلوم این درد روحس میکنم.ممنون
   • با سلام. این مشکل در روند غذا خوردن و صحبت کردن اختلال ایجاد می کند؟ گلودردی که در طی روز ایجاد می شود، در شرایط خاصی وجود دارد؟ به غذای خاصی حساسیت دارید؟ این درد در تمامی روز ها یکسان است یا شدت متفاوتی دارد؟ با استرس و نگرانی تشدید می شود؟ شما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا معاینه از نزدیک به طور دقیق صورت گیرد و دلیل این مشکل شما مشخص شود. با آرزوی سلامتی برای شما
    • ممنون ازپاسختون.جواب همه ی سوالاتتون خیر هست.فقط شدت درد در بعضی روزهابیشتروبعضی روزهاکمتر هست
    • به اینکه چه عواملی باعث تغییر درد در روزهای مختلف می شوند توجه کنید. یافتن این عوامل می تواند در تشخیص گذاری کمک کننده باشد. درهرحال حتما به پزشک مراجعه فرمایید.
  • سلام حدود دوماهه هر چی میخورم انگار تو گلوم گیر میکنه سوزس سر دل ندارم معده دردم ندارم من مصرف سیگار ندارم ولی همسرم مصرف داره نمیدونم تاثیری داره یانه روسینمم دوهفته ای هس هر از گاهی نیش میکشه درد میگیره هر از گاهی خارش گوش هم دارم  ممنون میشم  راهنمای وکنید وچه دکتری برم 
   • با سلام. این اتفاق با استرس تشدید نمی شود؟ یا هنگام خوردن غذاهای خاصی به وجود نمی آید؟ به غذای خاصی حساسیت دارید؟ احساس گرفتگی صدا دارید؟ اخیرا در هوای آلوده حضور داشته اید؟ دود سیگار می تواند تاثیر گذار باشد ولی نمی توان گفت عامل اصلی ایجاد این مشکل است. ولی در برابر دود سیگار قرار می گیرید، این اتفاق تشدید می شود؟ نگران نباشید. بهتر است به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا ارزیابی و معاینه دقیق صورت گیرد. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام من مدت طولانی که دچار صرفه های زیاد شدم هرچقدر دکتر میرم دارو میخورم هم تغییری توی حالتم نمیبینم صرفه هام خشک نیست و معمولا همراه با خلط هست از دو روز پیش هم احساس میکنم یه چیزی تو گلوم گیر کرده هرچی غذا میخورم و آب دهنم قورت میدم نمیره ولی هیچگونه دردی توی گلوم احساس نمیکنم فقط و فقط احساس میکنم ی چیزی به گلوم گیر کرده، اصلا اهل سیگار و دود نیستم ، زیاد هم مشروبات الکلی نخوردم، شاید توی این چند ماه یکی دو بار ممنون میشم راهنماییم کنید
   • با سلام. نگران نباشید. سرطان حنجره رابطه مستقیمی با مصرف طولانی مدت و مداوم سیگار و مواد مخدر و الکل دارد. احساس سوزش سر دل هم دارید؟ صدای شما تغییر کرده است؟ مثلا گرفتگی صدا دارید؟ احساس خشکی در گلو هم دارید؟ علایم سرماخوردگی دارید؟ با مصرف داروها هیچ تغییری حس نگرده اید؟ حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا با معاینه دقیق تر تشخیص و درمان مناسب را ارائه دهد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من حدود شش ماه ته گلوم و روی زیان کوچکم ضایعات قرمز رنگ شبیه تاول دیده میشه و کنار زبانم اننتهای اخرین دندان کمی ب جشته شبیه زگیل هست و صدام هم به طور دایم گرفتس یه موقع خوب میشه و دوباره میگیره خیلی سرما میخورم شاید تو ابن شش ماه چهار پنج باز سزما خوردم و زبانم سفید میشه و گردنم هم تو این شش ماه وقتی چپ و راست میکنم صدای خش خش میده که قبلا این جور نبود و کمی هم ضایعات تناسلی شبیه جوش دارم که سر باز هست و وقتز میزنه درد داره و بعدش خوب میشه و افت دهانی هم میزنم و چشم ها هم کمی قرمز شده و مقعد هم همین طور فقط قرمز شده و گاهی اوقات با سوزش همراه هست خیلی استرس دارم خیلی خرج کردم اچ ای وی نبود تو ازمایش و اچ اس وی هم گفتن ای جی جی هست نوع یک و اچ پی وی ۳۹ و ۴۲ خانومم هم مثبت در اومد چون از پاپ اسمیر میگیرن دقیق تره ولی از مایش اچ پی وی دهان من چون از اب دهان و با استفادا از سواپ هست منفی شد ولی از الت تناسلی مثبت شد ولی نوعش مشخص نشد البته یه ازمایش گاه برا خانومم گفت نوع ۱۶ و ۴۲ ولی ازمایشگاه مسیح دانشوری گفت ۳۹ و ۴۲ ما جفتمون واکسن گارداسیل رو زدیم و اسکرویر رو هم خیلی مصرف کردم داروی های تقویت سیستم ایمنی ولی بهبودی حاصل نشده خیلی میترسم زندگیم خراب شده لطفا راهنماییم کنید 
   • سلام. نگران نباشید. شما حتما باید در این شرایط استرس خود را کنترل کنید و از لحاظ روحی حامی یکدیگر باشید. حتما باید تحت نظر پزشک باشید. شرایط شما باید از نزدیک معاینه شود. داروهای تجویز شده را حتما به طور کامل مصرف کنید. هر موردی که پیش آمد حتما به زشک اطلاع دهید و با پزشک خود در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما و همسرتان
  • سلام دکتر وقتتون بخیر،من حدود ده روز پیش گلو درد شدیدی گرفتم ، طوری که دردش به گوشامم میزد، حتی نمیتونستم آب دهنمو قورت بدم، احساس سنگینی شدیدی در گلو و گوش داشتم، یکبار هم از گلوم همراه خلط ، چیزی شبیه کیست با لخته خون دراومد، اما دیگه مشاهده نشد، لازم به ذکره که من حدود بیست ساله که لوزه هامو عمل کردمو برداشتم، پنج روز پیش به دکتر مراجعه کردم، گفت التهاب شدیدی در گلو و گوش داری، برام آمپول پنی سیلین و قرص آموکسی کلاو تجویز کرد، داروها رو مصرف کردم اما هیچ نتیجه ای نداده، هنوز التهاب و درد وجود داره ، طوری که حتی نمیتونم آب دهانمو قورت بدم، احساس میکنم چیزی پشت گلوم و گوشم گیر کرده، اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون
   • با سلام. علایم سرماخوردگی هم دارید؟ به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید؟ دارو ها را به طور کامل مصرف کرده اید؟ پس از مصرف دارو ها هیچ بهبودی حس نشد؟ احتمالا همان التهاب در گلو وجود دارد که گوش را هم درگیر کرده است و گوش هم دچار عفونت شده است. سردرد و سرگیجه و تب هم دارید؟ شما حتما باید دوباره به پزشک مراجعه فرمایید. می توانید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. شرایط شما نیاز به معاینه دقیق از نزدیک دارد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خسته نباشید .بنده سمت چپ گلویم ضایعه ای کوچک اندازه نخود در آمده که زمانی که سرما میخورم مقداری بزرگ میشود و مجدد کوچک و گهگاهی خیلی ریز میشود که فقط با لمس قابل تشخیص است تقریبا یک سال هست هیچ‌ درد یا مشکل خاصی در بلع ندارم فقط زمان خوردن غذا یا آب در حالت خاصی اخساس صدای تق تق در گلو میکنم اسید معده هم بالا می آید چای زیاد میخورم از وقتی کاهش دادم کمی بهتر شده آیا احتمال سرطان هست؟ با تشکر
   • با سلام. سرطان حنجره معمولا با مصرف طولانی مدت سیگار و مواد مخدر در ارتباط است. شما حتما باید بالا آمدن اسید معده را درمان کنید. به حالتی که اسید معده به سمت مری می آید، ریفلاکس معده می گویند. این خاصیت اسیدی که وجود دارد، به مری و حنجره آسیب می زند. برای تشخیص و درمان آن حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. گرفتگی صدا هم دارید؟ اگر گرفتگی صدا هم دارید، به این معناست که ریفلاکس در حال آسیب به تارهای صوتی شماست و حتما به گفتاردرمانی مراجعه کنید تا مشاورات لازم را دریافت کنید. ضایعه ای که در گلو وجود دارد نیاز به بررسی بیشتر دارد. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا معاینات دقیق انجام شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام ممنون از پاسخدهیتون، من یه خانم 39 ساله هستم حدود یک ماه پیش خارش شدید پوست شبیه کهیر گرفتم که الان خیلی کم شده و همان روزها درد معده شدید و ناگهانی گرفتم تو آزمایش اچ پیلوری بود، جواب آزمایش رو 10 روز بعد نزد دکتر بردم واز حوالی همان روز گاهی وقتها قورت دادن آب دهانم با مکث انجام میشه ولی موقع بلع غذا و آب مشکلی ندارم آنتی بیوتیک ها که تمام شد هنوزم کمابیش معده درد دارم و صبح ها لانزوپرازول مصرف میکنم بعد از اتمام آنتی بیوتیک آب دهانم که قورت میدم انگار چیزی تو گلوم صدا میده و من فقط خودم متوجه میشم از حدود یک هفته پیش وسط خواب زبانم و حلقم مثل چوب خشک میشه و باید حتما کمی آب بخورم و چند بار در طول شب تکرار میشه البته بدنم کم آب هم شده، دو شب پیش هم تکرار شد و فردای اون روز ته زبانم حس سنگینی و خشکی داشتم با نور گوشی تو آینه چک کردم ته زبانم دانه هایی دیده میشه البته به ستی دیدمشون ولی انگشت توی حلقم کردم دانه ها ادامه داشت کل دهانم و زبانم رو چک کردم زبانم سفید شده و هیچ زخمی و دانه ای جز همون ته حلقم نیست نگران شدم که نکنه سرطان باشه تو اینترنت انواع سرطان و بیماری‌های زبان رو چک کردم زبان من شبیه اون بیماری رایج و خوش خیم بود که پاپیلای زبان بزرگ میشه من الکل و دود مصرف نمیکنم ولی شغلم اپراتوری هست و زیاد صحبت میکنم و کمی هم بلند صحبت میکنم اما داد نمیزنم، داروی آسنترا و ولبان هم برای افسردگی مصرف میکنم، هیچگونه مشکلی تو بلع غذا و آب ندارم هییچ دردی ندارم زخم هیم نیست فقط دانه ها و سفیدی زبان و گاهی و خیلی کم قورت دادن آب دهانم با مکث انجام میشه و چیزی که تو گلوم احساس میشه و موقع بلع صداش رو میشنوم،سرفه و سرما خوردگی ندارم کاهش وزن هم نداشتم تیروئید هم یک ماه پیش چک کردم مشکلی نبود خیلی نگرانم 
   • با سلام. تشخیص پاپیلوما توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بعد از معاینه صورت می گیرد. نگران نباشید. عوامل دیگری هم می توانند مشابه این علامی که فرمودید را ایجاد کنند. مشکل معده بعد از مصرف دارو بهبود یافته؟ دلیل کم آبی بدن شما چیست؟ مشکل معده و کم آبی بدن را هم حتما پیگیری کنید. هنگام صحبت کردن درد احساس می کنید؟ شما حتما باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا از نزدیک معاینه دقیق صورت بگیرد. سرطان حنجره ارتباط نزدیکی با مصرف سیگار و مواد مخدر به مدت طولانی دارد. نگران نباشید، نگرانی ممکن است مشکل شما را تشدید کند. پس از دریافت تشخیص پزشک، با ما در ارتباط باشید تا متخصصین سایت راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. با آرزوی سلامتی برای شما
    • ممنونم از پاسخ و زمانی که صرف میکنید ??
  • سلام خانم دکتر من ۲ هفته بیشتره که احساس میکنم چیزی توی‌گلومه و هرچی میخورم‌از بین نمیره موقع خوردن غذا یادم‌میره ولی در حالت عادی حسش میکنم حتی قرص‌سرما خوردگی خوردم نوافن خوردم و با اینکه سابقه کهیر نداشتم یهو ی چیزی بالای لبم برای چند دقیقه در اومد و از بین رفت جدیدا هم احساس میکنم سمت راست گلوم حس سنگینی دارم در صوزتی که نه احساس مریضی و سرما خوردگی دارم نه دردی درضمن اخیرا سنگ لوزه هم داشتم که ی مقدارش در اومد و از این‌میترسم سرطان زبان و گلو باشه یا زگیل چون اطراف زبانم در انتها اخرین دندان ی چیزایی هست که نمیدونم‌زگیل هستن یا واسه خود زبان هستش 
   • با سلام. آیا احساس سوزش سر معده هم دارید؟ آیا احساس بالا آمدن محتویات معده هم دارید؟ آیا شغلی مانند معلمی دارید که باید زیاد و با صدای بلند صحبت کنید؟ آیا به حنجره خود حین صحبت فشار وارد می کنید؟ لطفا به صورت خودسرانه دارو مصرف نکنید. در پشت آخرین دندان خود چه چیزی مشاهده می کنید؟ سرطان در این ناحیه معمولا با مصرف طولانی مدت سیگار و مواد مخدر در ارتباط است. نگران نباشید. حتما به پزشک مراجعه فرمایید. شرایط شما نیاز به معاینه از نزدیک دارد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من حدود یک ماه پیش کلو درد شدم چشام اشک میزد طوریکه شب میخوابیدم اینقدر ترشح داشت که پلکام بهم میچسبید بعد دارو خوردم بهتر شدم باز خوارکی بد خوردم دوبارهگلودرد شدم،اما علایمسرماخوردگی ندارم،فقط گلوم موقعقورت داد اب درد شدید میشه قبل دوطرفلوزم دالان سمت راسته
   • با سلام. آیا به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید؟ که هنگام خوردن آن درد در گلو ایجاد می شود؟ مشکل چشم شما احتمالا عفونت بوده و ربطی به گلو درد شما ندارد. هنگام صحبت کردن هم درد دارید؟ سابقه مشکلات تیروییدی هم داشته اید؟ چند مدت است که گلو درد اخیر شما آغاز شده؟ نگران نباشید. حتما به پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه کند. با ارزوی سلامتی برای شما
  • با سلامحدود 2ماهه که یکسره احساس میکنم چیزی داخل گلوم گیر کرده مخصوصا وقتی سر خم میکنم یا دراز میکشم که قورت دادن آب دهانمم با مکث انجام میشه و بعضی اوقات گلوم سوزن سوزن میشه و از سر معده تا جلوی دهانم انگار چوب گذاشتنمیشه لطفا راهنمایی کنین؟
   • با سلام. احساس سوزش سر دل هم دارید؟ احساس می کنید محتویات معده به سمت بالا بیایند؟ احساس مزه تلخ در دهان دارید؟ شغلی مانند معلمی دارید که زیاد و بلند صحبت می کنید؟ حین صحبت به حنجره خود فشار می آورید؟ حتما به پزشک مراجعه فرمایید. حنجره شما باید از نزدیک معاینه شود. پس از تشخیص پزشک، با ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های بیشتر توسط متخصصین سایت ارائه گردد. با ارزوی سلامتی و بهبودی برای شما
  • سلام خسته نباشید من حدود ۴ روز گلو درد عجیبی دارم و فقط سمت چپ گلو اندازه بادام سفت شده و خیلی درد میکنه و وقتی غذایی گرم باشه دردش بیشتر میشه و وقتی فشار میدم احساس بدی دارم . اول فکر میکردم عفونت باشه و اب نمک قرقره کردم ولی اصلا خوب نشد .پزشک هم مراجع کردم گفتن التهاب کوچیک و اموکسی سیسیلین ۵۰۰ استفاده کردم ولی همچنان درد وجود داره .فرو دادن اب دهان برام مشکلی پیش نمیاره ولی خوردن غذا و صحبت کردن برام خیلی دشوار
   • با سلام. این ضایعه ای که در گلو ایجاد شده، پس از مصرف دارو همچنان وجود دارد؟ به این ضایعه فشار وارد نکنید. ماهیت این نوع ضایعات باید از نزدیک معاینه شود. اگر مورد خاصی بود، درمان مناسب ارائه می گردد. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
    • بله بعد از مصرف دارو همچنان هست. و بعد از بیدار شدن خیلی درد وحشتناکی داره و به سختی میتونم بشینم .این ضایعه روی شاهرگ گلو سمت چپ متورم  شده
    • پس حتما به پزشک مراجعه کنید. این درد شدید حتما باید معاینه شود. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید ولی اگر در دسترس نبود، حتما به پزشک مراجعه کنید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام. نگران نباشید. اگر گرفتگی در گلو بیش از سه هفته طول کشید و بهبودی حاصل نشد، به پزشک مراجعه فرمایید. علایم دیگری که نشان دهنده سرماخوردگی باشد ندارید؟ با آرزوی سلامتی برای شما
   • سلام من ۲۸سال سن دارم حدود یک ماه میشه که احساس تورم تو گلوم دارم و احساس خستگی هم کم و بیش دارم متاسفانه سیگارهم مصرف میکنم.این احساس تورم هر چند ساعت میاد و میره.با این مطالبی که نوشتید خیلی ترسیدم چون تو فامیلهم سابقه چنین بیماری داریم.لطف میکنید راهنماییم کنید ممنون میشم؟
    • با سلام. سعی کنید مصرف سیگار را ترک کنید. سیگار آسیب شدیدی به بافت حنجره وارد می کند و آن را تخریب می کند. شرایط شما باید از نزدیک حتما معاینه شود. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
   • سلام .وقت بخیر من دوسال پیش هرچی میخوردم احساس میکردم تو گلوم گیر میکنه رفتم دکتر قرص امپرازول دادگفت احتمالا اسید معدته گفت بخور اگه خوب نشدی بیا آندوسکوپی دوبسته خوردم خوب شدم  ولی الان نزدیک یک ماهه ببشتر وقتها هر چی میخورم باز احساس میکنم تو گلو چیزی هست ویکی دوهفته ای هم هست ک روسینم احساس دردو نیش دارم گاهی اقاتم گوشام خارش کوچیکی میگیره خیلی وقتهاهم سرگیحه دارم که آزمایش دادم چیزی نبود من خودم سیگار مصرف نمیکنم ولی همسرم مصرف داره سوزش سرمعده ندارم معده دردم ندارم به ندرت شاید معده درد بگیرم  این که همش احساس میکنم تو گلوم چیزی گیر کرده خیلی اذیتم میکنه ممنون میشم راهنمایم کنید واین ک پیش چه دکتری برم  
    • با سلام. درد در گلو هم دارید؟ احساس گرفتگی صدا دارید؟ شغلی دارید که بیش از حد داد می زنید و بلند صحبت می کنید مانند معلمی؟ اسید معده اگر کنترل نشود می تواند به تارهای صوتی آسیب بزند. ولی به گفته شما ریفلاکس معده کنترل شده است. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا در صورت نیاز استروبوسکوپی (عکسبرداری از حنجره) انجام شود و دلیل احساس وجود جسم خارجی در گلو مشخص شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خسته نباشید سه هفته پیش دچار سرفه های شدیدو گرفتگی صداشدم اما بدون علایم سرماخوردگی بعداز دوهفته سرما خوردم همراه گلو درد و گوش درد شدید دوبار دکتر رفتم الان تقریبا خوب شدم اما در حال حاضر احساس میکنم چیزی شبیه جوش در انتهای زبانم سمت چپ هست و کمی گلو درد خفیف .نگرانم
   • سلام. این ضایعه جوش مانند از کی ایجاد شده است؟ غذای خاصی مصرف کرده اید؟ به چیز خاصی حساسیت دادید؟ این ضایعه جوش مانند توسط خودتان یا فرد دیگری مشاهده می شود؟ این ضایعه مشکلی در غذا خوردن شما ایجاد کرده است؟ اگر پس از گذشت دو هفته تغییری در این ضایعه ایجاد نشد، به پزشک مراجعه فرمایید.
  • باسلام.من حدودا یکماهه پشت حلق درد خیلی کمی احساس میکنم. هر دفعه یه طرف گلوم هست. گلودردهامو میشناسم و این مثل فبلی ها نیست. نمیدونم چیه... پشت قسمت متحرک گلو که خرخره میگن این درد احساس میشه. ممکنه لطفا راهنمایی کنید؟
   • سلام. در طی این یک ماه، درد تغییری داشته؟ درد ثابت است یا بسته به شرایط فرق می کند؟ سابقه مشکلات تیروییدی داشته اید؟ در غذا خوردن و صحبت کردن مشکل دارید؟ گرفتگی صدا هم دارید؟ نگران نباشید. شرایط شما باید مستقیما معاینه شود. می توانید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام من حدود ۳هفته درد گلو وگوش و گرفتگی صدا دارم ولی هیچ عفونتی ندارم به متخصص هم مراجعه کردم گفتن زخم داخل حنجره هست که برای اون دیفن هیدرامین دادن  خوب نشدم باز به پزشک دیگه مراجعه کردم که آزمایش تیرو یید نوشتن  انجام دادم جواب حاضر نشده خوردن آب غذا  درد بیشتر میکنه کلا حنجرم از بالا تا پایین درد میکنه ورم داره یک چشم هم ۳ روز  ورم کرده بادش نخوابیده صدام هم در نمیا د 
   • با سلام. دلیل ایجاد زخم در حنجره چه بوده است؟ آیا آسیب به دلیل بلند صحبت کردن است؟ یا به حنجره فشار آمده؟ به گفته پزشک، چه دلیلی باعث ایجاد زخم در گلو شده است؟ پاسخ آزمایش تیرویید مهم است. اگر مشکلی در تیرویید وجود نداشت، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا در صورت نیاز استروبوسکوپی انجام شود. استروبوسکوپی تصویربرداری از ناحیه تارهای صوتی است که می تواند آسیب های حنجره را نشان دهد. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام از یک هفته قبل دو دانه نسبتاً درشت ته گلوم زده و زبانم هم سفید شده دانه ها سفت و تاول ماننده به نظرتون چی میتونه باشه و چکار کنمج
   • سلام. آیا در این ناحیه درد هم احساس می کنید؟ مشکلی در غذا خوردن دارید؟ اگر پس از گذشت دوهفته هبچ بهبودی مشاهده نشد، حتما به پزشک مراعه فرمایید. ماهیت این ضایعات ایجاد شده باید حتما معاینه و بررسی شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من دو یا سه هفته ای هست که هر روز صبح که از خواب پا میشم به وضوح سوزش گلو دارم و حدودا ۱۰‌مین بعد از بیداریم ازبین میره سیگاری هم  هستم میتونین راهنمایی کنین علتش چی میتونه باشه؟
   • با سلام. این احساس فقط صبح ها ایجاد می شود؟ سوزش سر دل هم دارید؟ یا احساس مزه تلخ در دهان؟ در این صورت ممکن است ریفلاکس معده داشته باشید. ریفلاکس معده یعنی بازگشت محتویات معده به سمت بالا که می تواند به مری و حنجره آسیب بزند و آن ها را زخم کند. ریفلاکس کاملا با دارو قابل درمان است و تشخیص آن برعهده پزشک است. اگر این احساس را ندارید، ممکن است آسیبی به تارهای صوتی شما وارد شده باشد. سیگار سطح تارهای صوتی را خشک می کند و به آن ها آسیب می زند. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا اگر آسیبی در تارهای صوتی شما وجود دارد، آن را تشخیص دهد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام‌من حدوو یک هفته بیشتر از حس میکنم شمت راست گلویم چیزی گیر کرده قرص سرماخوردگی و اموکسی کلاو خوردم ولی افاقه نکرد و الان احساس تیزی در گلو سمت گردنم سمت راست دارم مواقعی ک غذا میخورم یادم میره ولی در حالت عادی اینجوریم و انتهای زبانم هم پر دانه کوچیک قرمز شده و حتی کناره زبانم چیزایی شبیه بادکنک وقتی اب دهان قورت میدم انگار ته زبانم سوخته باشه احساس میکنم زبری رو و دز ضمن سابقه سنگ لوزه راست و چپ داشتم ک هنوز ی کم سنگ میبینم ولی انتهای گلو راستم نمیتونم ببینم که در بیارم ایا میتونه به سرطان مربوط باشه؟
   • با سلام. سرطان حنجره معمولا در سنین بالا و پس از مصرف طولانی مدت سیگار و تنباکو و سایر مواد مخدر ایجاد می شود. آموکسی سیلین را لطفا خودسرانه مصرف نکنید. مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک خود عوارض دارد. ماده غذایی خاصی مصرف کرده اید؟ این حالت ها ثابت است یا در شرایط خاصی تشدید می شود؟ با توجه به اینکه سابقه سنگ لوزه هم داشته اید، شرایط شما باید بیشتر معاینه شود. نگران نباشید و حتما به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام . حدود ۶ هفته اس که اوایل در ناحیه گلو احساس یک توده و در ادامه احساس زخم در گلو میکنم. میلم شدیدا به غذا کمتر شده. بنظرتون سرطان میتونه باشه؟
   • با سلام. سرطان در بیشتر موارد با مصرف طولانی مدت سیگار و مواد مخدر در ارتباط است. معمولا در سنین بالا ایجاد می شود. آیا بلند صحبت می کنید، به گونه ای که به تارهای صوتی شما فشار بیاید؟ قبلا سابقه مشکلات تیروییدی داشته اید؟ ممکن است شما مشکل تیرویید داشته باشید. حتما به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینات و آزمایشات بیشتر صورت گیرد. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام دکتر   سال نو مبارک. ببخشید دکتر   مادر من که 78ساله هست  چندروزه که    گلوش  ورم  مانند غده ترویید داره  و میخوابه  میره داخل  میشینه  خودشو نشون میده   گوش چپ ان هم درد داره  دکتر گوش و حلق هم  قطره داده فایده نداشته و اما  دکتر داخلی واسش  ازمایش  سه نوع  ترویید و سونو گرافی نوشت  و چیزی تشخیص  نداد گفتن  باید نمونه گیری  باشه باتجربه  شما  نمونه گیری  انجام بدیم  یا  پیش دوتر عفونی ببرم در ضمن سه ماه پیش  یه استخوان مرغ در گلو  گیر کرده بوده ممنون  میشم  از راهنمایی اجر شما به اقا  امام  زمان(عج)
   • اسلام. این قسمت که فرمودید حین خواب ورم از بین می رود را لطفا بیشتر توضیح دهید. این شرایط معمولا در افراد مشاهده نمی شود. پزشک با توجه به شرایط دستور نمونه گیری می دهد. حتما به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا مادر شما را دقیق معاینه کند. اگر نیاز بود، دستور نمونه گیری می دهد. اگر نیاز نبود، به متخصص مربوطه ارجاع می دهد یا درمان مناسب را ارئه می کند. با آرزوی سلامتی برای مادر شما
  • با سلام.من یه شب خوابیدم صبح که پاشدم فهمیدم گلوم درد می کنه رفتم که صبحانه بخورم دیدم موقع تکان دادن زبان هم حلقم هم زبان هم گوشم درد شدید می گیرند الان یه دو سه روزه غذا درست نخوردم .دو تا از نشانه های سرطان حنجره رو داشتم.میشه زود تر جواب بدید خیلی نگرانم.?
   • سلام. نگران نباشید. سرطان حنجره معمولا در سنین بالا ایجاد می شود و با مصرف طولانی مدت سیگار و مواد مخدر در ارتباط است. سابقه مشکلات تیروییدی داشته اید؟ احساس سوزش سر دل هم دارید؟ شغلی دارید که به حنجره فشار می آید؟ یعنی باید بلند و طولانی مدت صحبت کنید؟ اگر پس از دو الی سه هفته هیچ بهبودی حس نکردید، به پزشک مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام به مدت یک هفته است که احساس میکردم سپت راست گلویم چیزی شبیه مو گیر کرده با خوردن غذا اصلا احساس نمیکنم ولی در حالت عادی که میشینم انگار چیزی توی گلومه و خیلی نگرانم کرده و میخواستم بدونم من از‌بچگی ۴ تا جوش بزرگ ته زبانم داشتم ولی کناره های زبانم هم دراومده شبیه بادکنکهای کوچک نمیدونم چیه دردی هم نداره هرچیزی هم میخورم این احساس چیزی تو گلو پایین نمیره و اینکه سابقه سنگ لوزه هم داشتم 
   • سلام. آیا احساس سوزش سر معده هم دارید؟ آیا احساس تلخی در دهان خود دارید؟ جوش های زبان مشاهده می شوند با چشم؟ یا پزشک گفته جوش ها وجود دارند؟ جوش ها از زمان کودکی ثابت بوده اند یا فقط در زمان های خاصی به وجود آمده اند؟ این زوائد بادکنک مانند کی ایجاد شده اند؟ به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید؟ با توجه به اینکه سابقه سنگ لوزه هم داشته اید، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. شرایط شما باید بیشتر از نزدیک معاینه شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام،پدرم از امروز صبح بدون هیچ‌دلیلی صداش گرفته،خواستم بدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه؟ممنون
   • سلام. گرفتگی صدا می تواند علت های مختلفی داشته باشد. صحبت به مدت طولانی و فشار وارد شدن به حنجره، حضور در هوای آلوده، ایجاد ضایعاتی روی حنجره و ... اگر پس از گذشت دو الی سه هفته بهبودی مشاهده نشد، حتما به پزشک مراجعه فرمایند. با ما در ارتباط باشید
  • سلام و آتیه بخیریک ماه پیش مریض شدم و پیش دکتر رفتم،گلو درد شدید داشتم و سرفه شدید میکردم و در ناحیه قفسه سینه درد زیادی داشتم که با دارو خوب شد ولی مدام گلوی من متورم میشد و دکتر میرفتم و خوب میشد. جدیدا گلوی من به شدت متورم شده کبود شده ولی اصلا درد نمیکنه... چیز خطر ناکیه؟؟؟؟
   • با سلام. تب و لرز هم دارید؟ اگر همراه تب و لرز است، فورا به پزشک مراجعه فرمایید. کدام قسمت گلو کبود شده است؟ روی پوست کبود شده؟ اگر تب و لرز هم ندارید، بهتر است به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام و عرض ادب. 32 سالمه و حدود یک سال هست که گاهی اوقات در سمت راست سینه( زیر سینه) احساس درد و سوزش مبهمی دارم. اصلا مشخص نیست که این درد چه وقتایی ایجاد میشه. اما زمانی که ناراحت و یا عصبی میشم تشدید میشه.چندین بار دکتر داخلی رفتم و آزمایش دادم.آزمایشات داخلی و هورمونی و سونوگرافی شکم چیزی رو نشون نداده. فقط معده میکروبی بود و دکتر داروی معده نوشت و گفت معده درد عصبی هست و به دلیل استرسه. با مصرف قرص های معده به مدت دوسه ماه این درد نبود ( البته مطمین نیستم به دلیل مصرف دارو بوده باشه چون هرچند وقت یک بار خود به خود برای چندماه این درد رفع میشه )و دوباره شروع شد. گاهی اوقات درد به سمت راست سینه متمایل میشه و گاهی به وسط سینه و کاملا بی حالم می کنه. اخیرا دچار احساس سوزش پشت جناغ سینه و بالا اومدن چیزی توی گلو رو دارم که این احساس وقتی ایجاد میشه تا یکی دوروز ادامه داره. اکثر اوقات تا غذا میخورم شکمم ورم میکنه. در ناحیه ی پشت کتف و شونه ها هم اکثر اوقات احساس کوفتگی و درد ماهیچه دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید
   • با سلام. شما حتما باید تحت نظر پزشک باشید. حتما استرس خود را کنترل کنید. از روانشناس برای کنترل استرس کمک بگیرید. این درد می تواند علت های مختلفی داشته باشد، با توجه به اینکه قبلا سابقه مشکلات معده داشته اید، دوباره به پزشک مراجعه فرمایید. شرایط شما حتما باید از نزدیک توسط پزشک معاینه و بررسی شود. با اروزی سلامتی برای شما
  • سلام حدود ی ده روزی هست گلوم قرمز بارگهای خونی و لکه های سفید در ته گلوم .هست دکتر عمومی زیاد رفتم همگی میگن چرک کرده ن الایم سرما خوردگی ن ابریزش ن گلو درد انچنانی و نهیچ مشکلی در خوردن و غیره ..... انواع اقسام قرص و سوزن و ضد التهاب تجویز کردن برام کار ساز نشد گاها سوزن پنیسلین ٨٠٠ک زدم احساس کردم ک بدتر شد اولش گوشم درد میکرد ی سمت گلوم قرمز بود یهو کل گلوم اینجور شد .دکتر متخصص رفتم گوش حلق بینی گفتن چرک کرده .متاسفا شیراز هستم جایی ک معدن دکترا هست ولی هیچ کدومشون جواب درستی ب من نمیدن .دکترهای خوب هم ک همگی وقتشون پر هست .شده برام ی عذاب .اگ میشه راهنمایی کنین 
   • با سلام. علایمی که فرمودید، در طی زمان، چه تغییری کرده اند؟ در تمامی شرایط ثابت هستند یا در برخی موارد تشدید می شوند؟ درد هم احساس می کنید؟ مشکلی در غذا خوردن دارید؟ شرایط شما باید از نزدیک معاینه شود. هنوز درد گوش هم دارید؟ حتما باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا بعد از مشاهده و معاینه، تشخیص بگذارد. با آرزوی سلامتی برای شما
    • سلام هیچگونه دردی ندارم فقط قرمز شده و رگه های خونی داره تو اینترنت عکس زیاد دیدم شبیه فارنژیت هست عکس قرمز و رگه های خونی ,,,کاملا ثابت بوده هیچ تغییری نکرده .هیچ مشکلی در غذا خوردن ندارم .هیچگونه علایم سرماخوردگی و گلو درد ندارم .درد گوش ندارم .لطفا بیشتر راهنمایی کنین 
    • در فارنژیت معمولا درد وجود دارد. شرایط شما باید از نزدیک معاینه شود. حتما دوباره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام من وقتی غذا یا آب و حتی آب دهان رو که قورت میدم گلو من سرو صدای زیادی میکنه.سرو صداهای اعصاب خوردکن. میخواستم بدونم امکان داره مشکلات حنجره یا تیرویید باشه؟
   • با سلام. چند وقت است که این مشکل ایجاد شده؟ همیشه ثابت است یا باتوجه به شرایط متغیر است؟ آیا غذا یا آب در گلویتان هم می پرد؟ در غذاهای خاصی صدا ایجاد می شود؟ یا همه غذاها؟ دیگران هم از وجود صدا شکایت می کنند؟ بهتر است به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینه دقیق تر صورت گیرد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • من ۲۰ سالمه دقیقا به گلویم چاقو خورده بعدی تداوی زخمها خوب شدن اما صدایم تغیر کرده وخیلی گرفته به سختی حرف میزنم میشه راهنمایی کنید چی کار باید بکنم
   • با سلام. حنجره و تارهای صوتی بسیار حساس هستند و هرگونه آسیبی که به آن ها وارد شود، باعث تغییر در ساختار و عملکرد آن ها می گردد. پس تغییراتی در صدا هم مشاهده می شود، چون تارهای صوتی آسیب دیده اند و همانند قبل نمی توانند عمل کنند و صدا تولید کنند. شما حتما به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. هر چقدر زودتر به گفتاردرمانی مراجعه کنید، میزان پیشرفت و بهودی بیشتر است. گفتاردرمانگر به شما کمک خواهد کرد که از باقی مانده توانایی خود به بهترین شکل استفاده کنید و نحوه صحیح صحبت کردن و نفس کشیدن را با توجه به شرایط کنونی شما، آموزش خواهد داد. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام و عرض خسته نباشد,من مدت یک هفته هست که شب ها صرفه های عمیق میکنم  و اولایل گلو درد شد داشتم و صدام هم مدام تغییر میکنه همچنین  میلم به غذا خوردن کمتر شده  .میشه راهنمایی کنید دلیلش چیه
   • باسلام. احتمالا بیماری ویروسی است و جای نگرانی نیست. اخیرا در هوای آلوده قرار داشته اید؟ یا در محیطی که گرد و غبار داشته حضور داشته اید؟ اخیرا ماده غذایی خاصی مصرف کرده اید؟ تغییر صدای شما به چه صورت است؟ گرفتگی صدا دارید؟ اگر تا یک هفته دیگر علایمی که فرمودید بهتر نشد، به پزشک مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خسته نباشید،من دارم تو ۲۷سال میرم،گلوم گاهی وقتاصداهای عجیبی میده یه صدای غرش ولی نازک وبیشترزمانی صدامیده ک غذای خشک میخورم،ولی درهمه حالت صدامیده واقعاازاردهندس خجالت میکشم تویه جمع ساکت یهوصدامیده،مشکلش چیه؟؟
   • سلام. هنگام خوردن غذا صدا وجود دارد یا در زمان سکوت؟ یا هنگام صحبت کردن؟ یا تمامی حالت ها؟ احیانا مشکل غذا خوردن که ندارید؟ مثلا غذا زیاد گلویتان بپرد؟ ممکن است صرفا مشکل ساختاری و عملکردی حنجره باشد. چند وقت است که این مشکل ایجاد شده است؟ می توانید با پزشک در این مورد مشورت نمایید تا ساختار های حنجره ای شما را معاینه و مشاهده کند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام با عرض خسته نباشید، میخواستم بپرسم که مصرف دخانیات ارتباطی با درد ناحیه نای به مدت 1 دقیقه و هر 10 روز یکبار دارد؟ و یا حتی استرس زیادیعلائم دیگه ای نداشتم. فقط همین درد که بعضی وقتا به صورت ضربانی، با تشکر
   • با سلام. مصرف دخانیات عوارض زیاد و متنوعی دارد. کدام قسمت نای درد می گیرد؟ استرس هم می تواند آسیب های وارده را تشدید نماید. چند وقت است که این دردها ایجاد شده اند؟ اگر مدت زیادی است، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام و احترام خدمت سرکار خانم دکتربنده مدت دو ماهه دچار گرفتگیی صدا شدم و مقداری کف سفید رنگ حبابی شکل در ته گلویم جمع میشود و گ اهی وقتا بسختی صحبت میکنم  ،البته بصورت ممتد نیست ولی بیشتر در بعداز ظهر بیشتر اتفاق می افتد ، بسیار نگران هستم . لطفا " راهنمایی کنید. ممنون 
   • با سلام. نگران نباشید. احتمالا شما دچار ریفلاکس معده شده اید. در ریفلاکس معده محتویات معده به سمت بالا می روند و چون ماهیت اسیدی دارند، به بافت حنجره آسیب می زنند. سایر علایم ریفلاکس عبارتند از سوزش سر دل و احساس مزه تلخ در دهان. ریفلاکس با دارو کاملا قابل درمان است. همچنین ریفلاکس با استرس تشدید می شود، پس نگران نباشید. دلیل دیگری می تواند برای مشکل شما وجود داشته باشد. آیا شما با صدای بلند به مدت طولانی صحبت می کنید؟ آیا به حنجره خود فشار می آورید؟ در این صورت ممکن است به بافت حنجره و تارهای صوتی شما آسیب وارد شده باشد. در این حالت گفتاردرمانگر به شما کمک خواهد کرد. ابتدا به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا دلیل اصلی این مشکل شما مشخص شود. و درمان متناسب با آن ارائه گردد. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام من الان حدود یک هفته است که سرما خورده بودم بعد بهتر شدم گلوم عفونت داشت،به پزشک مراجعه کردم و عفونت گلوم از بین رفت اما هنوز خیلی درد و تورم داره،و تازه متوجه شدم که آبله مرغان گرفتم،به نظر شما میتونه واسه آبله باشه این درد گلو؟؟؟ من ۲۸ سالمه و البته یکم سیگار هم میکشم بعضی وقتا
   • سلام. معمولا گلودرد همراه آبله مرغان دیده نمی شود، احتمال آن پایین است. نگران نباشید. ابتدا به درمان آبله مرغان بپردازید، اگر پس از بهبودی و گذشت دوره ی آبله مرغان درد گلو بهتر نشد، به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام...من هفته پیش گوش درد شدید و بی حالی و تب داشتم رفتم دکتر فقط دو تا قرص انتی بیوتیک  و ژلوفن داد  واقعا هم اثر کرد ...الان سه روزه از شدت گلو درد بذاق هم نمیتونم قورت بدم صدام هم‌گرفته‌....میتونه خطرناک باشه؟؟
   • سلام. نگران نباشید. بیماری هفته قبل با بیماری این هفته شما مرتبط نیست. به احتمال زیاد دچار التهاب گلو شده اید که ممکن است منشا ویروسی داشته باشد و جای نگرانی نیست. دوباره به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینات بیشتر انجام شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلاممن حدود بیش از2 ماه هست که گرفتگی صدا دارم و حدود یک هفته کمی گلو درد و خلط و خشکی در گلو دارم.باید به کدوم دکتر مراجعه کنم و علت آن چیست؟
   • سلام. آیا شما شغلی دارید که مجبورید برای مدت طولانی بلند صحبت کنید؟ اگر به حنجره خود فشار می آورید حین صحبت کردن، احتمالا تارهای صوتی شما آسیب دیده است. در این صورت باید به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید تا علت اصلی گرفتگی صدا مشخص شود و درمان مناسب ارائه گردد. ولی اگر سوزش سردل دارید، مشکلات معده دارید، احساس تلخی در دهان می کنید، احتمالا دچار ریفلاکس معده شده اید. در ریفلاکس معده محتویات معده به سمت بالا برمی گردند و به بافت مری و حنجره آسیب می زنند. ریفلاکس با دارو قابل درمان است. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق تری انجام شود. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام و عرض ادب .من چند  روز هست که احساس میکنم انتهای دهانم (ته حلقم) ی جسم خارجی مثل مو یا چیزی آزار دهنده دیگه ای هست .این حس با قورت دادن اب دهانم چند ثانیه برطرف میشه و مجددا دایما همون حسی که نوشتم همراهمه.با نگاه ظاهری هم هیچ چیزی ندیدم که گیر کرده باشه . نیاز به مراجعه پزشک داره یا ممکنه ی موضوع زودگذرباشه ؟  ضمنا هیچگونه بیماری،  گلودرد، التهاب و سرماخوردگی یا حساسیت هم ندارم ....
   • سلام. آیا لوزه های شما قبلا مشکل داشته؟ آیا اخیرا موهای خود را کوتاه کرده اید؟ اگر واقعا مو وجود داشته باشد، معمولا به مدت طولانی در گلو باقی نمی ماند و احساس تهوع به شما دست می دهد. ممکن است التهابی در حنجره شما وجود داشته باشد. اخیرا در هوای آلوده حضور داشته اید؟ یا ماده غذایی خاصی مصرف کرده اید؟ اگر پس از گذشت 2 هفته بهبودی احساس نکردید، برای ارزیابی و معاینه دقیق تر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام.وقت بخیر..ببخشید من نزدیک دو هفته پیش ی سرماخوردگی داشتم ک بعد سه چهارروز گلو درد شروع شد در حدی ک چند روز کاملا صدام گرفت و فقط ب ارومی میشد ک حرف بزنم و به شدت گلو درد داستم طوریکه حتی بزاق رو هم نمیتونستم قورت بدم..رفتم دکتر (متخصصعفونی) معاینه کرد و گفت به شدت ملتهب ه گلو و ی سرم شستشو داد و کواموکسی کلاو به مدت ده روز..قبل داروها به شدت خلط چرکی داشتم ولی الان خلط خیلی خیلی کمتر شده ...منتهی گلو درد مخصوصا شب ها خیلی اذیتم میکنه ..ایا میتونه از همون علائم سرماخوردگی باشه؟
   • سلام. بله شما سرماخوردگی شدیدی داشته اید و گلوی شما به شدت ملتهب شده است. بافت حنجره حساس است و ترمیم آن نیاز به زمان دارد. نگران نباشید. اگر پس از دو الی سه هفته دیگر هیچ بهبودی احساس نکردید، می توانید به پزشک مراجعه کنید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام و خسته نباشید من در حدود یک سال است که سیگار را ترک کردم ولی هنوز گرفتگی گلوکه هنگام مصرف سیگار داشتم از بین نرفتهاکثر اوقات احساس گرفتگی در گلو رو دارم واحساس میکنم چیزی در گلویم گیر کرده و هنگام آواز خواندن یا کمی بلند حرف زدن سوزش گلو پیدا میکنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
   • ابا سلام. سیگار به طور کلی روی بافت حنجره تاثیر می گذارد و آن را تخریب می کند. چه مدت سیگار مصرف کرده اید؟ اگر مدت طولانی بوده است، تارهای صوتی شما آسیب دیده اند. به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. گفتاردرمانگر بررسی می کند که چه میزان آسیبی یه تارهای صوتی شما وارد شده است. سپس درمان متناسب با آن را به شما ارائه می کند. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام من چند ماه پیش چندین بار در سینه ام احساس درد های شدیدی میکردم که فقط چند دفعه و چند ثانیه طول کشید و حالا حدود ۱هفتس که احساس خفگی در گلوم میکنم انگار بغض در گلویم باشد و گاها پیش اومده در موارد کمی در این هفته در نفس کشیدن هم مشکل دارم و قسمتی از دستم قرمز شده و میخارید اما فقط برای چند دقیقه و چند شب پیش احساس تب خفیفی داشتم و تعداد ادرارم و مقدارش اضافه شده و گاها در بعضی از نقاط بدنم درد دارم که حدود نصف روز طول میکشه و خوب میشه که جای این درد ها عوض میشه و حتی در مواقعی از روز حالت تهوع و خستگی دارم و ۴سال هست که سیگار میکشم اما با وجود این علائم از ترسم حدود ۵روزه کاملا کنار گذاشتمش.لازمه بگم اصلا سرفه و خلط ندارم.هنوز به پزشک مراجعه نکردم امیدوارم مشکل جدی نباشه میشه راهنمایی کنید؟
   • باسلام. علایمی که فرمودید نیاز به معاینه بیشتری دارند، ولی بیشتر شبیه علایم حساسیت است. اخیرا ماده غذایی خاصی مصرف کرده اید یا محیط زندگی خود را تغییر داده اید؟ مصرف سیگار به هر حال روی ریه ها تاثیر می گذارد و تنفس را مختل می کند. ولی سایر علایم نیاز به ارزیابی بیشتر دارند. حتما به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با عرض سلام مدت سه ماه پیش سرمایی خوردم که بعد از دو هفته نزدیک به 5 کیلو وزن از دست دادم و با گذشت تقریباً 3 ماه هنوز در گلو احساس سوزش و گاها در گوش سمت چپ احساس خارش میکنم انگار چای داغ خورده باشم ته حلقم میسوزه خصوصاً وقتی میخوابم و بیدار میشوم 
   • سلام. احتمالا در دوره سرماخوردگی، گلوی شما ملتهب شده و این التهاب باقی مانده است. ناحیه حلق از طریق شیپور استاش به قسمتی از گوش متصل می شود و اگر عفونتی در حنجره وجود داشته باشد، ممکن است به ناحیه گوش هم سرایت کند. در دوره سرماخوردگی به پزشک مراجعه کردید؟ در صورتی که مراجعه کرده اید و دارویی تجویز شده، آن ها را به طور کامل مصرف کرده اید؟ می توانید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
    • متاسفانه به پزشک مراجعه نکردم و سعی کردم با جوشانده ی پونه و عسل و شلغم خودمو مداوا کنم اما تقریبا یک هفتس با دستور پزشک سفیکسیم و تلفست میخورم.اما هنوز تغییر خاصی نکرده....با تشکر فراوان از سرکار 
    • دوره درمانی خود را تکمیل کنید و تمامی داروهایی که پزشک تجویز کرده است را مصرف نمایید. دوره آنتی بیوتیک ها حتما باید کامل شوند. با آرزوی بهبودی برای شما
  • با سلام مدت شش ماه است که  احساس سوزش و درد در گلو ودر حنجره هستم بدون هیچ گونه علایم سرماخوردگی .به متخصص مراجعه کردم و بعد از دیدن با دوربین و بعد از ام ار ای هیچ مشکلی دیده نشد و گفتند که مشکلی وجود ندارد اما ناراحتی من برطرف نشده و همچنان ادامه دارد و‌گاهی درد بیشتر و‌گاهی کمتر میشود اما هنوز برطرف نشده . خیلی ازین مشکل رنج میبرم و هیچکونه دارویی هم تجویز نشده ، تشخیص و راهنمایی شما دراینمورد چیست ،و ایا ممکنه که این از نوعی حساسیت یا الرژی باشه . ضمنا هیچ ناراحتی معده هم نداشتم و ولی باوجود این قرص اومپرازول هم به مدت دوهفته مصرف کردم که هیچ تاثیری نداشته .تو رو خدا کمکم کنید و‌منو ازین وضعیت نجات دهید .
   • با سلام. کی به متخصص مراجعه کرده اید؟ به چه متخصصی مراجعه کرده اید؟ احساس سوزش سردل هم دارید؟ آیا در هوای آلوده حضور دارید؟ آیا شغلی دارید که بیش از حد به حنجره خود فشار می آورید و به مدت طولانی و با صدای بلند صحبت می کنید؟ مانند معلمی. اگر به حنجره خود فشار می آورید، احتمالا بافت تارهای صوتی آسیب دیده است و شما باید به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. در غیر این صورت، باید مجددا به پزشک متخصص مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام وقت بخیر.خانم دکتر من حدودا ۲ هفته هست که احساس می‌کنم چیزی داخل گلوم هست و هم پیش دکتر عمومی و هم متخصص رفتم و گفتن چیزی نیست و یکم ملتهب هست و قرص دادن.اما قرصا رو هم خوردم خوب نشده.موقع غذا خوردن هیچ مشکلی ندارم.موقع خواب هم مشکلی ندارم فقط زمانی که بیدارم این حس رو دارم.
   • سلام. وقت شما هم بخیر. سایر علایم سرماخوردگی را هم دارید؟ یا در طی یک ماه قبل علایم سرماخوردگی داشته اید؟ اخیرا در هوای آلوده حضور داشته اید؟ سابقه مشکل تیرویید یا لوزه داشته اید؟ سابقه بیماری معده دارید؟ احساس سوزش سردل و حس مزه تلخ در دهان دارید؟ دوره مصرف قرص های تجویز شده را به پایان برسانید. آیا شغلی مانند معلمی دارید که بیش از حد به حنجره خود فشار می آورید و به مدت طولانی و با صدای بلند صحبت می کنید؟ اگر به حنجره خود فشار می آورید، احتمالا بافت حنجره آسیب دیده است و شما باید به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید. در غیر این صورت، باید مجددا به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام وقت بخdرمن نزدیک 2 یا 3 هفته است که احساس می کنیم چیزی تو گلوم انگار پشت زبون کوچیکم گیر کرده به پزشک عمومی مراجعه کردم گفتن ایشون چیزی رو نمبینن احتمال داره از معده ام باشه هیچگونه علائم دیگه ای هم ندارم.ولی خیلی نگرانم. نمیدونم باید پیش چه متخصصی برم.
   • سلام. اگر پزشک تشخیص مشکل معده را داده، احتمالا شما مبتلا به ریفلاکس معده شده اید. ریفلاکس معده یعنی محتویات معده به سمت بالا بیایند و چون این مواد اسیدی اند به بافت حنجره و مری آسیب می زنند. ریفلاکس کاملا با دارو قابل درمان است و با مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی می توان آن را تشخیص داد. ریفلاکس علایمی چون سوزش سر دل و احساس خلط در گلو دارد. این علایمی که فرمودید می تواند علت های دیگری هم داشته باشد. مثل حضور در آلودگی. مشکل تیروییدی داشته اید قبلا؟ اگر شغلی دارید که به حنجره خود فشار می آورید، احتمالا بافت حنجره آسیب دیده است. اگر گرفتگی صدا هم دارید، احتمالا به تارهای صوتی فشار وارد شده است. در این حالت به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید.
  • با سلام و تشکر از وقتی که واسه پاسخ میگذارد . من آندوسکوپی معده کردم حدود سه ماه پیش و تشخیص از نمونه بیوپسی معده التهاب معده بود . وقتایی که غذای نونی میخورم یا سریع میخورم گلوم درد میگیره و به خاطر جراحی فتق در طی همین مدت ، بیشتر غذای خیلی نرم یا آبکی خوردم . در آندوسکوپی مری نرمال بود. آیا این درد مشکل حادی یا خطرناکی هست ؟ ۸۰ روزه آمپرازول ۴۰ میخورم و دایمتیکون و کلیدینیوم سی . ممنون از شما
   • با سلام. آیا همچنان تحت نظر پزشک خود هستید؟ در اینصورت حتما این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید. اگر درد خیلی شدید و غیر قابل تحمل است، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. اگر درد فقط در موارد خاصی است، یا شدید نیست، به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. گفتاردرمانگر به شما کمک می کند که بتوانید به مرور غذاهایی سفت تر بخورید. بهتر است به گفتاردرمانگری مراجعه فرمایید که در بیمارستان فعالیت می کند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام.ببخشید،یکساله که داخل دهان یعنی انتهای حلق مادرم ،دانه های چرکی مانند و سفید و خاکستری رنگ زده.مدفوعشون سیاهه. با هییییچ آنتی بیوتیکی رفع نشده.چربی خونشون بالاست.ممکنه این مشکل از کبد چرب باشه؟هیچ پزشکی تشخیص کارسازی نداده
   • سلام. احتمال حساسیت وجود دارد برای دانه های حلق. باید بیشتر بررسی شود. بقیه علایم هم باید دقیق تر معاینه شوند. به پزشک عمومی مراجعه فرمایید تا از روی معاینات اولیه تشخیص دهد که چه درمانی مناسب است. ممکن است آزمایشاتی مورد نیاز باشد. با آرزوی سلامتی برای مادر شما.
    • خیلی ممنون.آزمایش دادن ولی چیزی معلوم نبوده.کم خونی هم نداشتن.فقط مادرم خیلی بی حال و بی انرژی شده?پای چشماش گود شده.رنگ پوستش سفید و حالت رنگ پریده شده.پیش آخرین دکتری که رفتن گفتن احتمالا یکم خونریزی معده داشتین.مامانم میخواد بره آندوسکوپی?
    • نگران نباشید. آندوسکوپی اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار پزشک قرار می دهد که می تواند برای تشخیص و درمان مفید باشد. مادر شما حتما باید تحت نظر پزشک باشد و هر تغییری را مشاهده کردید حتما به پزشک اطلاع دهید. با آرزوی سلامتی برای مادر شما
  • سلام ببخشید من حدودا پونزده روز پیش انفولانزا گرفتم و خیلی سرفه میکردم حتی پنج روزی صدام کاملا گرفته بود و فقط میتونستم اهسته صحبت کنمبعد از اون خوب شدم حتی صدامم به حالت عادی برگشت البته اسپری بکلامتازون استفاده کردم یه روزالان بعد پونزده روز صبح با احساس گرفتگی و سوزش گلو از خواب بیدار شدم و حالا به گلو درد تبدیل شدهطوری که فقط زمان قورت دادن بزاق دهان درد میگیره و خیلی هم خشکه گلوم حتی با نفس کاملا خشک میشه و به سوزش و درد میفتهاما مثل گلودردایی که تا حالا داشتم زمان سرماخوردگیم با خمیازه درد نمیگیره یعنی تو قسمت ابتدایی گلوم نیست نزدیک سیبک گلومهتوروخدا بگید چیه خیلی نگرانم? درد و سوزش با همه
   • سلام. استرس می تواند گاهی تشدید کننده دردهای ناحیه حنجره باشد، پس نگران نباشید و استرس خود را کنترل کنید. سوزش سر دل هم دارید؟ صدای شما چه تغییری کرده است؟ این علایمی که فرمودید ممکن است به دلیل مشکل لوزه باشد، یا حساسیت باشد، یا به دلیل تاثیرات آلودگی هوا باشد، یا التهاب گلو باشد و یا دلیل دیگری داشته باشد. برای تشخیص باید از نزدیک معاینه شوید. دارو های دوره سرماخوردگی خود را به طور کامل مصرف کرده اید؟ به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا ارزیابی های بیشتر را انجام دهد و تشخیص دقیق را بگذارد. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • با عرض سلام و خسته نباشیدمن 31 سال سن دارم و حدودا یک هفته ای میشه که دقیقا در وسط زبونم(در طول)یک توده زرد رنگ از نوک زبون تا انتهاش تشکیل شده و وقتی سیگار میکشم ملتهب تر میشه هیچ گلو دردی ندارم تو خوردن غذا هم هیچ مشکلی ندارم سرفه دارم ولی خیلی کم وهمچنین سرماخوردگی ممنون میشم یه راهنمایی بکنین که علتش چیه وبه چه دکتری مراجعه کنم با تشکر
   • سلام، ممنونم. سیگار می تواند حتی به بافت زبان هم آسیب بزند. مصرف سیگار را حتما ترک نمایید. آیا این توده درد هم دارد؟ هنگام جویدن غذا و جابجا کردن لقمه در دهان توسط زبان، مشکل دارید یا خیر؟ آیا این توده صحبت کردن شما را هم تحت تاثیر قرار داده است؟ به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید؟ یعنی با مصرف آن ماده غذایی توده ملتهب تر می شود؟ حتما به سایر عوامل (علاوه بر سیگار) که بر ملتهب تر شدن توده تاثیر می گذارد توجه کنید. به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا ارزیابی های بیشتری را انجام دهد و تشخیص قطعی صورت گیرد. با آرزوی بهبودی برای شما
  • سلام خسته نباشید من 17سالمه یکماه  یک چیزی رو در گلو میکنم حالت تهوع و اینا دارم وقتی سرفه میکنم و آب میخورم از بین نمیره و باعث درد و خلط در گلو شده میخواستم ببینم از چی هست 
   • سلام. آیا در شرایط استرس تشدید می شود؟ یا موقعی از روز بهتر می شود؟ یا همیشه ثابت است؟ احتمالا شما ریفلاکس معده داشته باشید. در ریفلاکس معده محتویات معده به سمت بالا برمی گردد. این محتویات اسیدی اند. ریفلاکس خلط در گلو ایجاد می کند، حالت سوزش سر دل و سرفه را نیز ایجاد می کند. ریفلاکس با دارو قابل درمان است. چون ماهیت ریفلاکس اسیدی است، می تواند به بافت حنجره آسیب بزند و درد ایجاد کند. آیا تغییرات صدا مثل گرفتگی صدا هم حس می کنید؟ شرایط شما نیاز به ارزیابی بیشتر دارد. حتی ممکن است دلیل این مشکل شما، مشکلات لوزه باشد. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا ارزیابی دقیق تری انجام شود. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام و عرض ادبمن ٣٢ سال سن دارم و تقريبا مدت ١ سال هست كه هر وقت ماهيچه هاي گردنم منقبض ميشه ( به واسطه بالا بردن دست ها به ويژه دست راست يا حركت سرم به سمت راست و پايين) درد مبهم تيزي در سمت راست حنجرم احساس ميكنم كه پخش ميشه و محل دقيقش نامعلومه. تست تيروئيدم بدون مشكل بود و سونوگرافي گردن هم هيچ توده اي رو نشون نداد. اين درد در هنگام صحبت كردن و ورزش خيلي اذيتم ميكنه. البته اين رو هم بايد عرض كنم كه درد تكرار نميشه منظورم اينه كه اگر مثلا با بالا بردن دست ايجاد بشه، تكرار حركت مشابه دردي به همراه نداره, منتهي باعث ايجاد خلط شور ميشهمن استاد دانشگاه هستم، و بازه هاي زماني صحبتم با صداي بلند سر كلاس زياد هست، كراسفيت كار ميكنم بعضا با وزنه هاي سنگين سروكار دارم و سابقه تمرين آواز هم دارم كه به واسطه ايجاد اين درد قطعش كردم. ممنون ميشم راهنماييم بفرماييد چون كمي برام نگران كننده شده و فعلا متاسفانه تشخيص دقيقي نداشته
   • سلام. در اثر صحبت طولانی مدت و با صدای بلند،به عضلات حنجره فشار وارد می شود و دچار تنش می شوند. صدای شما چه تغییری کرده است؟ آیا احساس گرفتگی دارید؟ شما حتما باید به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید. گفتار درمانگر طرز صحیح تنفس و صحبت کردن را به شما آموزش می دهد. به طوری که به عضلات حنجره شما فشار وارد نشود. با کاهش فشار وارده به عضلات، تنش کاهش یافته و این درد به مرور زمان بهبود می یابد. می توانید از قسمت تماس باما در سایت با متخصصین در ارتباط باشید.
  • سلام مجدد.سینا هستم.زیر استخوانم درد دارد نه زیر چانه.البته الان کمی دردش بهبود یافته ولی وقتی استخوانم را کمی فشار می دهم درد می کند.این درد تا استخوان پایین تر از گوشم(نزدیک دندان ها)کشیده می شود.
   • سلام. پس جای نگرانی نیست. اگر درد دوباره عود کرد و بدتر شد، به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام وقت بخير من ٣٨سال دارم و يك سال پيش بدون هيچ علايمي فقط گلوم درد ميكرد ازمايش تيروييد دادم و هورمونهاي تيروييدي اصلا نداشتم اسكن هسته اي دادم معلوم شد سلولهاي تيروييدم در حال تخريبه يه مدت كورتون خوردم پردرنيزولون ٥٠ و بعد يك ازمايش تيروييد دادم كه هورمونها خوب و به اندازه شده بودند اما الان چند وقته وقتي حرف ميزنم مخصوصا اگه بلند حرف بزنم يا مقدار زياد صدام حالت خش دار ميشه و اذيت ميكنه و يه گلو درد مبهمي هم كل گلو و گردنم را چند وقته گرفته مخصوصا وقتي بغض ميكنم تا چند روز درد ميكنه ميتونم دليلشو بدونم با سپاس فراوان
   • سلام. آیا هنوز تحت نظر پزشک هستید؟ آخرین باری که آزمایش دادید چه زمانی بوده؟ درد مبهم در گلو که فرمودید ثابت است یا با توجه به شرایط تغییر می کند؟ شما هم به متخصص گوش و حلق و بینی و هم به گفتار درمانگر مراجعه کنید. اگر مشکل خاصی در ناحیه حنجره وجود داشته باشد، متخصص گوش و حلق و بینی تشخیص می دهد. اگر مشکل خاصی نبود، با مراجعه به گفتاردرمانی، مشکل خش دار شدن صدا برطرف می شود. به طور کلی با بلند صحبت کردن، به حنجره فشار وارد می شود و کیفیت صدا تغییر می کند. گفتاردمانگر طرز صحیح تنفس و صحبت کردن را با شما یاد می دهد تا فشار از روی تارهای صوتی برداشته شود و به آن ها آسیبی وارد نشود.با آرزوی بهبودی برای شما
  • باسلام و وقت بخیرمن ۳۱ سالمه و مدت دوهفته ای هست که احساس میکنم یه جسم ریزی « مو مانند» ته گلو و‌بعضی وقتا سقف دهانم رو گرفته مشکلی برای بلع غذا ندارم و حالت تهوع و یا دردی چه در گلو و یا چه در قفسه سینه نیست فقط نمی‌دونم چرا از بین نمیرهممنون از شما که جواب بدین علتش چی می‌تونه باشه
   • سلام. آیا لوزه های شما قبلا مشکل داشته؟ آیا اخیرا موهای خود را کوتاه کرده اید؟ اگر واقعا جسمی وجود داشته باشد، معمولا به مدت طولانی در گلو باقی نمی ماند و احساس تهوع به شما دست می دهد. هیچ علایم دیگری ندارید؟ شرایط شما باید بیشتر ارزیابی شود. نگران نباشید. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • با سلاممن الان ۳روز هست که قسمت چپ گلوم خیلی بد درد میکنه احساس میکنم پوست تخمه گیر گرده ولی موقع خوردن شام یا ناهار در قورت دادن مشکلی ندارم فقط موقعی که آب دهان رو قورت میدم خیلی بد ازیت میشم انگاری مثل این می مونه با ناخن خش بندازن این جوری میشملطفا راهنمایی کنید.
   • سلام. با توجه به این که مدت کمی از شروع این درد گذشته، احتمال بهبودی آن زیاد است. اگر واقعا ماده غذایی مصرف کرده اید که در گلوی شما گیر کرده، حتما به پزشک مراجعه فرمایید. یا اگر غذای داغی مصرف کرده اید، ممکن است حنجره شما آسیب دیده باشد. اگر پس از گذشت 5 الی 7 روز بهتر نشدید، به پزشک مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام. خسته نباشید  من ۲۵ سالمه.دوماهه که مدام دارم سرفه میکنم و شبا خواب ندارم. به پزشک مراجعه کردم و شربت دادن و یه سری دارو و گفتن بخاطر آلرژی و کشیدن سیگاره و وجود حیوون خونگیم. سیگار رو ترک کردم و دارو ها هم هیچ تاثیری نداشتن. و تقریبا پنج روزه که احساس میکنم چیزی توی گلوم گیر کرده و پایین نمیره و بلع برام دشوار شده. الان من نمیدونم پیش متخصص گوش و حلق و بینی برم یا ریه؟ چون از همه چیز آزار دهنده تر سرفه هامه
   • با سلام. آیا به ماده غذایی خاصی حساسیت دارید؟ به غذاهایی که مصرف می کنید دقت کنید، شاید غذای خاصی است که با مصرف آن سرفه ها تشدید می شوند. یا در محیط با هوای آلوده قرار گرفته اید؟ حتما سیگار را به طور کامل ترک کنید. چند وقت است که سیگار را ترک کرده اید؟ اگر تاثیرات سیگار باشد ممکن است زمان ببرد که سرفه ها کاهش یابند. اگر بهبودی حس نمی کنید، می توانید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا دقیق تر معاینه شوید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام وقت بخیر خانم دکتر من ۲۹ سال سن دارم حدود ۵ ماه پس از فهمیدن بیماری پدرم ک خیلی غصه خوردم احساس میکنم ک چیزی در قسمت چپ گلوم هست مثله التهاب یا حساسیت میمونه وهرچه پاک میکنم گلوم و با قورت دادن از بین نمیره این احساس اکًثرمواقع در قسمت پایین گلوم سمت چپه ولی بعضی مواقع تغیر میکنه و بالا میاد تابجال به دو پزشک متخصص حلق بینی مراجعه کردم ک دارو دادن و گفتن رفلاک معده دارم و استرس ‌.ولی با این وجود بهبود نیافتم وموقتی بوده بازم این حس پیدا کردم ک در گلوم چیزی هست در این مدت من اسهال هم میشدم ک اخیرا رو ب بهبودم با این وجود هیچ گونه دردی ندارم و هنگام عذا خوردن این حس از بین میره و مشکلی در بلع ندارم و دوباره برمیگرده شبا هم با اب نمک غرغره میکنم ولی بهبودنیافتم و نگرانم  ممنون میشم ب سوالم پاسخ بدید 
   • با سلام. نگران نباشید. مشکل شما ریفلاکس معده است، همان طوری که متخصصین تشخیص داده اند. ریفلاکس با استرس تشدید می شود. می توانید برای کنترل استرس خود از روانشناس کمک بگیرید. درمان ریفلاکس، دارو است. شما حتما باید دارو های خود را مصرف کنید و خودسرانه قطع نکنیدو تحت نظر پزشک باشید. فقط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی می تواند به شما در درمان ریفلاکس کمک کند. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام؛وقت بخیر.من 18سالمه و سینوزیت دارم.ولی دو روزه که یک نقطه مشخص در استخوان زیر چانه اذیتم می کند.هیچ مشکلی ندارم در خوردن غذا و کار های دیگر فقط وقتی به آن نقطه دست می زنم یا سرم را تکان می دهم آن قسمت درد میکند.لطفا راهنمایی کنید.ممنون
   • سلام. در قسمت زیر استخوان درد احساس می شود؟ یا قسمتی از زیر چانه که نرم است؟ آیا اخیرا به فک خود فشار آورده اید؟ آیا در آن قسمت بر آمدگی وجود دارد؟ نگران نباشید. باتوجه به اینکه دو روز از شروع درد گذشته، ممکن است بهبود یابد. اگر با گذشت یک هفته بهتر نشدید، یا احساس کردید که درد دارد بدتر می شود، به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام و عرض ادب6ساله که موسیقی اصیل کار میکنمچند روز پیش حین خواندن که متاسفانه بدون گرم کردن صدا صورت گرفت حنجرم به شدت درد گرفت و از آن روز به بعد صدام دچار گرفتگی شده و حنجرم درد میکنه که بی سابقه بود تا الآن.واقعا نگرانم لطفا راهنماییم کنید
   • با سلام. شما حتما به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. به عضلات حنجره شما فشار وارد شده است. گفتاردرمانگر به شما کمک خواهد کرد تا این مشکل شما برطرف شود و بتوانید به حالت قبل باز گردید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام، وقت به خیرمن 25 سالمه، صدام از سن 13 سالگی ‌‌‌شروع به دورگه شدن کرد اما هنوز بعد از این همه سال رشدش کامل نشده و موقع صحبت کردن همچنان مثل سن بلوغ بریک می‌کنه، حدود 2 سال به طور حرفه ای تمرین صدا سازی کردم که این مشکل برطرف بشه اما بازم به قوه خودش باقیه و حتی پروسه صدا سازیم رو هم در بخش میکس صدای سر و صدای سینه دچار مشکل کردسیگاری هستم و رفلاکس معده هم دارم اما مدت 6 ماه با داروهای کنترل اسید معده تحت درمان بودم و حتی 1 نخ سیگار هم نکشیدم اما بازهم تغییری ایجاد نشدچند بار هم برای استروبوسکوپی به جاهای مختلف مراجعه کردم اما گفتن تارهای صوتیت کاملا سالمهدیگه واقعا نمی‌دونم چیکار باید بکنم که بریک صدام از بین بره... تا حدودی مقالات زبان اصلی در مورد بریک صدا رو مطالعه کردم و تنها موردی که حس کردم میتونه مرتبط باشه spasmodic dysphonia هستآیا با مراجعه به شما راهی برای تشخیص مشکل وجود داره؟!
   • سلام. در طی بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی ساختار حنجره تغییر پیدا می کند. ولی در برخی از افراد این تغییر به خوبی رخ نمی دهد و صدای فرد زیر باقی می ماند یا دورگه می شود. تمرینات صداسازی که انجام داده اید بسیار خوب هستند، ولی گفتاردرمانگر چون به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می کند، می تواند بیشتر به شما کمک کند. مشکل شما احتمالا اسپسمودیک دیسفونیا نباشد، زیرا در اسپسمودیک دیسفونیا معمولا فرد از گرفتگی صدا بیشتر شکایت می کند. شما حتما به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید و می توانید از قسمت "تماس باما" در سایت با متخصصین سایت در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خواهش میکنم به سوال من جواب بدید.من 35 سالمه و سالهاست که در گلو خود احساس خنکی و در پاس از روز تغیر صدا دارم و این تغیر صدا بیشتر در ماهای سرد سال اتفاق میافتد.و آدمی هستم که تن صدای بالایی دارم.کارم هم صنعتی مانند تراشکاری و حساسیت هم دارم که سالهاست همراه من هست .فقط اوایل صبح صدام خوب هستش بعد از چند ساعت با گرفتگی گلو مواجه میشم.آیا جای نگرانی هست
   • سلام. با توجه به گفته های شما تغییر صدا می تواند به علت تغییر دما باشد. کارهای صنعتی می تواند روی حنجره تاثیر بگذارد. بافت حنجره بسیار آسیب پذیر است است. احتمالا حنجره حساس شده است که حتی به تغییرات دمایی زیاد واکنش نشان می دهد. هنگام گرفتگی گلو اصلا گلوی خود را پاک نکنید و سعی کنید اب زیاد مصرف کنید. آیا گرفتگی صدا هم دارید؟ اگر گرفتگی صدا دارید می توانید به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید. عدم پیگیری مشکلات حنجره می تواند به بافت آن آسیب بزند. بافت حنجره بسیار حساس است. شرایط حنجره شما باید بیشتر ارزیابی و معاینه شود. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • باسلام و احتراممادر من در عرض چندماه دوتا برادرش رو از دست داد و توی مراسم هاشون خیلی جیغ و داد و مویه میکرد.تقریبا ده دوازده روز پیش بود که دایی دومم فوت کردن و مادرم تو مراسمشون دچار گرفتگی شدید صدا شده یعنی صداش خیلی بم و کلفت شده احساس گلودرد شدید داره و موقع صحبت فکش کمی لرزش میگیره.دکتر گفته به تارهای صوتیش آسیب رسیده و گلو و حنجره اش حالت خراشیدگی دارهمیشه بفرمایید چکار باید بکنه.
   • با سلام. تارهای صوتی حین داد زدن و بلند صحبت کردن آسیب می بینند. آسیب ها در ابتدا کم اند و به مروز زمان خوب می شوند. ولی اگر این فشارهای وارده به حنجره ادامه یابند، بافت حنجره و تارهای صوتی آسیب می بیند. نگران نباشید. با مراجعه به گفتاردرمانی، این مشکل تا حد زیادی بهبود می یابد. در اسرع وقت درمان را آغاز کنید تا تارهای صوتی بیشتر آسیب نبینند. گفتاردرمانگر طرز صحیح تنفس و صحبت کردن را به مادر شما خواهد آموخت. با ما در ارتباط باشید. می توانید از طریق فرم "تماس با ما" در سایت با متخصصین در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی و بهبودی برای مادر شما.
  • با سلام و خسته نباشیداز حدود هفت ماهه پیش بعد از هر یک یا دوماه دچار گلودرد میشدم که تا انتی بیوتیک نخورم خوب نمیشدم این بار با وجود مصرف ده روزه انتی بیوتیک سفکسیم گلودردم اصلا خوب نشده اکثرا ترشحات پشت حلق دارم و بعضی وقتا دچار سوزش معده میشم به نظرتون مشکل از کجاس؟
   • با سلام. نکته اول اینکه آیا آنتی بیوتیک را با تجویز پزشک مصرف می کنید؟ هرگز نباید آنتی بیوتیک را خودسرانه مصرف کنید. نکته دوم اینکه وجود ترشحات حلق و سوزش سر دل و معده نشانه ریفلاکس معده است. ریفلاکس معده یغنی بازگشت محتویات معده به سمت بالا و به سمت مری. این محتویات اسیدی اند و اگر ضایعه یا التهابی در حنجره باشد آن را بدتر می کنند. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. ریفلاکس معده نیز کاملا با دارو قابل درمان است. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام.دو روزی هست که در ناحیه‌ی گلو احساس خشکی و درد میکنم. حدود یک هفته‌ای هست که برای بیماری کمرم قرص آلفن ایکس میخورم ( با تجویز دکتر) اما اکثرا بعد از خوردن قرص آب نمیخوردم. ممکنه این درد گلو بخاطر این موضوع بوده باشه؟
   • با سلام. چند روز بعد از قرص آب بنوشید. اگر درد به مروز زمان کاسته شد، احتمالا به همین دلیل باشد. گلوی خود را هم صاف نکنید. اگر پس از گذشت دو هفته درد بهتر نشد، به متخصص گوش و حلق و بینی یا گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید. با ما درارتباط باشید.
  • سلام خانم دکتر خسته نباشین ممنون میشم کمکم کنید.من ۱۸ سالمه و اخیرا بیماری و سرماخوردگی و مشکلی نداشتم و تا حالا دندونامم مشکلی نداشته و به دندان پزشک مراجعه نکردم... چند روزی هست زیر فک پایین و ناحیه بالای گردن و پایین گوش احساس درد دارم که گاهی درد آرام و بعضی وقتا حالت سوزنی پیدا میکنه که باعث میشه توی گوش، ته گلو ،کنار و پشت سرم هم این درد سوزن مانند و ضربان دار حس بشه... میشه لطفا کمکم کنید که باید چیکار کنم؟ ممنونم
   • سلام. آیا با استرس این شرایط تغییر می کند؟ آیا این احساس را در بقیه اعضای بدن خود هم دارید؟ آیا احساس خستگی و ضعف هم دارید؟ شرایط شما باید بیشتر ارزیابی شود. می توانید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. تا اگر نیاز بود شما را به سایر متخصصین ارجاع دهد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من 16 سالمه و حدودا 3 سال هست که صدایی دورگه پیدا کردم و میتونم صدام رو هروقت بخوام به اون تغییر بدم. یعنی صدای اصلی خودم وجود داره ولی میتونم صدام رو دورگه کنم و صدای دوم با کلف کردن صدایی که همه میتونن انجامش بدن کاملا فرق داره. حنجرم هم نسبت به هم سن و سالای خودم بیشتر بیرون زده. پیش دکتر تیروئید هم رفتم گفته مشکل تیروئیدی نداری. هیچکدام از علائم بالا رو جز تغییر صدا ندارم.
   • سلام. شرایط شما نیاز به ارزیابی بیشتری دارد. دو رگه شده صدا می تواند بنابر دلایل مختلفی باشد. نگران نباشید. از فرم تماس با ما در سايت استفاده كنيد و پیام ارسال کنيد یا در شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشيد که ارزیابی هاى بيشترى انجام بدهيم. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خانوم دکتر . چند وقته یه چیزی مثل جوش بدون درد توی گونه ی سمت راستم دراومده خیلی کوچیک و بدون درد و احساس میکنم رنگ زیر زبونم تغییر کرده لوزه هامم عفونت کرده پیش متخصص حلق و بینی رفتم گفت که مشکل لوزه هست . الان چند وقتیه گوش درد خفیف و احساس درد توی گردن و سمت چپ شونه هام حالت گرفتگی پیدا کرده یکمی هم مشکل بلع دارم ولی نه زیاد رگ گردنم سمت چپ زق زق میکنه .شَغلمم طوری نیس بخوام بلند بلند صحبت کنه 27 سالمه سه چهار سالی هست که جسته گریخته قلیون میکشیدم فقط همین .لطفا راهنماییم کنید .به انتی بیوتیک هم واکنش نشون نداده سرفه هم اصلا ندارم و خلط خیلی کمی دارم .رفلکس معده هم ندارم 
   • سلام. با توجه به این که ضایعه جوش مانند در گونه است، احتمال اینکه آسیب حنجره باشد کمتر است. علت درد در گردن و شانه ها ممکن است متفاوت از علت ضایعه گونه باشد. اگر درد در شانه ها و گردن ادامه دارد، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. دوره آنتی بیوتیک را به پایان برسانید. گلوی خود را صاف نکنید، مصرف قلیان را به کلی قطع کنید. اگر بهبود نیافتید باید دوباره معاینه و ارزیابی شوید و به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام. دختر ۲۳ساله هستم تقریبا چندروزه که توو قسمت حنجره احساس خستگی و درد دارم. این حالت به این صورته که دلم نمیخواد حرف بزنم. هیچ علایم دیگه ای هم ندارم و موقع حرف زدن توو فک و حنجره احساس خوشایندی ندارم. چه دلیلی میتونه داشته باشه
   • سلام. آیا کلا در انجام تمای کارها احساس خستگی می کنید؟ یا این احساس خستگی منحصر به صحبت کردن است؟ اگر کلا احساس ضعف و خستگی در تمامی کار ها دارید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه فرمایید. آیا شما به حنجره خود زیاد فشار می آورید؟ یا شغلی دارید که دائما باید صحبت کنید؟ یا بلند صحبت می کنید؟ اگر پاسخ این سوالات مثبت باشد، احتمالا عضلات حنجره شما دچار تنش شده اند و بیش از حد به آن ها فشار وارد شده است. در این صورت به گفتاردرمانگر مراجعه کنید تا وضعیت شما را بیشتر بررسی کند و درمان مناسب که شامل نحوه صحیح تنفس و صحبت کردن است را به شما آموزش دهد. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام من حدود یک ماه پیش دوتا دندون نهفته اضافه داشتم و جراحی کردم س روز بعد جراحی حس میکردم ک از فکم ب گوشام فشار میاد ک دکترم گفتن ربطی ب جراحی نداره احتمالن گوشم سرماخورده الان چهار روزه دونه های ریز زیگیل مانند انتهای زبون و گلوم در اومده ک تا امروز درد نداشت مگه اینک غذای تند یا شور میخوردم ولی الان میسوزه و گوشم همچنان حالت کیپی داره و اینک صدام گرفته و خشن شده نمیدونم بدلیل سرفه های مداوم این چند روزم هست  یا چیز دیگه خیلی نگرانم ممکنه سرطان باشه؟خواهش میکنم زودتر جواب بدین بیست سالم هست
   • سلام. نگران نباشید، جراحی دندان باعث ایجاد سرطان نمی شود. پس از جراحی پزشک دارو برایتان تجویز کرد؟ تمامی دارو ها را مصرف کردید؟ اگر آنتی بیوتیکی تجویز کرده حتما باید دوره مصرف آن را تکمیل کنید. علایمی که فرمودید باید بیشتر معاینه شوند. حتما به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی و بهبودی برای شما
  • سلام. حدوده دوماه پیش من رگه های قرمز ته گلوم دیدم و وقتی اب دهانم رو قورت میدم احساس میکنم چیزی در گلوم گیر کرده به پزشک مراجعه کردم گفتن سرماخوردگی هست دارو دادن اما خوب نشد دوباره مراجعه کردم متخصص داخلی داروهایی ماننده کوآموکسی کلاو و آسیکلوویر و... مصرف کردم اما بازم خوب نشد دوباره مراجعه کردم دارو دادن برای رفلاکس معده پنج روزه دارم مصرف میکنم اما بازم تغییر در گلوم که میبینم مشاهده نمیکنم فقط خلطش با دارو از بین رفته و همچنان رگه های قزمز ته گلو و تورم هستش. تروخدا راهنمایی کنید خیلی ترس و استرس گرفتم
   • سلام. نگران نباشید و استرس نداشته باشید چون استرس عامل تشدید کننده ریفلاکس معده است. احتمالا شما ریفلاکس معده دارید و ریفلاکس به دلیل ماهیت اسیدی خود، به بافت حنجره شما آسیب زده است. خلط هایی که در گلو وجود دارد به دلیل وجود ریفلاکس است و رگه های مشاهده شده در گلو می تواند به دلیل آسیب حنجره باشد. داروهای ریفلاکس را حتما مصرف نمایید. آسیب وارده به حنجره با گذشت زمان بهبود می یابد. اگر درد در حنجره خود احساس کردید، که حین صجبت شما را اذیت می کرد، به گفتاردرمانگر مراجعه کنید. گفتاردرمانگر نحوه صحیح تنفس و صحبت کردن را به شما خواهد آموخت تا فشار وارده به حنجره شما کمتر شود. حتما استرس خود را کنترل کنید و تحت نظر پزشک باشید. با ارزوی سلامتی برای شما.
  • احساس سوز به دلیل قرص هام دارم ولی تار های صوتی ام مشکلی نیست و سن آنچنانی هم ندارم سوزش سر دل دارم
   • پس احتمالا همان مشکل ریفلاکس معده را دارید. نگران نباشید، ریفلاکس کاملا قابل درمان است. هرچه سریع تر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام،من ۲۱سالمه و سه سال هست سیگار میکشم،بیشتر از دو ماه هست که صدام گرفته و خیلی خش دار شده،بنظرتون امکانش هست این بیماری رو داشته باشم؟!
   • سلام. حتما مصرف سیگار را هرچه سریع تر ترک کنید. سیگار به بافت حنجره شدیدا آسیب می زند، و باعث می شود که تارهای صوتی به طور طبیعی حرکت نکنند و صدا به شکل خش دار به گوش برسد. سیگار عامل اصلی ایجاد این نوع سرطان است. اگر شما سیگار را ترک نکنید، مستعد ابتلا به سرطان خواهید شد. می توانید برای بررسی دقیق تر وضعیت حنجره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام خانم دکتر..من 32 سالمه و معلم هستم سه هفته پیش یه سرماخوردگی ویروسی گرفتم که یک هفته طول کشید تا خوب شدم...و الان دوباره پنج روزه که یه حالت هایی  دارم احساس میکنم گلوم جوش بزرگی زده و ا ب دهان و غذا رو به   سختی و با درد قورت میدم...بد ترشح پشت حلق دارم...شبها دهانم باز میمونه و گلوم خشک میشه...گلوم انگار زبر و خشک هست دائما...درد در یک نقطه گلومه مثله یه جوش دردناک ...میترسم توده یا غده باشه...به گلوم هم اصلا فشار جدی نیاوردم.. خیلی نگرانم..تشخیص شما چیه؟.ممنون از کمکتون
   • سلام. اصلا نگران نباشید. شما به سرطان حنجره مبتلا نشده اید. بلکه ممکن است در سطح تارهای صوتی شما ضایعات جوش مانندی به نام ندول ایجاد شده باشد. ندول در افرادی که مشاغلی مانند معلمی دارند شایع تر است، زیرا این افراد به حنجره خود فشار می آورند. فشار آوردن به تارهای صوتی باعث می شود بافت آن آسیب ببیند و ضایعاتی روی آن ایجاد شود که کاملا قابل درمان است. حتما به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید. در صورت نیز استروبوسکوپی انجام خواهد داد (تصویر برداری از حنجره شما) سپس گفتاردرمانگر تمرینات تنفسی و نحوه صحیح صحبت کردن را به شما خواهد آموخت. حتما هر چه سریعتر به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید، عدم درمان ضایعات تارهای صوتی تبعات منفی به دنبال خواهد داشت. می توانید از قسمت "تماس با ما" در سایت، با متخصصین سایت در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • با سلام... حدود 6 ماه هست که با مشکلات گوارشی از جمله ریفلاکس و نفخ درگیر شدم...و اخیرا لرز شبانه هم به اضافه شده... که مشکلات گوارشی تا حدودی برطرف شده است.. اما جدیدا در قسمت انتهای زبان با گره لنفی بزرگ شده ای مواجه شدم و اخیرا هنگام قورت دادن اب دهان سوزش گلو دارم... ایا ممکن است از علایم اولیه سرطان حنجره باشد؟با تشکر
   • با سلام. نگران نباشید. آیا ریفلاکس معده و سایر مشکلات گوارشی خود را درمان کرده اید؟ ریفلاکس معده را حتما درمان کنید. با دارو قابل حل است. ریفلاکس معده به دلیل ماهیت اسیدی که دارد به تارهای صوتی و بافت حنجره آسیب می زند و اگر ضایعه ای روی آن باشد، آن را تشدید می کند. نگران نباشید، احتمال سرطان بودن بسیار پایین است. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراعه فرمایید. با ارزوی سلامتی برای شما
   • با سلام. شما علایم ریفلاکس معده را دارید. ریفلاکس معده ماهیت اسیدی دارد. ریفلاکس باعث آسیب رساندن به بافت حنجره می شود. اگر ضایعاتی بر روی حنجره وجود داشته باشد، ریفلاکس به آن ها آسیب می زند و تشدید می کند. نگران نباشید، احتمال سرطان حنجره پایین است. حتما به دنبال رفع مشکلات گوارشی خود باشید. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. ریفلاکس معده قابل درمان است و با دارو حل می شود. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام چند وقتیه صدام یهو میگیره هر چقدر هم سرفه میکنم درست نمیشه.قبل از این هم همش حس میکنم گلوم میگیره با سرفه های خفیف میخوام ردش کنم یا بقول گفتنی گلوم رو صاف کنم.۳۰ سالمه ۱۰ ساله سیگار میکشم و از ناتوانی غدد آدرنال هم رنج میبرم و قرص پردنیزولون مصرف میکنم
   • سلام. لطفا مصرف سیگار را ترک نمایید. مصرف سیگار سطح تارهای صوتی را خشک می کند و به بافت حنجره آسیب می زند. صاف کردن گلو نیز به تارهای صوتی آسیب می بیند. به جای این که گلوی خود را صاف کنید، آب بنوشید. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام ببخشید یک سوال داشتم من یک چند روزی احساس میکنم چیزی زیر گلویم است و بهم فشار میاره صدام تغییری نکرده و یکم موقع فشار سرم درد میگیره به نظرت مشکلی است
   • سلام. چه مواقعی بیشتر این احساس رو دارید؟ آیا اخیرا در هوای آلوده قرار داشته اید؟ ممکن است تارهای صوتی ملتهب شده باشند. آیا به تارهای صوتی خود فشار آورده اید؟ یعنی با صدای بلند و به مدت طولانی صحبت کرده اید؟در این صورت بافت تارهای صوتی آسیب خواهند دید. آیا احساس سوزش سر دل دارید؟ چند روز است این احساس را دارید؟ احساس جسم خارجی در گلو ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اگر این احساس بیش از یک هفته به طول انجامید، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات بیشتری را انجام دهد. با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
   • سلام. ممنون از سوالی که مطرح نمودید. سرطان حنجره معمولا در سنین بالا دیده می شود، ولی لزوما این اتفاق نمی افتد. عوامل اصلی تاثیر گذار در ابتلا به سرطان حنجره مصرف سیگار و الکل و سایر مواد محرک به مدت طولانی است. می توان گفت فرد باید مدت طولانی مثلا سیگار مصرف کند تا مبتلا به سرطان حنجره شود. پس احتمال وقوع آن در سنین پایین، کم است. عواملی مانند ریفلاکس معده (بالا آمدن محتویات معده به سمت مری) می تواند در تسریع وقوع این نوع سرطان تاثیر گذار باشد.
  • باسلام.من27سالمه ي يك ساليه انتهاي گلوم ي مايعي شبيه كف غليظ ميچسبه هرچي هم سعي ميكنم كه بيرون بياد يا بره پايين موفق نميشم امروز صبح كه از خواب بلند شدم رنگش شديدا سبز شده بود با دستم كه جابجاش كردم و سعي كردم بصورت خلط بيرون بيارمش نشد ولي جابجا كه شد ي خلط بزرگ سبزرنگ خوني پيدا شد كه با سعي زياد قورتش دادم چون بيرون نمييومد مشكل معده هم دارم يك ساليه همه دكتريم رفتم فايده نداشته نه مشكل معدم برطرف شده نه گلوم لطفا راهنماييم كنيد.نكنه سرطاني چيزي باشه؟
   • سلام. نگران نباشید. آیا احساس سوزش سر دل یا تلخی در دهان دارید؟ آیا احساس درد در گلو دارید؟ احتمالا ممکن است شما مبتلا به ریفلاکس معده باشید. ریفلاکس معده یعنی محتویات معده به سمت بالا باز می گردند و اسیدی که در محتویات وجود دارد یه مری و حنجره شما آسیب می زند. ریفلاکس معده با دارو کاملا قابل درمان است. ولی نمی توان تشخیص دقیق گذاشت. اصلا به حنجره خود دست نزنید و تلاش نکنید که خلط را خارج کنید. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا با انجام معاینات دقیق تر، تشخیص و درمان مناسب را دریافت کنید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام من چند روزی هست که احساس میکنم تو گلوم چیزیه اوایل فقط وقتی آب دهنم رو غورت میدادم گلوم دردمیگرفت با دیفن هیدرامین دردش کمتر شد اما الان شب موقع خواب خصوصا همش حس میکنم یه چیزی تو گلومه و هرچی آب دهانم رو قورت میدم نمیرهاز طرفی تو رژیم هم هستم تو یک ماه و چند روز ۸ کیلو کم کردم حجم معدم هم خیلی کمتر شده ب طوری ک تا یکم از حجم معدم بیشتر میخورم احساس میکنم سر دل دارم و یه چیزی سَر دلم گیر کردهمن یکم نگران شدم که نکنه سرطان داشته باشم اخه ۲۳ سالمه و اصلا با دود و مشروب و اینا هم در تماس نیستم خعلی ترسیدم 🙁
   • سلام. اصلا نگران نباشید. احتمال وجود سرطان حنجره در شما بسیار پایین است. احتمالا شما دچار ریفلاکس معده شده اید. ریفلاکس معده یعنی محتویات معده شما به سمت بالا یعنی مری برگردد. محتویات معده اسیدی است و به بافت مری و حنجره آسیب می زند. ریفلاکس با استرس تشدید می گردد. درمان آن بسیار راحت است و با دارو قابل حل است. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات بیشتر را انجام دهد و تشخیص دقیق تر و درمان را ارائه دهد. با آرزوی سلامتی برای شما
    • ممنون از پاسخگوییتون یه مشکل دیگه هم که دارم گفتم که رژیم گرفتم و حجم معدم کوچیک شده امروز یه کاسه سوپ خوردم از ظهر تا الان همش حس میکنم سَر دلم مونده و پایین نمیره شایدم هضم شده ولی همش احساس سنگینی تو سَر معدم میکنم شاید این حسی ک گفتم دارم که یه چیزی تو گلومه همش به این مشکل مربوط باشه! نظر شما چیه؟
  • سلام، وقت به خیر، من به مدت دو روزه که گلودرد در قسمت چپ گلوم دارم و پادرده خیلی شدید و تب و لرز و سردرد، از مسکن برای کاهش درد پاهام استفاده کردم با پاشویه و گذاشتن پاهام توی آب نمک درد پاهام تسکین پیدا کرده، ولی گلو درد و سردردم هنوز خوب نشده، و ته گلوم روی دو تا لوزه هام یک حاله های سفید یکدست مثل چرک چسبیده، یک قرص کوماکسی کولاو یک ازیترومایسین خورم برای بهبود زودتر ولی چون نمیخواستم قرص سرخود بخورم با خوردن شلغم و مایعات گرم این دو روز رو سر کردم، به نظرتون این علائم ویروسی آن یا باکتری اند؟ چه کاری برای رفع این چرک های ته گلو انجام بدم؟ در چه صورتی به پزشک مراجعه کنم؟ 
   • سلام. وقت شما هم بخیر. نگران نباشید. احتمالا دچار سرماخوردگی شده اید. لوزه ها در بدن محل مقابله با عوامل بیماری زا هستند و در طی بیماری ممکن است احساس کنید که لوزه های شما متورم و دردناک شده. که به دلیل وجود عوامل بیماری زا در بدن و مقابله بدن با آن هاست. قرص ها رو به هیچ وجه هرگز نباید دارویی را خودسرانه مصرف کنید. حتما به پزشک مراجعه فرمایید. اگر دارویی را بدون مراجعه به پزشک مصرف می کنید، حتما قطع کنید. باید معاینات بیشتری صورت گیرد تا ماهیت بیماری مشخص گردد. به پزشک مراجعه فرمایید. باآرزوی سلامتی برای شما
  • سلام، من یک سرما خوردگی با گلو درد شدید داشتم بعد از حدود دو هفته خوب شد اما بعد از یک هفته دوبار برگشت با شدت کمتر اما با این تفاوت که جای گلو درد مدام عوض میشه ، گاهی سمت چپ ، راست یا مرکز و همراه با ناحیه درد گلو فک و قسمتی از صورتم هم درد میگیره ، خواستم ببینم دلیلش چی میتونه باشه؟آیا لازمه به پزشک مراجعه کنم؟پیشنهادتون چیه؟ممنون 
   • سلام. به احتمال زیاد التهاب گلو باشد. نگران نباشید. اگر التهاب گلو را درمان نکنید ممکن است شدیدتر شود. البته نیاز به معاینه و ارزیابی بیشتری دارید، نمیتوان با قطعیت گفت التهاب گلو است. می توانید به پزشک مراجعه بفرمایید. با آرزوی سلامی برای شما
  • سلام وقت بخیرخسته نباشیدخانم دکترمن خانم پرویزی هستم که گفتم دوماه گلودرددارم پیش چندتاپزشک رفتم همه آنتی بیوتیک دادن ومسکن که متاسفانه اصلاخوب نشدم ووضعیتم بدترهم ََشده بدن دردشدیدوضعف شدیدهم به دردام اضافه شده واقعازندگیم روفلج کرده این درددیگه نمیدونم چکارکنم واقعاخسته شدم لطفا راهنماییم کنید
   • سلام. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردید؟ آیا از گلوی شما تصویر برداری کرد؟ اگر دارویی تجویز کرده است، حتما به مصرف آن ادامه بدهید. می توانید به متخصص غدد هم مراجعه فرمایید. علایمی که فرمودید نیاز به ارزیابی دقیق تر و معاینه دارد. با آرزوی سلامتی و بهبودی برای شما
   • سلام وقت بخیرخانم دکترمن واسه گلوم سونوگرافی رفتم تشخیص تیروئیدیت دادن ولی پیشنهاددادن بررسی بیشتربشه ولی وقتی پیش دکترغدد رفتم هیچ ازمایش یاسی تی اسکنی واسم تجویزنکردن فقط کورتون بهم دادن به مدت یکماه استفاده کنم ازهفته ۴عددکه هفته یکی کم کنم تابشه یکی وقطعش کنم امروزروز اولم بودکه استفاده کردم ازصبح که استفاده کردم سرددردشدیدی گرفتم که ازدردخودم بدتره حالانمیدونم عوارض کورتون یاچیزی دیگست دسترسی به دکترمم هم ندارم لطفاشماراهنماییم کنیدممنون میشم 
    • با سلام. وقت شما هم بخیر. اگر تشخیص گرفتید، حتما ارزیابی های بیشتر را انجام دهید. به گفته پزشک خود بررسی های بیشتر را برای تشخیص دقیق تر حتما انجام دهید. این که آیا کورتون باعث عوارضی در بدن شما شده یا نه نیاز به معاینه دارد. سعی کنید تحت نظر پزشک خود باشید. اگر سردرد قطع نشد و باتوجه به این که به پزشک خود دسترسی ندارید، فعلا به پزشک دیگری مراجعه فرمایید. نگران نباشید. تحت نظر پزشک باشید و درمان های تجویز شده را انجام دهید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام دکتر امیدوارم خوب باشیدمن پسری ۳۰ ساله هستم که دوماه بیشتره دچار گلو درد شدم،یه شب خوابیده بودم سرد بود وقتی بیدار شدم دیدم پایین گلوم سمت راست گلوم تیر میکشید زیاد بهش توجه نکردم اما بعد دو هفته درد پایین گلوم از داخل بیشتر شد و ۲ بار رفتم پیش دکتر عمومی گفت حساسیت سفیکسیم و ژلوفن داد بهتر شدم،اما هر از چند روز یکطرفه پایین گلوم درد داشت تا اینکه الان ۱۰‌روزی میشه انگاری یه چیزی تو گلومه مثل یه جوش زیر پوستی اونجور حسی دارم تو گلوم انگار مثلا نخودی داخل گلومه اما دردش خیلی کمه اما غذا و آب میخورم کم احساس میکنم که چیزی جلو گلوم گرفته باشه و احساس میکنم این جسم خارجی اطراف حنجرمه البته الان جسم خارجی رو سمت چپ گلوم حس میکنم البته ناگفته نمونه دو هفته پیش دچار استرس شدم این جسم خارجی بیشتر شده و بخصوص وقتی برم بیرون یا تو ماشین باشم برگردم این جسم خارجی بیشتر حس میشه،چند روز پیش رفتم پیش متخصص گوش و حلق و بینی میگفت،بینیم آزمایشکرد گفت التهاب داخل بینی داری بخاطر همینه گلوت اینجور شده اما موندم آقای دکتر چطور تشخیص دادن که تارهای صوتیم دچار التهاب شده وقتی گلوم آندوسکوپی نکردن چون فقط یه حالت‌چراغ بود داخل گلوم نگاه میکرد اما نمیدونم چطور سمت حنجرم و تارهای صوتی دیده که گفت التهاب داره برام سواله ممنون میشم راهنمایی کنید؟تشخیص دادن که بینیم التهاب داره واسه همون گلوم خشک شده و اینجوری شده و اسپری و دارو نوشت گفت‌با دارو قابل درمان و بهش گفتم لازم نیست با دستگاه داخل گلوم نگاه کنید گفت اون واسه کسیه تومور داشته باشه،حالا موندم چکار کنم داروهایی که داده میخورم اما تغییری نمیکنم همونجوری احساس جسم خارجی در سمت چپ گلوم دارم مثل یه جوش داخل گلو که ورم داره اونجوری حس میکنم اما سردرد و عفونت و سرفه و خارش و اینا ندارم فقط بعضی وقتها دوتا پام کمی درد میگیره باهاش،دکتر تشخیص داد آلرژی و حساسیت و دارو داد قابل درمان با دارو،واقعا دکتر هزارتا فکر میکنم چیز بدی باشه چون ۲ ماه بیشتر اونجورم دردش کمه بیشتره جسم خارجی حس میکنم،یعنی دکتر بنظر شما این آقای دکتر چطور تار صوتی و حنجره من دید که میگفت التهاب شدید داره؟تورو خدا دکتر راهنماییم کنید چکار کنم آیا چیز بدیه؟سپاسگزارم دکتر
   • سلام. نگران نباشید. آیا شما از صدای خود زیاد استفاده می کنید؟ مثلا شغلی مانند معلمی دارید یا به حنجره خود حین صحبت فشار می آورید؟ اگر چنین باشد، احتمالا روی تارهای صوتی شما ضایعاتی مانند ندول ایجاد شده است. ندول ضایعه ای جوش مانند است که با گفتاردرمانی کاملا قابل درمان است. آیا احساس سوزش سردل هم دارید؟ اگر این احساس را داشته باشید. احتمالا دچار ریفلاکس معده شده اید. ریفلاکس معده یعنی بازگشت محتویات معده به سمت بالا و به سمت مری. این محتویات اسیدی اند. اسید به بافت مری و حنجره آسیب می زند. ریفلاکس هم کاملا با دارو قابل درمان است. اینکه پزشک بدون استروبوسکوپی تشخیص داده، احتمالا علایمی از التهاب را مشاهده کرده. می توانید به گفتاردرمانگر یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا استروبوسکوپی انجام دهد (یعنی از حنجره شما تصویر برداری کند) اگر ندول یا ریفلاکس یا هر ضایعه دیگری با شد قابل تشخیص است. نگران نباشید.با ما در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام‌ وقت بخیر من ۲۳ سالمه سه روز پیش رفتم دندونپزشکی برای کشیدن دتدون عقلم شبش سوزش گلو پیدا کردم و فرداش صدام گرفت هتوزم خوب نشده سوزش دارم و گرفتگی صدا نمیدونم دلیلش چیه 
   • سلام. نگران نباشید. پزشک داروی خاصی یا آنتی بیوتیکی پس از جراحی تجویز کرد؟ اگر دارویی تجویز شده حتما آن را مصرف نمایید. شرایط شما نیاز به ارزیابی بیشتری دارد. حتما به دندان پزشک خود مراجعه فرمایید تا دلیل آن مشخص گردد. با ارزوی سلامتی و بهبودی برای شما
  • سلام خانم دکتر من سال هاس الرژی دارم خارش گلوگوش وبدن دارم سرفه میکنم  بخصوص وقتی سرما میخورم وخلط سینه دارم ؛سرما خوردگی هام طولانی وزیاد شده  سینوزیت وریفلاکس معده دارم ترشحات پشت حلقی هم دارم  چند سالی میشه وقتی اب دهانم قورت میدم یه چیزی توگلوم تق صدامیکنه وقتی خیلی حرف میزنم صدام کلفت میشه مربی خیاطی هستم  عکس حنجره گرفتم گفتن چیزی نیست دکتر گوش وحلق گفت حنجرت ضخیم شده گفت کم حرف بزن اب زیاد بخور ایا جای نگرانی برا گلوم هست 55 سالم 85کیلو وزنم قدم 156سانت  ممنونم 
   • سلام. برای درمان آلرژی می توانید به پزشک مراجعه کنید تا داروی مناسب را تجویز کند. اگر ریفلاکس معده دارید حتما آن را درمان کنید، زیرا خود ریفلاکس به بافت حنجره آسیب می زند و اگر ضایعاتی روی تارهای صوتی وجود داشته باشد، ریفلاکس آن ها را تشدید می کند. ولی برای تغییر صدا و ضخیم شدن تارهای صوتی، حتما به گفتاردرمانگر مراجعه کنید. با توجه به اینکه شما مربی خیاطی هستید، احتمالا بلند صحبت می کنید و به حنجره خود فشار می آورید. این فشار طولانی مدت روی تارهای صوتی، باعث تغییر بافت آن ها شده است. با مراجعه به گفتاردرمانی، روش صحیح تنفس و صحبت کردن، به گونه ای که به تارهای صوتی فشار وارد نشود، را خواهید آموخت. نگران نباشید، این مشکل شما با مراجعه به گفتاردرمانگر قابل درمان است. می توانید از طریق قسمت «تماس با ما» در سایت، با متخصصین در ارتباط باشید. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام وقت بخیر بابای من چند مدته غذا و حتی آب هم به راحتی نمیتونه بخوره وقتی هم که میخوره تا میخوره بالا میاره کاهش وزن داره پوستشم قرمز شده مخصوصا ناحیه ی بینی قرمز شده و باد کرده تغییر صدا هم داره طوری که ما متوجه نمیشیم بعضی وقتا که چی گفت 
   • سلام. سن پدر شما چقدر است؟ در حال حاضر با چه روشی تغذیه می کنند؟ باید دلیلی برای مشکل در عملکرد سیستم گوارشی جود داشته باشد. در این زمینه حتما به متخصص گوارش مراجعه فرمایید. باید معاینات دقیق تری صورت بگیرد. آیا پدر شما قبلا سابقه ریفلاکس معده داشته و الان ریفلاکس معده دارد؟ اگر درد در ناحیه حنجره نیز وجود داشته باشد، ممکن است تغییر صدا به علت وجود ریفلاکس معده باشد. چه نوع تغییر صدایی وجود دارد؟ صدا گرفته شده؟ یا هنگام صحبت صدای نفس شنیده می شود؟ یا صدا به حالت ضعیف شنیده می شود؟ اگر با رفع مشکل گوارشی مشکل صدا برطرف نشد، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی برای پدر شما.
  • سلام وقتتون بخیر. ببخشید من یه سری علائم دارم ریفلاکس اول داشتم کم کم گلوم درد گرفت و احساس سفتی توی گلوم میکنم . سقف دهانم زرد شده کمی متورم شده . البته دندون درد هم دارم که پیگیری نکردم . الانم سوزش گلو دارم . من رفتم دکتر گفت ریفلاکسه و دارو داد گفت تا سه روز بخورم بهتر شدم ولی باز شروع شده . یه سری جوش هم توی صورتم کنار گوشم جدیدا زدم مثل دوران بلوغ . که جاشونم می مونه نمیدونم ربطی داره به موارد بالا یا نه 
   • سلام. حتما باید ریفلاکس معده را درمان کنید و دارو ها را مصرف نمایید. چند وقت است که ریفلاکس معده دارید؟ ریفلاکس باعث آسیب رساندن به تارهای صوتی می شود و ضایعاتی روی آن ایجاد می کند. اگر پس از گذشت دو الی سه هفته هنوز احساس سفتی در گلو را داشتید، به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید تا استروبوسکوپی (تصویر برداری از حنجره) انجام دهد. ریفلاکس معده می تواند باعث آسیب دیدن دندان ها نیز بشود. جوش ها باید بیشتر معاینه شوند. برای درمان ریفلاکس به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با ما در ارتباط باشید.
  • سلام من ۱۹سالمه..یمدته گلوم خیلی بد تیر میکشه.گاهی موقع غذا خوردن خوب نمیتونم غذامو قورت بدم با یه سختی و درد عجیبی پایین میرم حتی اگه لقمه خیلی درشت نباشه و حتی داغ هم نبوده..حتی وقتی اب دهنمو قورت میدمم یجوریه که انگار یچیزی توی گلومه..و من واقعا میترسم..ممکنه بخاطر گواتر یا تیروئید باشه و نه سرطان حنجره?
   • سلام. نگران نباشید. سرطان حنجره معمولا در سن پایین رخ نمیده و برای وقوع این نوع سرطان معمولا فرد باید به مدت طولانی سیگار و الکل مصرف کند. این درد چند مدت است که آغاز شده است؟ آیا غذا به گلویتان هم میپرد یانه؟ اگر بیش از دو هفته این درد طول کشیده است و بهتر نشده است، حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. باید معاینات بیشتری صورت بگیرد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام شوهرم چند روز صداش گرفته احساس درد گلو هم داره می خواد بخوابه سرفه های زیاد داره احساس می کنه یه چیزی گلوش بسته نمی تونه نفس بکشه لطفا راهنمایی کنید
   • باسلام. باید علت زمینه ای این علامت را پیدا کنید. ممکن است به دلیل سرماخوردگی و التهاب گلو باشد، که در این صورت التهاب موجود باعث سرفه می شود. ممکن است به دلیل حضور در هوای آلوده باشد، که بدن به عنوان راهکار دفاعی از سرفه استفاده می کند. ممکن است به دلیل بلندصحبت کردن باشد که فشار بیش از حد به حنجره وارد شده باشد؛ در این صورت عضلات حنجره سفت می شوند و می تواند علایمی که فرمودید را ایجاد کند. نگران نباشید. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. علایمی که فرمودید نیاز به ارزیابی و ممعانه دقیق تر دارند. با آرزوی سلامتی برای همسر شما
  • سلاممن دوهفته ای هست کمی احساس درد و تیر کشیدن در گلوم دارم و احساس میکنم یا چیزی گلومو خراش داده یا به خاطر مصرف مواد غذایی داغه چون الانم تا غذا میخورم باید بذارم از داغی بیفته و تقریبا سرد شه وگرنه همون گرما گلومو به سوزش میاره فقط و فقط هنگام غذاخوردن این حالو دارم بقیه وقتا نود و نه درصد درد ندارم حتی اگه مواد اسیدی مثله پرتقال بخورم کمی به سوزش میفته.کمی هم خلط گلو دارم معمولا بعد از خوردن غذا .تنگی نفس هم قبلش داشتم اما دکتر برای تنکی نفسم گفت از استرس و کم خونی که با دارو حل شد.ایا مشکل جدی دارم خیلی نگرانم 
   • سلام. اصلا نباید مواد غذایی را به صورت داغ مصرف کنید. غذای داغ بسیار آسیب زننده است. نگران نباشید. احتمالا التهابی در گلوی شما وجود دارد که با مصرف غذای داغ دچار مشکل می شوید. اگر استرس دارید حتما استرس خود را کنترل کنید. برخی از آسیب های حنجره با استرس تشدید می شوند. حنجره شما نیاز به ارزیابی بیشتری دارد. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی روز افزون برای شما
  • باسلام من خانمی ۳۱ ساله هستم ومعلم .پارسال در کلاس داد زدم واز اون موقع گلو درد وگردن درد شدیدی گرفتم که تمام عضله گردنم درد شدیدی می گرفت رفتم دکتر گوش وحلق عکس انداختم گفت تو تارهای صوتیت ندول زده اما الان تمام قسمت های  گلوم درد می کنه عصبی شدم دوتا بچه ی کوچیک دارم که خیلی شیطونن تا اعصابم خورد میشه گلو دردم شروع میشه وتخم چشمام وگوشم هم درد می گیره چیکار کنم نگرانم 
   • سلام. نگران نباشید. ندول کاملا قابل درمان است. برای درمان باید به گفتاردرمانی مراجعه فرمایید. گفتاردرمانگر تمرینات خاصی را به شما یاد می دهد که با انجام آن تمرینات از میزان درد حنجره شما کاسته می شود و ندول ها بهبود می یابند. با یادگیری طرز صحیح تنفس و صحبت کردن، ندول تا حد زیادی برطرف می گردد. با ما در ارتباط باشید تا متخصیصن گفتاردرمانگر سایت راهنمایی هایی را به شما ارائه کنند. می توانید از فرم تماس با ما در سایت استفاده فرمایید.با آرزوی بهبودی و سلامتی برای شما
  • باسلام.دختری ۲۳ ساله هستم در دوران نوجوانی  دز فصل های خاص احساس چیزی در گلو داشتم و مدام جبور بودم گلوم رو صاف کنم و هر بار که به پزشک مراجعه میکردم تشخیص حساسیت میذاشت و قرص و امپول حساسیت میداد که من هیچ نتیجه ای ازش نمیگرفتم الان بیش از یک ساله که باز مدام احساس میکنم چیزی مانند خلط به گلوم چسبیده و نه پایین میره نه بالا میاد و مدام مجبورم گلوم رو صاف کنم بخصوص شب ها موقع خواب و هنگام پیاده روی این حالت و دارم جوری که دیگه صاف کردن گلوم موجب ازار بقیه میشه تست ریه و عکس ریه هم گرفتم هیچ مشکلی نداشته و دچار التهاب خفیف روده هم هستم تورو خدا راهنماییم کنید خیلی استرس دارم که بیماری بدی باشه
   • سلام. علایمی که فرمودید می تواند به چند علت متفاوت باشد. این علایم به هر علتی که ایجاد شده باشد، قابل درمان است و خطرناک نیست. پس نگران نباشید. تا حد امکان گلوی خود را صاف نکنید زیرا به بافت تار صوتی شما آسیب می زند. به جای صاف کردن گلو آب مصرف کنید. می توانید به گفتاردرمانگر یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا استروبوسکوپی انجام دهد، یعنی از گلوی شما تصویر برداری کند. پس از استروبوسکوپی، دلیل این مشکل شما مشخص خواهد شد. این علایم معمولا در شرایط زیر مشاهده می گردد: ممکن است ریفلاکس معده رخ داده باشد. یعنی محتویات معده فرد به سمت بالا بیاید و احساس خلط در گلو و سوزش سر دل ایجاد شود. ممکن است اگر به تارهای صوتی خود فشار آورده باشید، مثلا به مدت طولانی بلند صحبت کرده باشید، در سطح تارصوتی شما ندول ایجاد شده باشد. هنگام ایجاد ندول فرد احساس وجود جسم خارجی در گلو دارد و مدام گلویش را صاف می کند. ندول کاملا قابل درمان است و گفتارئرمانگر تکنیک هایی را به شما آموزش خواهد داد که ندول کاملا برطرف شود. ضایعات دیگری نیز ممکن است در سطح تارهای صوتی شما ایجاد شده باشد که فقط با استروبوسکوپی قابل تشخیص است. پس از انجام استروبوسکوپی و گرفتن تشخیص، می توانید از طریق فرم تماس با ما در سایت ارتباط برقرار کنید.
  • سلام ، ممنون از اطلاعاتتون . من طبق آزمایش ویروس Ebv دارم . گاهی اوقات صدام میگیره و نیاز دارم تا گلوم رو صاف کنم که این مورد بعد از چند ساعتی خوب میشه . تقریباً همیشه هم خلط دارم که گاهی وقتی توی روشویی میریزم به کف روشویی میچسبه و باید روش آب بریزم تا بره . گاهی هم احساس درد توی قسمت بالای شانه هام دارم که وقتی استراحت میکنم خوب میشه . البته مشکل ریفلاکس هم داشتم که در حال حاضر قرص نمیخورم .دو سالی هست که رنگ زبانم سفید شده که با کشیدن مسواک رنگ بهتری پیدا میکنه . میخواستم بدونم که باید نگران سرطان حلق و حنجره باشم و تحت نظر باشم.
   • ببخشید یادم رفت توی جملاتم اضافه کنم . چند وقتی هست که بینی ام هر چند دقیقه یکبار به صورت یک طرفه میگیره و باز میشه و مجدد سمت دیگه بینی ام به این حالت میشه و گرفتگی گوش هم دارم . 
   • سلام. به احتمال زیاد دوباره ریفلاکس معده در شما ایجاد شده است. قرص های خود را به دستور پزشک قطع کرده بودید؟ معمولا این قرص ها نباید خودسرانه قطع کنید. باید معاینات دقیق تری صورت بگیرد تا دلیل اصلی مشخص شود. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. نگران نباشید. متخصص با معاینات بیشتر درمان مناسب را تجویز خواهد کرد. با آرزوی سلامتی برای شما.
  • سلام ببخشید شوهرم چن ساله ک صداش کلفت شده و وقتی عصبی میش نفسش میگیره چن روز پیش بردیمش پیش ی دکتر گفت گوشت اضافه هس ک باید قبل عمل نمونه برداری کنیم ببینم بدخیمه یاخوش خیم توروخدا کمک کنین یعنی سرطانه زبونم لال ?
   • سلام. اصلا نگران نباشید. در این شرایط شما باید از نظر روحی همسرتان را حمایت کنید. اگر همسر شما سیگار و الکل مصرف می کند حتما باید مصرف آن ها قطع کند. ماهیت این توده فقط با نمونه برداری مشخص می گردد. شاید فقط یک پولیپ روی تارهای صوتی باشد، شما نگران نباشید. عمل جراحی هایی که روی حنجره صورت می گیرند با احتمال خیلی زیاد موفقیت آمیزند. حتما نمونه برداری انجام دهید و در صورت تشخیص پزشک، عمل جراحی صورت بگیرد. می توانید به گفتاردرمانگر مراجعه کنید. تا مراحل را برای شما توضیح دهد و از نظر روحی آماده این عمل جراحی شوید. پس از عمل جراحی صدای همسر شما تغییر خواهد کرد. تنها کسی که می تواند به ایشان کمک کند تا بهترین کیفیت صدا را داشته باشد، گفتاردرمانگر است. نگران نباشید و با آرامش از همسر خود حمایت کنید. با آرزوی بهبودی و سلامتی برای همسر شما
  • سلام.ممنون از راهنماییتون در نخست.من مدتیست مدام حس میکنم ویزی در گلومه.البته از نظر بلع هیچ‌مشکلی ندارم .و البته استرسی هستم شدید و این موضوع بسیار نگرانم کرده.اگه ممکنه راهنماییم کنید
   • سلام. وجود جسم خارجی در گلو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر شما از صدای خود زیاد استفاده می کنید و شغلی مانند معلمی دارید، ممکن است به تارهای صوتی شما فشار آمده باشد و ضایعاتی روی آن ایجاد شده باشد به نام ندول که کاملا قابل درمان است. همچنین ممکن است ریفلاکس معده هم داشته باشید (یعنی محتویات معده شما به سمت بالا برگردد و سوزش سر دل داشته باشید) استرس می تواند هم تشدید کننده ندول باشد و هم ایجاد کننده ریفلاکس معده. که ریفلاکس معده هم می تواند ندول یا سایر ضایعات روی تار صوتی را تشدید کند. اصلا نگران نباشید. حتما به گفتاردرمانگر مراجعه کنید تا استروبوسکوپی (تصویر برداری از حنجره) انجام دهد و دلیل احساس جسمی در گلو مشخص شود. گفتاردرمانگر با توجه به مشکل شما، درمان خاص را ارائه خواهد داد. برای کنترل استرس هم حتما به روانشناس مراجعه فرمایید. با آرزوی سلامتی روزافزون برای شما
  • سلام من دبیر و ۴۷ ساله هستم دو ماه پیش احساس میکردم چیزی گلوم گیر کرده دکتر داخلی رفتم آنتی بیوتیک داد خوب شدم ولی یک هفته پیش دوباره همون حالتها شروع شد یعنی فکر میکنم چیزی در گلوم گیر کرده قورت میدم برطرف میشه و چند ثانیه بعد دوباره میاد مخصوصا بعد از خوردن غذا وگرنه شب تا صبح مشکلی ندارم کاهش وزن و علایم دیگری هم ندارم ولی خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید و پیش چه متخصصی برم خوبه ممنون از شما
   • سلام. با توجه به اینکه شما دبیر هستید و از صدای خود زیاد استفاده می کنید، احتمالا دچار ندول تارصوتی شده اید. (ولی تشخیص دقیق بعد از معاینه مشخص می گردد) ندول تارصوتی ضایعاتی هستند که در صورت استفاده بیش از اندازه و نادرست از تارهای صوتی به وجود می آیند و قابل درمان هستند. به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید، در صورت نیاز استروبوسکوپی (عکس بردای از حنجره) انجام خواهد داد. همچنین شما باید بهداشت صوتی را رعایت کنید: سعی کنید به حنجره خود اصلا فشار نیاورید(گفتاردرمانگر طرز صحیح تنفس و صحبت کردن به گونه ای که به تارصوتی فشار نیاید را به شما آموزش خواهد داد). تا حد امکان کم و باصدای آرام صحبت کنید. آب زیاد مصرف کنید، گلوی خود را صاف نکنید، مواد غذایی چرب و پر ادویه مصرف نکنید، در محیط آلوده قرار نگیرید و بلند صحبت نکنید. سایر توصیه ها را گفتاردرمانگر با توجه به شرایط شما ارائه خواهد کرد. اصلا نگران نباشید، با رعایت بهداشت صوتی ندول ها برطرف خواهند شد و مجددا ایجاد نخواهند شد. مگر اینکه ندول ها بسیار بزرگ شده باشند. پس هرچه سریعتر برای درمان اقدام کنید تا در مراحل اولیه بهبودی برای شما حاصل گردد.
  • با سلام 36سالمه یکی دو هفته پیش لثه هام انقدر درد داشت که حتی اب دهانم هم نمی تونستم قورت بدم حالا که بهتر شده درد گلو در سمت چپ و سردرد  و سیخ کشیدن در سر دارم  میشه در این زمینه راهنمایی بفرمایید
   • سلام. علایمی که فرمودید برای تشخیص کافی نیست. ممکن است التهابی در گلوی شما وجود داشته باشد، یا ممکن است حتی آسیب دیدگی دندان باشد. باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا با انجام معاینات دقیق تر علت اصلی مشکل شما مشخص گردد و درمان مناسب صورت گیرد.
  • سلام حدودا از سه هفته پیش گلوم خشک می شد و تنفس بد بو و نفخ بسیار در گلو داشتم که ناگهانی به آن دچار شده بودم.مطمئن بودم ناشی از بهداشت دهان و دندان نیست چون به خاطر ارتودنسی مجبورم بعد خوردن هر غذا مسواک بزنم و نخ دندان بکشم. چند وقت پیش در اینترنت که سرچ می کردم متوجه ورم لوزه یا التهاب لوزه شدم که دقیقا علائم من بود. جلوی آینه رفتم و متوجه شدم لوزه سمت چپم هم ورم کرده.پیش دکتر گوش و حلق وبینی رفتم گفت من التهابی نمیبینم و قرص لوراتادین و شربت داد و گفت حساسیته. اما بعد از چند هفته بهتر نشدم و دچار خلط گلو شدم و سرفه های مداوم داشتم و سینه ام هم خس خس می کرد. کمی بعد بهتر شدم ولی الان برای هربار صحبت کردن نیاز دارم گلوم رو صاف کنم . امروز هم گوش های گرفته بود و با خمیازه کشیدن درست شد ولی همچنان تنفس بدبو دارم و و بسیار بی حال و خسته هستم که اگر کل  روز رو هم بخوابم باز هم خستگی ام برطرف نمیشه . و فکر نکنم سرماخوردگی باشه چون دیگر علائمش رو ندارم.این ها تقریبا علائم سرطان حنجره هست که نمیدونم برای استروبوسکپی اقدام کنم یا نه. لطفا راهنماییم کنید ممنون
  • سلام من 27 سالمه دو ماهه سرما خوردم انواع دارو و قرص و دکتر امتحان کردم.تقریبا خوب شدم اما باز هم صبحا سرفه میکنم گاهی همراه با خلط. الان چند روزه گلوم هنگام قورت دادن ساده حتی آب دهانم، درد میکنه ولی از داخل نیست انگار پشت گلومه یا رگهای کنار گردنمه.با لمس اطراف گردنم و گلوم  احساس درد میکنم.خیلی نگرانم ممکنه بیماری حاد باشه؟
   • سلام. اگر آنتی بیوتیک برای شما تجویز شده، حتما باید دوره آن را به اتمام برسانید. احتمالا التهابی در گلوی شما وجود دارد. اصلا نگران نباشید. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. با انجام معاینه دقیق تر دلیل مشکل شما مشخص می شود.
  • سلام من نزدیکه‌دو هفتس که سرفه میکنم و نفسم بالا نمیاد در کنارش دو روزه گلو درد فقط قسمت راست گلوم احساس میکنم‌همچنین گوش راستمم درد میکنه میشه کمک کنید؟
   • سلام. علایمی که فرمودید می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اگر در هوای آلوده حضور داشته اید، ممکن است حساسیت باشد. یا اگر سرماخوردگی داشته اید، ممکن است علایم باقیمانده از سرماخوردگی و التهاب گلو باشد. باید معاینات دقیق صورت گیرد تا علت اصلی مشخص گردد. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام وقت بخیرببخشیدمن دوماه هست که گوش دردوگلودرددارم به حدی که ازرو دست به گردنم بخوره دردمیگیره نفس تنگی دارم وتوخمیازه کشیدن خیلی درددارم پیش پزشک عمومی که رفتم آنتی بیوتیک دادن استفاده کردم اصلاتاثیرنداشت الان خیلی درددارم لطفاراهنماییکنیدچه کاری بایدانجام بدم
   • با سلام. اگر علایم دیگری مانند آبریزش بینی، بی حالی، درد بدن و ... داشتید به احتمال زیاد دچار یک سرماخوردگی شدید شده بودید که التهاب گلو هنوز باقی مانده است. با توجه به این که دو ماه از مشکل شما می گذرد و بهبودی حاصل نشده است، به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. شاید التهابی در حنجره شما وجود داشته باشد یا مشکلی در لوزه ها باشد. تشخیص قطعی پس از معاینه امکان پذیر است. در حال حاضر مصرف آنتی بیوتیک را قطع نکرده و به متخصص مراجعه فرمایید.
  • با عرض سلام و درود.بنده ساکن تهران هستم و 30ساله.باتوجه به شرایط خیلی بد آب و هوایی تهران الان دوهفته ای هست که مدام سرفه دارم همراه با گرفتگی عضلات حنجره که احساس خفگی اکثر اوغات بهم دست میده و همچنین روی مغز واعصابمم تاثیر گذاشته یعنی احساس میکنم سرم سنگین شده و این سرفه کردن های مکرر بخصوص در شب خیلی برام عذاب آورشده با توجه به اینکه بنده نه سیگاری هستم و ن الکل و... مصرف نمیکنم بلکه ورزش هم میکنم.میخواستم بدونم که با توجه به این علایم باید به چه پزشکی مراجعه کنم که راهه درمان واقعیو بهم بگه.ممنون میشم راهنماییم کنید
   • سلام. اصلا نگران نباشید. آلودگی هوا می تواند تاثیر نامطلوبی روی حنجره و سیستم تنفسی داشته باشد. سرفه مکانیسم دفاعی بدن در برابر آلودگی هواست. ابتدا به پزشک و یا متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید، تا معاینات دقیق تر صورت گیرد. پس از مراجعه به پزشک و دریافت تشخیص، به ما اطلاع دهید تا برای انجام ارزیابی های تکمیلی، گفتاردرمانگر سایت به شما راهنمایی های لازم را ارائه کند. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام .من خیل وقته هر ماه یک یا دوبار گوشم چرک میکنه و حدود یک سال میشه قفس سینم وقت از این پهلو به اون پهلو میکنم درد شدید مگیره و سه ساله پیش تروئید داشتم ولی الان دارواستفاده نمیکنم چند بار به پزشک مراجعه کردم گفت نورماله تروئیدت هیچ مشکل نداره .این درد قفس سینم وچرک گوشم میتونه علایم سرطان حنجره باشه ایا؟اگر رهنمایم کنید ممنون میشم
   • سلام. اگر سابقه بیماری قلبی داشته اید یا در خانواده کسی سابقه این بیماری را داشته است، به متخصص قلب و  عروق مراجعه فرمایید. در غیر این صورت، نمی توان بدون معاینه دقیق تشخیص سرطان حنجره گذاشت. برای اینکه دلیل چرک کردن مکرر گوش مشخص شود، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. امیدوارم همواره سلامت باشید.
  • با سلام. من حدود یکی دوماهی هرازگاهی گوش سمت راستم تیر میکشید و ضربان داشت و خوب میشد تا شب قبل که از درد شدید گوش به فک و دهانم فشار میآورد و هرموقع میخواستم دراز بکشم بدتر میشدم و باید مینشستم و اصلا نخوابیدم. صبح این درد به سمت شقیقه ام کشید . یکی دوبار در خواب به سرفه افتاده بودم شبهای قبل و خلط داشتم. البته من تیروئید هم دارم. ولی این مشکل نمیدانم نشانه چیست؟
   • سلام. اگر نشانه های سرگیجه هم داشته باشید به احتمال زیاد مشکلی در حلزون گوش شما به وجود آمده است. اگر در چند مدت گذشته سرماخوردگی داشته اید، ممکن است عفونت یا التهاب باقیمانده از آن سرماخوردگی باشد. این علامت ها و نشانه ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اصلا نگران نباشید و به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا با ارزیابی و معاینات دقیق تر، علت این اتفاق را تشخیص دهد. با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام خسته نباشید.مدتی هست که مدام من توی گلوم هنگام نفس کشیدن احساس ضعف دارم .خیلی نگرانشم ممکنه که خطر ناک باشه؟
   • سلام، ممنونم. اصلا نگران نباشید. اگر اخیرا علایم سرماخوردگی داشته اید، ممکن است التهابی در گلوی شما باقی مانده باشد. یا اگر اخیرا با صدای بلند و زیاد صحبت کرده اید، ممکن است به حنجره شما فشار آمده باشد. یا ممکن است به ماده خاصی حساسیت داده باشید. اگر این ضعف و خستگی را صرفا در تنفس حس می کنید، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. ولی اگر این ضعف را در تمامی فعالیت ها و کارهای روزمره حس می کنید، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه فرمایید تا ارزیابی ها و معاینات دقیق تر انجا گیرد. ممنون از سوال شما و با آرزوی سلامتی برای شما
  • سلام.من چند ماهی است گردنم درد میکرد رفتم پیش دکتر غدد اسکن رادیواکتیو دادم.متخصص دید گفت چیزی نیست.اما دردم برطرف نشد سمت راست و چپ گردنم درد میکنه احساس خلط دارم و گاهی وقتها هم درد در قفسه سینه.میخوام بدونم خطرناکه و باید به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنم؟لطفا راهنمایی کنید.ممنونم
   • سلام. اصلا نگران نباشید. علایمی که فرمودید می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای اینکه دلیل اصلی آن تعیین گردد، باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات دقیق تر انجام شود. با آرزوی سلامتی برای شما
  • با سلام من حدود دوماهه احساس خشکی و گرفتگی گلو .حس میکنم یه توده توی گلومه و درد در ناحیه ی سینه دارم ، پیش متخصص گوش و حلق رفتم که تشخیص حساسیت و ریفلاکس معده ، دادن الانم هنوز دارو مصرف میکنم علایم بهتر شده ولی هنوز درد قفسه سینه دارم و اینقدر خلط توی گلوم هست که احساس خفگی میکنم . دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
   • سلام. در ریفلاکس معده مواد غذایی که در معده وجود دارند، به سمت بالا می آیند. این مواد ماهیت اسیدی دارند و اسید می تواند به مری آسیب بزند و بافت آن را تخریب کند و اصطلاحا بسوزاند. شما حتما داروهای خود را مصرف نمایید، بالافاصله بعد از غذاخوردن دراز نکشید، شام سبک بخورید و مواد غذایی چرب و پرادویه استفاده نکنید. خلط در گلو ممکن است نشانه همان ریفلاکس معده باشد ولی حتما باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینه و ارزیابی دقیق تر انجام گیرد.
  • عرض ادبحدود یکسال پیش شب ختم پدرم گلوم ورم کرد دردی نداشتم اما برآمدگی قابل توجه بود به دکتر متخصص گوش و همچنین غدد مراجعه کردم و بعداز نمونه برداری و آزمایش و ام آر آی ووو گفتند مهم نیست تیروئیدم نه کم کاره و نه پرکار فقط چند مدل تیروئیدی درهم پیچیده است وخطری نداره، یه قرص بهم دادند که اسمش خاطرم نیست وروزی یکی میخوردم،تااینکه سه ماه پیش متوجه شدم ویروس اچ پی وی بدخیم دارم،درحال درمانم و یک مقاله خوندم که ورم گلو هم ممکنه از اون ویروس باشه که تبدیل به سرطان گردن میشه ترسیدم آیا این ورم می‌تونه به اون ویروس ارتباط داشته باشه؟ وآیا لازمه به پزشک مجدد مراجعه کنم تا باز بررسی بشه، هیچ علائمی ندارم از جمله درد و خونریزی و تغییر صدا فقط گاهی خیلی خفیف موقع قورت دادن شاید اذیتم کنهممنون میشم جوابم رو بدید
   • سلام. اصلا نگران نباشید. ویروس HPV میتواند منجر به سرطان های گردن بشود؛ ولی لزوما به این معنا نیست که هر فرد دارای این بیماری دچار سرطان شود. افرادی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند، احتمال بیشتری دارد که دچار سرطان های سروگردن شوند. شما حتما باید تحت نظر پزشک باشید حتی اگر علایم خاصی نداشته باشید.
  • باسلام .مدت چهارسال هست موقع دراز کشیدن و هنگامی که چشمم باصطلاح سنگین میشه که بخوابم ناگهان چیزی درگلویم ملتهب شده و راه نفسم را مسدود میکندکه اگر بلافاصله آب نخورم خالت خفگی بهم دست میده ‌ لطفا راهنمایی کنید
   • با سلام و ممنون از سوال شما. اگر این حالت همراه با حس مزه تلخ در گلوی شماست، ممکن است به دلیل وجود ریفلاکس معده باشد، یعنی مواد معده شما به سمت بالا باز می گردد. اگر ریفلاکس باشد، با مصرف داروهایی که پزشک تجویز خواهد کرد بهبود خواهید یافت. ولی اگر دلیل دیگری داشته باشد، باید به طور کامل ارزیابی شود. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات به طور کامل صورت گیرد.
  • سلام.مادر من حدودا 6 سال پیش تیروییدشو دراورد بخاطر کم کاری اما چندسالیه تحت نظر نبوده چون دکتر جراحش در دسترس نبوده.گرفتگی صدا داره وقتی عصبی میشه خیلی وقتا غذا خوردن براش مشکله و میگه حس میکنه چیزی تو گلوش گیر کرده.تازگیا تو بزاغش رگه های خونی دیده.و ازمایشی که داده از طرف ازمایشگاه گفتن که وضعیتش بده و باید حتما بره دکتر ولی هیچ توضیحی ندادن. مشکل اینه دکتر جراحش ایران نیست.میخوام بدونم ممکنه سرطان حنجره باشه؟؟
   • با سلام و ممنون از سوال شما. اصلا نگران نباشید. وجود خون لزوما به معنای وجود سرطان نیست. چون قبلا جراحی تیرویید داشته اند، احتمالا بافت آن قسمت حساس شده است و تشخیص قطعی سرطان با نمونه برداری از بافت حنجره صورت می گیرد. حتما به پزشک مراجعه کنند و آزمایشات مربوطه را انجام دهند.
  • با سلام و دورد بنده چند روز هست درد در یک نقطه از گلوی خودم احساس می کنم . درد بقدری داره که بعضی مواقع گوشم درد میگیره و در بلعیدن هم درد دارم . احساس میکنم شاید آفت زده باشه گلوم چون سابقه آفت دهان زیاد دارم ولی تابه حال گلوم نزده . آیا مشکل آفت هست و راه حلش چیه ؟ یا مشکل موضوع مقاله شماست ؟با سپاس
   • سلام. اگر در چند روز اخیر زیاد و بلند صحبت کرده اید یا فریاد زده اید، ممکن است به تارصوتی شما آسیب رسیده باشد. یا ممکن است ریفلاکس معده داشته باشید (یعنی مواد غذایی از معده شما به سمت بالا بیایند و در دهان خود احساس تلخی کنید و گلوی شما درد بگیرد.) علایمی که فرمودید برای تشخیص کافی نیست، حتما به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا ارزیابی ها و معاینات دقیق تر انجام شود.
  • سلام . ممنون از اطلاعات مفید تون. من (32 ساله)نزدیک چند ماهه که ته گلوم خلط دارم . به زور به خودم فشار می ارم تا اون خلط را بالا بیارم. چون احساس بدی بهم دست میده. رنگ خلط هم گاهی سفید و گاهی سبز کم رنگ و چسبناکه. تا اینکه این هفته سرفه خشک و درد سینه و درد پشت و تنگی نفس مجبورم کرد برم دکتر. تشخیص سینوسیت داد و الان دارم انتی بیوتیک میخورم. احساس می کنم فایده نداره. ضمنا امروزم زیر گلوم یه غده ریز (که قبلا هم یه بار ظاهر شده بود و رفته بود)دوباره ظاهر شده.به نظرتون مشکلم چیه؟  و اینکه پیش چی دکتری برم؟ممنون
   • با سلام و ممنون از سوال شما. برای اینکه بهبودی حاصل شود، حتما باید دوره آنتی بیوتیک را تکمیل کنید. به غده ایجاد شده زیر گلو دست نزنید و به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. سعی کنید به گلوی خود برای بالا آوردن خلط فشار نیاورید زیرا به بافت حنجره شما آسیب می زند.
  • سلام..ممنون از پاسخگوییتون..من درحال حفظ قرآنم..حدود یک ماه هست که وقتی یکم قرآن میخونم,بعد از گذشت حدودا دو صفحه از خوندنم صدام دیگه میلرزه..و صدام میره بین سینه هام..یعنی داخلی..انگار که بین سینم خالی باشه..اونجاها لرزش دارم..چندوقتیه احساس میکنم که دچار سرطان حنجره شدم..این درد و سرفه ها و کلفت شدن صدا و مشکل تنفس و درد گلو اینا ندارم خوشبختانه..اما درد قفسه ی سینه دارم.این مشکل گرفتگی صدا اونقدر اذیت میکنه گلومو که یکم از قرآن خوندن پیش میره,از ترس تمومش میکنم..کلا خوندنم زیاده..25سالمه..این میتونه مرتبط باشه با این بحث؟
   • سلام و ممنون از سوالی که مطرح کردید. چون شما سابقه استفاده از حنجره به مدت طولانی را دارید، احتمال سرطان حنجره در شما پایین است و احتمالا تارهای صوتی شما تحت فشار قرار گرفته اند و ممکن است سطح آن ها آسیب دیده باشد. در اثر استفاده بیش از حد از تارهای صوتی، بافت آن آسیب می بیند و عملکرد عضلات کاهش می یابد. شما حتما باید به گفتاردرمانگری که در حیطه صوت فعالیت می کند مراجعه فرمایید تا ارزیابی های بیشتر صورت گیرد. ممکن است شما نیاز به عکس بردای از حنجره (استروبوسکوپی) پیدا کنید که گفتاردرمانگر برای شما انجام می دهد. همچنین شما باید بهداشت صوتی را رعایت فرمایید: کمتر و به طور صحیح از حنجره خود استفاده کنید، آب زیاد مصرف کنید، گلوی خود را صاف نکنید، مواد غذایی چرب و پر ادویه مصرف نکنید، در محیط آلوده قرار نگیرید و بلند صحبت نکنید. سایر توصیه ها را گفتاردرمانگر با توجه به معاینات صورت گرفته به شما ارائه خواهد کرد.
  • سلام۲۴سال دارم و ۱۸هفته باردارم چهل روز پیش سرماخوردگی شدید گرفتم ولی بخاطر بارداریم هیچ دارویی مصرف نکردمولی از همون موقع تا بیست روز چیزهای سفید و بد بو در گلوم ظاهر میشد وچندروز بعد میوفتادولی الان موقع قورت دادن آب دهان درد شدید میگیره بخصوص بعد بیدار شدن از خواب بنظرتون با این شرایط چه کاری میتوانم انجام دهم
   • سلام و ممنون از سوال شما. به احتمال زیاد گلوی شما به دلیل سرماخوردگی هنوز التهاب دارد. آب ولرم و عسل و آبلیمو مصرف نمایید و در صورت برطرف نشدن درد به مدت یک هفته دیگر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام پدر من حدود سه هفتس که در سمت چپ گلوش درد احساس میکنه ودردش آزار دهنده هست و یک گرفتگی مثل عًضله ک موقع درد وگرفتگی دوست داره دندوناش رو فشاربده تازدردش کم بشه واون گرفتگی رد بشه پیش دکتر گوارش ومغزواعصابم رفته ولی تاثیری نداشته تقریبا دزدش جایی ک میشه گفت تیرویید ولی ازمایشات وچکاب کامل ازش گرفتن وگفتن مشکلی نیس میشه بگید علت چیه
   • سلام. ممنون از سوال شما. چه عاملی باعث ایجاد این درد شده؟ این درد ممکن است به این علت ها ایجاد شود: سرماخوردگی و التهاب گلو، زیاد و بلند صحبت کردن، فشار آوردن به حنجره، حضور در محیط های آلوده و دارای گرد و غبار. ولی چون درد حالت گرفتگی عضله دارد، احتمالا به حنجره فشار وارد شده است. به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا ارزیابی های بیشتر صورت گیرد.
  • سلام تقریبا ۹۰ درصد علایم گفته شده برای سرطان حنجره رو دارم خیلی میترسم گلو درد تورم گلو حتی در بلع اب دهان خیلی مشکل دارم گوش درد همزمان با گلو درد بی حالم تا حالا ۳ بار دکتر رفتم با کلی قرص و امپول و دارو تغییری نکرده ایا نظر شما سرطان حنجره است؟
   • با سلام و ممنون از سوال شما. اصلا نگران نباشید زیرا مشاهده علایم به معنای تشخیص نیست. تشخیص سرطان حنجره با نمونه برداری از بافت آن صورت می گیرد. اصلا نگران نباشید ممکن است بیماری شما صرفا یک سرماخوردگی شدید باشد. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه بفرمایید تا معاینات بیشتر صورت گیرد .
  • سلام ،خسته نباشید،نزدیک ۳ماهه که موقع خواب یا سر کار احساس میکنم یکی دستشو گذاشته تو گلوم ،دکتر هم نرفتم .بعضی وقتا خیلی اذیت میشم .میشه راهنماییم کنید .
   • با سلام و ممنون از سوال شما. این شرایط ممکن است در حالت گرفتگی عضلات حنجره شما هم پیش بیاید. آیا در چند روز اخیر زیاد و بلند صحبت کرده اید یا داد زده اید؟ آیا به حنجره تان فشار وارد کرده اید؟ آیا در هوای آلوده یا دارای گرد و غبار حضور داشته اید؟ یا اگر سرماخورده بودید، ممکن است علایم سرماخوردگی باقی مانده باشد. اگر هیچ یک از علایم فوق را نداشته اید و این حالت بدون علت خاصی در شما ایجاد شده باشد، به متخصص گوش  و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات بیشتری صورت گیرد.
  • سلام من چند روزه که سرماخوردگی گرفتم . وقتی عطسه میکنم تمام بدنم تیر می‌کشه و درد شدیدی دارم درد بیشتر در ناحیه دستها و قفسه سینه می‌باشد ممنون میشم راهنمای کنید 
   • با سلام. علایمی که فرمودید بیشتر مربوط به علایم همان بیماری سرماخوردگی است. به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینات صورت گیرد و دارو تجویز شود.
  • سلام خسته نباشید یک ماه پیش سرفه های شدیدی داشتم اکنون دیگر سرفه نمیکنم اما صدایم گرفته ووقتی چای گرم میخورم کمی بهتر میشه به اخر شب صدام بیشتر میگیره ممکنه مربوط به حنجره باشه ممنون میشم راهنمایی ام کنید
   • با سلام و ممنون از سوال شما. اگر سرفه های شما به علت سرماخوردگی بوده، احتمال دارد که گرفتگی صدای شما هم به علت همان سرماخوردگی شما باشد. ولی اگر سرفه های شما علت دیگری داشته (مثل زیاد صحبت کردن، ریفلاکس معده و..) و همراه با سرفه درد در گلو نیز احساس می کنید، ممکن است بافت حنجره شما آسیب دیده باشد و بیش از حد به آن فشار آمده باشد. در این صورت برای ارزیابی دقیق تر به گفتاردرمانگری که در حیطه صوت فعالیت می کند مراجعه فرمایید.
  • سلام خسته نباشید من 2 هفتس احساس گرفتگی تو گلوم میکنم و اذیتم میکنه دکتر گوش و حلق و بینی رفتم و گفت گلوت چرک کرده چرک خشکن و آمپول داد 1 هفتس دارم استفاده میکنم ولی درست نشده همونجوریه میشه راهنماییم کنید امروزم توی سمت راست بالای سینم احساس درد میکنم و مصرف قلیان هم داشتم ک چند وقته کنار گذاشتم بخاطر همین اوضاع ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
   • با سلام و ممنون از سوال شما. اگر تا دو هفته بعد از مصرف داروها بهبودی حس نکردید و از درد گلوی شما کم نشد، حتما دوباره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. در صورت نیاز استروبوسکوپی (تصویربرداری از حنجره) صورت خواهد گرفت.
  • سلام وقت بخیر.تفاوت قابل رویت سنگ لوزه با سرطان حنجره چیه؟از کجا میشه فهمید؟
   • با سلام و ممنون از سوالی که مطرح کردید. لوزه ها دو غده کوچک در انتهای دهان و در دو سمت ورودی گلو هستند که اگر دهان به طور کامل باز شود، لوزه ها قابل مشاهده هستند. لوزه ها در میان دو جسم پرده مانند در انتهای دهان مشاهده می شوند. سنگ لوزه عمدتا در اثر تجمع مواد کلسیومی ایجاد می شود که طاهری سفید رنگ در انتهای دهان ایجاد می کند. تشخیص سنگ لوزه بوسیله سی تی اسکن تشخیص داده می شود. ولی سرطان حنجره در ناحیه تارهای صوتی ععموما ایجاد می شود که با چشم قابل مشاهده نیست و حتما باید استروبوسکوپی (تصویر برداری از حنجره) صورت بگیرد. ماهیت و دلایل ایجاد این دو متفاوت است.
  • بابا چرا بزرگش میکنین اینا تمام علائم سرماخوردگیه یعنی هرکی گلو درد داره سرطانیه یعنی هرکی گوش درد داره سرطانیه اگه تو هوای سرد بیای بیرون بعد گلو درد بگیری از سرطانه؟
   • سلام. در هیچ جایی از این مقاله گفته نشده که هرکس گلو درد داشت سرطان دارد. همینطور در بخش دیدگاه ها سوالاتی در مورد ارتباط درد گلو و درد حنجره پرسیده شده است که در تمام آنها سعی کرده ایم کاربران را به مسیر درستی هدایت کنیم. در مورد درد ناحیه گوش و یا گلو اگر این درد بیش از 2 هفته طول بکشد و بهبود نیابد توصیه میکنیم حتما به پزشک مراجعه کنند. باز هم دراینجا نمیگوییم فرد سرطان گرفته است! اما با توجه به اینکه این درد به سمت مزمن شدن پیش می رود بهتر است چکاپ صورت گیرد. حتی همان سرماخوردگی که می فرمایید پس از دو هفته باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است عفونت مزمن شده و عواقب بدتری برای فرد ایجاد کند. با تشکر
  • سلام دیروز سرما خوردگی از اون ویروسی ها که ۵ روز طول میکشه رفتم دکتر چند تا دارو و آمپول نوشت حالم خوب شد شب همان روز عرق سرد پا درد داشتم امروز که از خواب بیدار شدم همه ی علایمم خوب شده بود ولی یکم صدام تغییر کرده بود میتونین بگین آیا از سرما خوردگی بود یا نه؟؟؟
   • با سلام و ممنون از سوال شما. به احتمال زیاد به دلیل عوارض سرماخوردگی باشد. البته ممکن است به دلیل عوارض جانبی داروها هم باشد. اگر بعد از 2 هفته بهبودی در صدایتان حاصل نشد، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • باسلاممن چند ساله ک گلو درد شدید دارم ،دوسال پیش لوزه م رو عمل کردم اما همچنان درد گلوم ادامه داره.حدود یه ماه هست ک صدام تو دماغی میشه البته بیشتر صبح ها این وضع رو دارم،دردم خیلی شدید هست و ب سمت چشم تیرمیکشه ، دچار ضعف وخستگی شدملطفا راهنمایی بفرمایید
   • با سلام و ممنون از سوال شما. درد گلو به احتمال زیاد مربوط به عمل لوزه شما باشد که این عمل جراحی روی بافت های حنجره شما تاثیر گذاشته است و باعث تودماغی شدن صدای شما شده است. برای ارزیابی و معاینه بیشتر و دقیق تر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام خسته نباشید ۳ روزه که دچار گلو درد شدم  اما فقط در یک طرف قسمت انتهایی گردن جلو نای که لمس میکنم درد میگیره موقع سرفه عطسه خمیازه یا هر تغییر تو وضعیت سرم و قورت دادن هم احساس درد دارم علتش ممکنه عفونت باشه؟پیش چه دکتری باید برم
   • با سلام و ممنون از سوالی که مطرح فرمودید. این علایم در سرماخوردگی و التهاب گلو و حساسیت نیز ممکن است مشاهده شود. برای ارزیابی دقیق تر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام من حدود 20 روز در یک مکانیک ماشین سنگین کار کردم و با توجه به اینکه هم از لحاظ بدنی فشار زیادی به بدنم وارد میشد و هم خیلی دود گازوئیل اذیتم می کرد دیگه نرفتم.5 روز بعدش یک شب فشارم افتاد و ضربان قلبم رفت بالا و  دچار کمی درد در قفسه سینه و گاهی شانه شدم اکو و نوار قلب هم گرفتم ولی گفتند قلب مشکلی نداره کمی افتادگی دریچه داری که چیز مهمی نیست و 3 روز بعدش دوباره همون اتفاق افتاد.الان دوباره همون دردها رو دارم و چند مشکل دیگر هم اضافه شده.احساس میکنم چیزی توی گلوم هست و گاهی احساس خفگی و بی اشتهایی بهم دست میده وسردرد و  فک و صورتم  و گردنم هم درد میگیره.و احساس باد در گوش.چند روزیه که مفنامیک اسید میخورم درد رو کم کرده ولی بعضی موقع همون احساس خفگی و چیزی که توی گلوم باشه رو دارم.و حتی بعضی موقع که دهانم رو باز میکنم پوست قسمت داخلی گلوی خودم رو میبینم که بالا می آید و هر لحظه خلط سفید توی گلوم میبینم موقعی که از خانه میرم بیرون و در هوای سرد قرار میگیرم دردها بیشتر میشود بخصوص در سر و گردنم.کبد چرب گرید 1 هم دارم و روماتیسم و لوزه هم دارم.من باید به چه متخصصی مراجعه کنم لطفا راهنمایی کنید.
   • با سلام و ممنون از سوال شما. احتمالا حساسیت در حنجره شما ایجاد شده چون در برابر دود گازوئیل قرار گرفته اید که قبلا تجربه آن را نداشته اید. همچنین فشار بیش از اندازه از لحاظ بدنی میتواند به حنجره فشار بیاورد و به بافت آن آسیب بزند. اگر بیشتر از دوهفته از مشکل شما گذشته است و بهبودی حاصل نشده است، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید. البته فرموده اید که مفنامیک اسید مصرف کرده اید، در نظر داشته باشید که ممکن است بهبودی موقتی به دلیل مصرف دارو باشد.
  • سلام.مدت زیادی سیگار کشیدم‌و کم کم توانایی سیگار کشیدن در من کم شد و مصرفش هم کم شد.الان چند مدتی است که طی روز آب دهنم‌در گلوم گیر میکنه و باعث سرفه های شدید میشه.احساس میکنم گلوم زخمه که با خوردن آب گرم‌برطرف نمیشه.راهنمایی بفرمایین.
   • با سلام. با توجه به اینکه شما سابقه مصرف سیگار داشته اید، حتما باید به گفتاردرمانگری که در حیطه صوت فعالیت می کند مراجعه کنید تا استروبوسکوپی صورت گیرد (عکس برداری از حنجره). با استروبوسکوپی مشخص می شود که چه عاملی در حنجره شما باعث ایجاد این مشکلات شده است. مصرف سیگار را به طور کامل ترک نمایید و حتما به گفتاردرمانگر مراجعه فرمایید.
  • با سلام خدمت شما ـ سوالی داشتم خدمتتون ـ من جدیدا شاید سه روز هست وقتی به گلویم دست میزنم کمی درد می گیره ـ و تقریبا یکسالی هست اگر بویی مثل سیگار زیاد یا آلودگی هوا باشه انگار که در گلویم چیزی گیر کرده شروع به سرفه های شدید می کنم بطوری که قادر به تکلم دیگه نیستم . ممنون میشم راهنمایی کنید 
   • با سلام و ممنون از سوال شما. احتمالا مشکل شما به دلیل ایجاد آلرژی یا حساسیت است. ممکن است راه هوایی شما به دلیل وجود عواملی بیش از حد حساس شده باشد. برای معاینه بیشتر و تشخیص دقیق تر به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • با سلام خدمت شما من حدود دو ماه هست که سرفه میکنم سرفه های طولانی دو هفته هم هست که گلو درد شدید دارم هفته پیش که رفتم پیش پزشک گفت شاید به خاطر آلرژی باشه ولی با وجود که اسپری و قرص میخورم اصلا گلو درد و گوش درد من خوب نشده به سختی هم غذا میخورم علت مواردی که گفتم میتونه علت دیگری داشته باشه یا همون تشخیص پزشک آلرژی هست 
   • باسلام. چون مشکل شما به مدت دوماه طول کشیده است و با مصرف دارو بهبود نیافته اید، به پزشک مراجعه فرمایید. اگر قبلا سابقه آلرژی داشته باشید، احتمال اینکه آلرژی باشد بیشتر است. ولی برای ارزیابی و معاینه دقیق تر حتما به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.
  • سلام خسته نباشین...من نزدیک یه ساله فکم درد میکنه موقع حرف زدن یا غذا خوردنم صدا میده...تو گلومم انگار یه چیزی گیر کرده باشه اذیتم میکنه...سردردم دارم گوشامم تازگیا درد میکنه...  
   • سلام. ممنونم. وقت بخیر. درد فک و صدا دادن فک ممکن است به دلیل آسیب مفصل گیجگاهی فکی باشد. پزشک یا متخصص گوش و حلق و بینی می تواند دررفتگی یا مشکل فک را با معاینه و ارزیابی دقیقتر تشخیص دهد. احساس وجود جسم خارجی در گلو و سردرد و گوش درد باید بیشتر ارزیابی شود. در صورت نیاز پزشک شما را به استروبوسکوپی (عکس برداری از حنجره) ارجاع خواهد داد. حتما به پزشک مراجعه فرمایید.
  • سلام وقت بخیر چندروزه که حنجرم درد میکنه دردشو توی گوشام حس میکنم آب دهنمو ک قورت میدم باز درد میگیره البته من نمایش اجرا میکنم و تقریبا دوهفتس که در حال اجرا هستمو استراحت نداشتم ممکنه بخاطر خستگی حنجره باشه ؟
   • باعرض سلام و وقت بخیر. درد در ناحیه حنجره به دلیل استفاده بیش از حد و گاها نادرست از تارهای صوتی ایجاد میشود. شما حتما باید آب زیاد مصرف کنید، سعی کنید بیش از حد به حنجره خود فشار نیاورید و داد نزنید، در تایم هایی که اجرا ندارید خیلی کم صحبت کنید، از تنفس شکمی استفاده کنید، غذاهایی که باعث التهاب حنجره می شوند استفاده نکنید (مانند غذاهای پرادویه و تند و پرچرب و سرخ کردنی، بستنی و شیر، قهوه و ترکیبات کافیین دار، شکلات)، از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید. اگر درد حنجره بعد از دو هفته کاهش نیافت، حتما به گفتاردرمانگر متخصص در حیطه صوت مراجعه فرمایید تا ارزیابی های بیشتر صورت گیرد.
  • سلام خسته نباشید من مدت یک ونیم ساله ک گلودرد مزمن و تغییر صدادارم گوشامم بعضی اوقات شدید میخاره و اینا باالرژی نسبت ب ی موادغذایی(خیارشور)شروع شد واالان ب خیلی از مواد غذایی همین واکنشو دارم تغییر صدا وگلودرد خصوصا و سنگ لوزه ام هست میتونه سرطان باشه یان؟
   • باسلام. متشکرم. علایمی که فرمودید بیشتر مربوط به حساسیت و واکنش بیش از حد بدن نسبت به محرک هاست. برای معاینات دقیق تر حتما به پزشک مراجعه فرمایید.
  • سلام وقتتون بخیر. من تقریبا ۱ماه سرفه های زیادی میکنم انقدر که تنفسم مختل میشه و شبا خس خس میکنه گلوم و بعضی اوقات نفس کشیدنم سخت میشه ،علایم چ بیماری هست؟ لطفا راهنماییم کنین
   • سلام. وقت شما هم بخیر. علایمی که فرمودید برای تشخیص کافی نیست و پزشک می تواند بیشتر به شما کمک کند. به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینات لازم را انجام دهد.
  • سلام من هر موقه سرما میخورم بعد اینکه سرماخوردگی‌م خوب میشه تا چند هفته سرفه میکنم و خلط سفید رنگ میاد همش پارسال به پزشک متخصص رفتم میگفت مشکل از دماغته و اسپری دماغ داده بود که خوب شدم ولی امسال بازم همونجوری شدم . لطفا راهنمایی کنین . ممنون
   • سلام. علایمی که فرمودید به دلیل اینکه سرماخوردگی کامل درمان نشده است ایجاد می شود. وجود خلط سفید خطرناک نیست و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. آب بیشتر مصرف کنید و در صورتی که قطع نشد به پزشک مراجعه فرمایید تا معاینه دقیق تر صورت گیرد.
  • سلام ببخشید یه سوال داشتم من الان چند سال چیزی میخورم احساس میکنم تو گلوم گیر میکنه این اواخرم بدتر شدم یعنی چند سری یه چیو قورت میدم تا اینکه این احساس از بین میره الان یه ده روزی میشه هم گوشم درد میکنه هم گلوم انگار از تو زخم یجور درد سوزش با هم انگار زخمه. میخواستم راهنماییم کنید ممنون 
   • سلام. وقت بخیر. علایمی که فرمودید ممکن است در شرایط و اختلالات متفاوتی مشاهده شود. حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید تا معاینات لازم صورت بگیرد.